Skocz do zawartości

Rożnica dźwięku


radex121

Recommended Posts

Witajcie mój sprzęt to Yamaha 701 oraz NS 777 na zwykłych kablach bez żadnych bajerów.

I sprawa wygląda tak gdy wzmacniacz mam podpięty z dekoderem przez optykę to dźwięk jest dla mnie perfekcyjny taki jaki chce żywy mocny wyraźny bass tez jest mocniejszy roznosi sie fajnie po pomieszczeniu jednym słowem dźwięk jest żywy. Gdy zas podłącze wzmacniacz  po przez zwyczajnego chinch jack z np Laptopa albo telefonem aby posłuchać muzyki to dźwięk jest taki hm jak by to nazwać "Wykastrowany" nie gra tragicznie ale czuć ze jest mocno brzmienie obcięte po całości może mi ktoś napisać coś na ten temat ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy połączeniu Twojego wzmacniacza z laptopem lub telefonem analogowo, wykorzystujesz przetwornik cyfrowo/analogowy znajdujący się w  telefonie lub komputerze. Niestety jest to potężne ograniczenie jakości dźwięku. W takim przypadku rozwiązaniem jest USB DAC. Spójrz na urządzenia typu IFi Audio Zen DACCambridge Audio DAC Magic 100.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2019 o 19:32, Q21 napisał:

Przy połączeniu Twojego wzmacniacza z laptopem lub telefonem analogowo, wykorzystujesz przetwornik cyfrowo/analogowy znajdujący się w  telefonie lub komputerze. Niestety jest to potężne ograniczenie jakości dźwięku. W takim przypadku rozwiązaniem jest USB DAC. Spójrz na urządzenia typu IFi Audio Zen DACCambridge Audio DAC Magic 100.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Kiedy można spodziewać sie dostępność ifi zen daca w waszym sklepie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2019 o 22:26, radex121 napisał:

Rozumiem ze podłączenie bez przewodowe tez niczego tu nie zmieni ? 

pytam ponieważ zastanawia mnie czy to https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-np-s303.html spełni tez taką funkcje tzn po poprawy dźwięku 

To nie do końca tak. Twój tor dźwięku wygląda następująco w chwili obecnej:

Lapotop który przetwarza cyfrowo zapisane pliki na sygnał analogowy przy pomocy swojej karty dźwiękowej i w takiej formie wysyła go do wzmacniacza. Problemem jest karta dźwiękowa. Żeby to obejść i nadawać z lapotpa trzeba by albo zainwestować w kartę dźwiękową zewnętrzą podłączoną pod usb która pominie karte dżwiękową wbudowaną, lub DAC, który zostanie nakarmiony danymi po usb z laptopa, obrobi je do formy analogowej i poda na wzmacniacz. Lub jest opcja wykreślenia lapotpa z równania, poprzez urządzenie takie jak w linku. 

 

Można też pokusić się o kupno zintegrowanego zestawu np. Yamaha rn 602 który jest i wzmacniaczem i radiem i potrafi w internety. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Yamaha nie obsługuje musiccast. To czysty wzmacniacz. 

Musisz zakupić dac. A jeśli nie chcesz to po taniości możesz kupić konwerter z USB na optyka i coaxiala. Bo realnie ty dac masz w yamaszce. Więc kup takie proste urządzenie i wykorzystaj go. Spodziewam się że to może kosztować do 80 zł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje mnie ten DAC zastanawiam się poważnie nad Yamaha NP-s303  ma chyba wszystkie bajery do obsługiwania muzyki plus bluetotha Wi fi itp. ale rozglądam się jeszcze 

 

Moze sie dziwisz ze szkoda mi te 600 zl na DAC a nie szkoda mi 1400 na ta yamahe po prostu chce aby to miało ręce i nogi aby ładnie razem wyglądało jak postawie jedno na drugim : ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...