Skocz do zawartości

Kino Domowe Amplituner Yamaha + Kolumny Klipsch 5.1


Badyl

Recommended Posts

Cześć,

Zastanawiam się nad zakupem swojego pierwszego kina domowego.
Mam nie duży otwarty salon (ok 12m^2) z ścianą telewizyjną odzielającą kuchnie.
Głównie ten zestaw będzie wykorzystywany do oglądania filmów oraz grania na konsoli.
Sporadycznie do słuchania muzyki.

Na amplituner wybrałem Yamaha RX-A780 ze względu na to, że jest przystępny cenowo i posiada funkcję musiccast, z której korzystam codziennie na moich głośnikach Yamaha WX-010.
Fajnie po prostu mieć całe mieszkanie spięte w jednej aplikacji.

Co do kolumn to jest jeden wymóg. Muszą byś to kolumny typu bookshelf.
Dlatego wybrałem na przednie jak i na tylnie Klipsch R-51M
Centralka to Klipsch Reference R-25C
No i subwoofer Klipsch R-10SW

I tu dodatkowe pytanie czy jak umieściłbym subwoofer obok kanapy przy ścianie to czy przez to gorzej będzie się rozchodził dźwięk, czy musi być obok szafki RTV?

Kwotę jaką bym chciałbym na to poświęcić razem z okablowanie to 7000zł.
Amplituner i kolumny wychaczyłem już za 6582zł oraz odliczam kable do tylnych kolumn bo już położone Melodika MDC2150.
Do reszty kolumn również planuję dokupić ten kabel na metry i sam przyciąć i założyć z każdej strony wtyki bananowe również firmy Melodika.
Do subwoofera zastanawiałem się nad 5m kablem od Melodiki.


Dodatkowe pytanie ale to raczej na przyszłość.
Zastanawiałem się nad dodatkowymi kolumnami Atmos Klipsch R-41SA ale niestety są dla mnie w tej chwili za drogie bo 1400zł za parę.
Ale czy one są naprawdę wartę kupienia w przyszłości?
Wiem, że w pełni będą wykorzystywane tylko w filmach z tą technologią ale czy one robią dodatkowe WOW czy to tylko zbędny bajer?


Myślicie, że ten zestaw trzyma się kupy? Będzie to ze sobą ładnie współgrało?

Edytowano przez Badyl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przepraszam że to powiem otwarcie ale lubię być z klientami czy użytkownikami forum uczciwy. 

Najgłupiej wydana kasa. Serio

A780 to bardzo słaby amplituner. I względem 685 nie daje ci nic więcej a jest znacznie tańszy.

Druga sprawa przy takim budżecie tak słabe kolumny jak klipsch 51m? Nie przejdzie.

Jeśli chcesz klipscha to idź w serie reference. Model 160m czy też model z nowej linii gra wyraźnie lepiej. 

Kolejna propozycja z jasnymi barwami to magnat 753 to znacznie wyższy model grania. Zaryzykował bym nawet system oparty o monitor audio bronze 2 i FX na tyły. 

Ewentualnie coś mniej jaskrawego to kef q350. 

Serio wybór jest. Dobrze że napisałeś bo wstępnie dokonany moim zdaniem jest adekwatny do ceny prawie przez pół. 

Pozostaje do twojej dyspozycji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2019 o 10:35, Badyl napisał:

Dzięki.
Bardzo dobrze, że tak piszesz jestem dopiero początkujący w temacie audio i chętnie przyjmuję każdą krytykę.

 

Mówisz jakbym wymienił amplituner na RX-V685 oraz frontowe kolumny na KLIPSCH RP-160M to reszta zestawu będzie ok?

Nie do końca. Bo  o ile RP160M jest już dobry to nadal zostaje problem z centralnym R-25C. Szczerze? Jasność i ostrość i nic nie związany z wokalem dzwięk.

Tutaj także musiał byś uderzać w serie Premier.

Dlatego nie wiem czy nie lepszą opcją były by właśnie Bronzy czy Magnaty.

Serio.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stał się cud i po targach Audio Video dziewczyna zgodziła się na duże kolumny.

Zastanawiałem się nad Monitor Audio z serii Bronze 5 lub nawet 6 ale niestety nie mogę znaleźć w fajnej cenie zestawu 5.1

Dodatkowo gdzieś słyszałem że Bronze średnio grają na amplitunerze yamahy.

Co do serii premier to jest naprawdę fajna ale niestety nie na mój budżet.

Jednak najbardziej mi się podobały Klipsche R-620F + R-41M + R-34C

Nad Magnatem jeszcze się w ogóle nie zastanawiałem

Edytowano przez Badyl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...