Skocz do zawartości

Pierwsze audio z perspektywą kina domowego


Adrian Lenart

Recommended Posts

Cześć jestem tu nowy i mimo przeczytania dziesiątek postów mam mętlik w głowie ,jak zresztą pewnie każdy nowy miłośnik dobrego brzmienia.

Rozglądam się za amplitunerem oraz głośnikami do mieszkania 72m2. Salon z aneksem kuchennym otwarnym na przedpokój ,w zwiążdku z tym tylne głośniki miałem zamiar ustawić na szafkach górnych kuchennych niewiem czy to dobry pomysł ? Słyszałem też o głośnikach ustawianych na kolumny które odbijają dźwięk od sufitu i dają efekt jakby były ustawione z tyłu ale jak to się sprawdza i czy naprawde robi efekt wooow ?

 

Filmy  - głównie filmy akcji typu produkcje Marvela / Transformersy / Szybcy i wściekli / Stranger Things/

Muzyka - Rock/Pop/ Hip-Hop / Rap , ogólnie lubię wyrazisty wokal i basowe brzmienie nie przytłaczające całości ,a jedynie fajnie dopełniające całość chodź mam czasami ochotę mocniej podkręcić bas.

Filmy 60/40 Muzyka

Założenia budżetowe na amplituner ok 2000zł , głośniki łącznie myślę 4000zł mam tu na myśli zestaw 5.1 lub ewentualnie przednie głośniki kolumnowe do 2500zł para i z czasem rozbudowa zestawu.

 

Zależy mi na kompatybilnośći ze wszystkimi nowymi standardami od HDMI przez Dolby oraz łatwośći połączenia z tym sprzętem bezprzewodowo telefonu ,funkcji radia internetowegp itd.

 

Amplituner który najbardziej wpadł mi w oko jest pioneer vsx-lx303 z tego co wyczytałem jest to kopia onkyo 686 jednak wizualnie jakoś pionner do mnie bardziej przemawia.

Czy jest możliwość w momęcie słuchania muzyki przełączyć taki amplituner na tryb stereo i dać więcej mocy na duże kolumny  ,a w razie oglądania fimu przełączyć jednym przyciskiem aby wróciło na 5.1 ?

Może jakaś Yamacha lub Denon jest godny polecenia i spełnia powyższe wymagania ?

 

Głośniki ważne aby dobrze grały lecz wizualnie też nie chciałym aby gryzły mi się z wystrojem. Ze względu na dużą ilość elementów drewnianych w domu szukamy białe ewentualnie czarne kolumny. Jeśli miałbym kupić zestaw chciałbym aby wszystko łącznie  z subem było z jednego producenta ewentualnie o podobnym wyglądzie.

Dużo dobrego czytałem o Heco Aurora 700

POLK AUDIO SIGNATURE  (bardzo podobają mi się te  zaokrąglone kolumny )

TAGA HARMONY TAV-606 v.3

JAMO s809

 

 

 

plan (1).png

 

plan (3).png

Edytowano przez Adrian Lenart
Powielone zdjęcie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

1 godzinę temu, Adrian Lenart napisał:

Słyszałem też o głośnikach ustawianych na kolumny które odbijają dźwięk od sufitu i dają efekt jakby były ustawione z tyłu ale jak to się sprawdza i czy naprawde robi efekt wooow ?

to źle słyszałeś, te odbijane nakładki, to proteza tzw. ATMOSA, czyli głośników sufitowych, a nie surround'ów. Surroundy w konfiguracji 5.1 muszę być z boku/tyłu.

Możesz pomyśleć ustawić je na standach, za narożnikiem. Możesz umieścić jeden na bocznej ścianie koło okna, drugi na tej działowej od kuchni, albo jeszcze szerzej, na ścianie działowej od tego pomieszczenia w prawym dolnym rogu. W ostateczności też możesz usadzić je na szafkach w kuchni, ale to chyba nie będzie najszczęśliwsze rozwiązanie. pamiętaj, że surroundy nie mogą być zbyt wysoko, pod samym sufitem

1 godzinę temu, Adrian Lenart napisał:

Czy jest możliwość w momęcie słuchania muzyki przełączyć taki amplituner na tryb stereo i dać więcej mocy na duże kolumny  ,a w razie oglądania fimu przełączyć jednym przyciskiem aby wróciło na 5.1 ?

każdy ampli to potrafi, nawet stare "piece", więc o to możesz być spokojny. A i praktycznie każdy nowy ampli spełni wszystkie Twoje, wobec niego, oczekiwania - z mniej, bądź bardziej wkurzającym działaniem/interfejsem, ale jednak. Wszystko kwestią gustu brzmienia/wyglądu i budżetu.

Co do kolumn - j.w. 

Natomiast na pewno z tej stawki możesz odrzucić Jamo (na wyglądzie kończą się ich plusy) i Taga (dobre kolumny w swoim budżecie, ale jednak to jest niższa półka, niż choćby Aurory).

Heco, Polk, jak najbardziej, możesz dorzucić też coś od Magnata, Monitor Audio, Melodika. Jest tego trochę... Tyle, że przy części z nich budżet okaże się trochę za krótki. Jedno jest pewne - bez osobistego odsłuchu nie podejmuj żadnych decyzji zakupowych.

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To duże pomieszczenie.

Jamo to zabawka od razu to zostaw. Budżet nie jest za duży taga jest rozsądną w tej cenie. Ale sam wspomniałeś o heco 700 które są znacznie lepsze. 

Moim zdaniem warto rozbierać. Albo do nich albo do większych 1000 albo do Polk audio rtia9. 

Do tego Onkyo 686 lub Yamaha 685 to dobra opcja.

Zapraszam po wyceny i służę pomocą w razie wycen. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże pomieszczenie wymaga lepszych kolumn tak więc wypada zgodzić się z kolegami i postawić na nieco poważniejsze kolumny właśnie takie jak Heco Aurora czy Polk które znajdziesz w zestawach z subwooferem w atrakcyjnych cenach. Z amplitunerów wybierz Onkyo TX-NR686 ma teraz bardzo niską cenę ze względu na końcówkę serii. Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...