Skocz do zawartości

Kino domowe do 6000 (8500) zł


adamnow034

Recommended Posts

Cześć

Szukam kina 5.1. z mozliwoscia rozbudowy w przyszłości do 7.1 lub 5.1.2.

Łacznie musze zmieścic sie w budzecie 8500 ktory jest nie do przeskoczenia. Z tego około 2500 zakladam na amplituner

Moje typy to denon avrx2500 lub avr2600, yamaha 685, onkyo 696

Pokój to 19m2. Zalezy mi na wąskich kolumnach, nie chcę "zagracić" pokoju, w którym i tak juz jest malo miejsca. To ma byc kompromis miedzy jakoscia dzwieku a rozmiarem.

Na zestaw 5.1 z subem zostaje zatem okolo 6000 zl. Jak pisalem to kwota nie do zmiany.

Widziałem serie indiana line 541 chociaz nie do konca chwalona przez forum. Tez, widzialem glosniki firmy focal waskie tyle tylko ze ponad zakladany budzet bez szans na 5.1.

Ktos z forum ma jakies typy? Moze salony sprzedazy (widzialem ze tu sie wypowiadaja) zaproponuja cos ciekawego

Dzięki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Powinieneś umówić się na odsłuch w dobrym salonie audio. Wybrałeś 3 dobre amplitunery i każdy z nich może Ci się spodobać. Z zaproponowanych Yamaha będzie najbardziej "kinowa" i może trochę gorzej radzić sobie z naturalnym dźwiękiem muzyki w stereo. Onkyo i Denon są bardzo uniwersalne i trzeba odsłuchać oba urządzenia aby zdecydować. Co do kolumn, polecam zestawy ze smukłymi, małymi kolumnami podłogowymi np. Dali Oberon 5, Monitor Audio Bronze 5 lub Bronze 6. Mam na myśli oczywiście cały zestaw czyli dedykowany centralny oraz kolumny efektowe. Ewentualnie subwoofer. Przy zakupie zestawu możesz liczyć na jakiś upust więc powinno się udać utrzymać budżet.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Opcja Yamaha 685 albo Onkyo 686 jest tu na miejscu.

Co do kolumn to uderzaj najpierw w prawidłowe 5.1 a później będziesz się zastanowił czy rozbudowywać i o co.

Słabszy atmos jest gorszy od lepszego 5.1.

Do tych amplitunerów stawiam bym na set Melodika BL40MKIII z tyłami BLS20 ewentualnie Tannoy 7.4 set.

Oba sety z subem Tannoy TS 2.10 albo Heco Aurora sub

Zapraszam po wyceny, na odsłuch albo po wypożyczenie sprzętu do domu.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2019 o 13:01, Q21 napisał:

Witaj,

Powinieneś umówić się na odsłuch w dobrym salonie audio. Wybrałeś 3 dobre amplitunery i każdy z nich może Ci się spodobać. Z zaproponowanych Yamaha będzie najbardziej "kinowa" i może trochę gorzej radzić sobie z naturalnym dźwiękiem muzyki w stereo. Onkyo i Denon są bardzo uniwersalne i trzeba odsłuchać oba urządzenia aby zdecydować. Co do kolumn, polecam zestawy ze smukłymi, małymi kolumnami podłogowymi np. Dali Oberon 5, Monitor Audio Bronze 5 lub Bronze 6. Mam na myśli oczywiście cały zestaw czyli dedykowany centralny oraz kolumny efektowe. Ewentualnie subwoofer. Przy zakupie zestawu możesz liczyć na jakiś upust więc powinno się udać utrzymać budżet.

Pozdrawiam.

Witam, czy uwas na odsluchu podpinane jest pełne 5.1? Spotkałem sie w kilku ze mozna odsluchac tylko na frontach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, adamnow034 napisał:

Witam, czy uwas na odsluchu podpinane jest pełne 5.1? Spotkałem sie w kilku ze mozna odsluchac tylko na frontach...

Powiem uczciwie - przygotowanie odsłuchu w konfiguracji 5.1 jest oczywiście możliwe, ale nie ukrywam, że teraz w okresie przedświątecznym bardzo trudne do spełnienia. Po prostu przygotowanie dobrze zestrojonego systemu 5.1 z przeprowadzoną kalibracją to kilka godzin pracy, a podczas odsłuchu już przy pierwszej zmianie konfiguracji cała kalibracja powinna być przeprowadzona ponownie. W związku z tym proponuję odsłuch w konfiguracji dwóch kolumn, co da dokładny obraz brzmienia stworzonego systemu (elektroniki i kolumny, ewentualnie okablowanie) i nieporównywalnie większą łatwość porównania i dobrania poszczególnych elementów systemu. Kompletny wybrany zestaw 5.1 oczywiście możemy przygotować, ale to już raczej po świętach. Zależy nam na jak najwyższym komforcie odsłuchów, a odsłuchów mamy teraz naprawdę bardzo dużo. Mam nadzieję że wyjaśniłem sytuację i liczę na zrozumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Powiem uczciwie - przygotowanie odsłuchu w konfiguracji 5.1 jest oczywiście możliwe, ale nie ukrywam, że teraz w okresie przedświątecznym bardzo trudne do spełnienia. Po prostu przygotowanie dobrze zestrojonego systemu 5.1 z przeprowadzoną kalibracją to kilka godzin pracy, a podczas odsłuchu już przy pierwszej zmianie konfiguracji cała kalibracja powinna być przeprowadzona ponownie. W związku z tym proponuję odsłuch w konfiguracji dwóch kolumn, co da dokładny obraz brzmienia stworzonego systemu (elektroniki i kolumny, ewentualnie okablowanie) i nieporównywalnie większą łatwość porównania i dobrania poszczególnych elementów systemu. Kompletny wybrany zestaw 5.1 oczywiście możemy przygotować, ale to już raczej po świętach. Zależy nam na jak najwyższym komforcie odsłuchów, a odsłuchów mamy teraz naprawdę bardzo dużo. Mam nadzieję że wyjaśniłem sytuację i liczę na zrozumienie.

oczywiście, dziekuję za informację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2019 o 13:01, Q21 napisał:

Witaj,

Powinieneś umówić się na odsłuch w dobrym salonie audio. Wybrałeś 3 dobre amplitunery i każdy z nich może Ci się spodobać. Z zaproponowanych Yamaha będzie najbardziej "kinowa" i może trochę gorzej radzić sobie z naturalnym dźwiękiem muzyki w stereo. Onkyo i Denon są bardzo uniwersalne i trzeba odsłuchać oba urządzenia aby zdecydować. Co do kolumn, polecam zestawy ze smukłymi, małymi kolumnami podłogowymi np. Dali Oberon 5, Monitor Audio Bronze 5 lub Bronze 6. Mam na myśli oczywiście cały zestaw czyli dedykowany centralny oraz kolumny efektowe. Ewentualnie subwoofer. Przy zakupie zestawu możesz liczyć na jakiś upust więc powinno się udać utrzymać budżet.

Pozdrawiam.

Witam widzialem u was oferte fokal Focal Chorus 615 + 605 + CC 600 , prosze o krótka recenzje w stosunku do monitor audio bronze 5. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź https://www.q21.pl/focal-chorus-716-605-cc-600.html

masz tutaj lepsze fronty , 615 wg mnie za słabe + linia chorus wychodzi , więc dystrybucja chętnie będzie czyścić magazyny

do tego onkyo 686 , dostaniesz w dobrej cenie bo wszedł nowy model , praktycznie taki sam

do tego sub https://www.q21.pl/klipsch-r-120sw.html

jak odpowiednio zagadasz to spokojnie w 8500 się zmieścisz ;) 

Monitor audio ma specyficzne brzmienie , i o ile w/w focale spokojnie zagrają przyjemnie w stereo to niższe linie MA nie zawsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku psiałem o Polk Signature. Musisz tego zestawienia posłuchać bo dla niektórych to szczyt dzwięku, świadomy. A inny go nie lubią. Ja na przykład nie specjalnie jestem zwolennikiem tego grania i wolę linie niższa RTi.

Zresztą Saphire to samo. Pearl albo Diamond.

Sprawdzałeś sety Heco 700? Tam masz dol tego do kompletu na prawdę świetny sub.

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzętu.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubakk napisał:

Po co onkyo 696 , jeśli 686 masz prawie 1000zł taniej a to jest w 99% ten sam ampli :D 

tak masz racje, roznica miedzy nimi to chyba tylko mozliwosc rozbudowania 2 giej strefy....mialem taka opcje ale na ta chwile chyba bardziej mi zalez na mozliwoci 7.1 lub 5.1.2 (tak wiem ze obydwa maja ) natomiast druga strefa moze odejsc na plan dalszy...

9 godzin temu, S4Home napisał:

W innym wątku psiałem o Polk Signature. Musisz tego zestawienia posłuchać bo dla niektórych to szczyt dzwięku, świadomy. A inny go nie lubią. Ja na przykład nie specjalnie jestem zwolennikiem tego grania i wolę linie niższa RTi.

Zresztą Saphire to samo. Pearl albo Diamond.

Sprawdzałeś sety Heco 700? Tam masz dol tego do kompletu na prawdę świetny sub.

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzętu.

Pozdrawiam

 

Heco rozwazam, nie slyszalem ja kto gra, jesli macie to na stanie to zapewne odezwe sie do Was. Polka w zestwie s 55e lub s 50 e rowniez posiadacie do odsluchu? Jesli mowimy o heco to prawda ze tylko z yamaha to sie pieknie zgrywa w wersji 5.1 (a przynajmniej najlepiej z nia), z denonem nie najgorzej ale onkyo  bardzo sriednio wrecz odpada....?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

W innym wątku psiałem o Polk Signature. Musisz tego zestawienia posłuchać bo dla niektórych to szczyt dzwięku, świadomy. A inny go nie lubią. Ja na przykład nie specjalnie jestem zwolennikiem tego grania i wolę linie niższa RTi.

Zresztą Saphire to samo. Pearl albo Diamond.

Sprawdzałeś sety Heco 700? Tam masz dol tego do kompletu na prawdę świetny sub.

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzętu.

Pozdrawiam

 

Oczywiscie pytalem czy macie caly set heco do odsluchu, wypozyczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2019 o 13:01, Q21 napisał:

Witaj,

Powinieneś umówić się na odsłuch w dobrym salonie audio. Wybrałeś 3 dobre amplitunery i każdy z nich może Ci się spodobać. Z zaproponowanych Yamaha będzie najbardziej "kinowa" i może trochę gorzej radzić sobie z naturalnym dźwiękiem muzyki w stereo. Onkyo i Denon są bardzo uniwersalne i trzeba odsłuchać oba urządzenia aby zdecydować. Co do kolumn, polecam zestawy ze smukłymi, małymi kolumnami podłogowymi np. Dali Oberon 5, Monitor Audio Bronze 5 lub Bronze 6. Mam na myśli oczywiście cały zestaw czyli dedykowany centralny oraz kolumny efektowe. Ewentualnie subwoofer. Przy zakupie zestawu możesz liczyć na jakiś upust więc powinno się udać utrzymać budżet.

Pozdrawiam.

Witam. Miałem okazje posłuchac monitor audio bronze 5 vs q accusitc energy 109 i 120. Kierujac sie oczywiscie minimalizmem, na który mimo wszystko stawiam.  Heco owszem ale za wysokie sa. Powstaja dodakowe meble a tego chce uniknac. Porównanie zrobilem na onkyo 686. NIe wiem skad bierze się dzwięk w acooustic ale bardzo przyjemnie do brzmialo. Monitory AB5 tez ok, niskie tony ciekawe ale gora jakby ciut zamknieta. Q Accoustic zagraly glebiej i wg mnie nieco szerzej. Zdziwilem sie ze takie nieduze kolumny tyle potrafia, zarowno 109 jak i 120. Jak pialem interesuje mnie zestaw 5.1. Pojawil sie problem z subem, dedykowany ae 108 nie dostepny do odsłuchu a nie chce kupować kota w worku....Moze ktos z Was zna ten zestaw lub poleci jakiegos suba. Przenaczenie to kino i muzyka po polowie czyli cos (sub) ktory pokaze pazury w kinie a muzyce dopelni calosc....Moze ktos z branzy ma u siebie taki zestaw lub poleci cos do tego...w opisywanym wczesnie budzecie.

Absolutnie nie skreslam innych propozycji, poprostu pisze ze AE Energy mnie bardzo pozytywnie zaskoczyly , w muzyce niczego mi nie brakowalo, tylko co z tym subem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...