Skocz do zawartości

Marantz pm5003


wild forest

Recommended Posts

Na pewno do tej klasy wzmacniacza nie ma sensu inwestować w nowe, tak drogie kolumn. Moim zdaniem przeznaczając np. 8-10 tys. zł możemy złożyć bardzo dobry kompletny system. Aby jednak zaproponować coś konkretnego, podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, co będzie źródłem dzwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz obecnie mam jeszcze Pioneera vsx 417 ale nie potrafię go ustawić, Denona pma 520, Był jakiś model Scotta, oczywiście Diora, jakieś Akai, Sony nie pamiętam modeli. Z kolumn obecnie to co widzisz, miałem jakiś zestaw Yamaha, magnaty, mildtony 110, altusy 110, Magnaty , z tego co pamiętam najlepiej pasował mi zestaw diora szuflada i mildtony , a cd to marantz 5005. Nie korzystam z serwisów i pierwszy raz proszę o pomoc na forum, mam trochę gotówki i chciał bym wymienić to co jest na coś co cieszy ucho. Słyszałem w Poznani Jakiś model Dali i powiem , że mnie połaskotał po karku. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich co chcą mi pomóc 😉

20191110_100423.thumb.jpg.ed2bcc3c14a3a2691e2ee71c58679e16.jpg298608797_20191108_190940(1).thumb.jpg.68cb800bf6802691f0fc93a45b8b3fda.jpg

20191110_100342.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wymagania masz idealne bo w sumie całość można przeznaczyć na jakościowy dźwięk obchodząc kompromisy typu konkretny dac, Streamer, itd. Pytanie teraz do branży ( pewnie wróci jutro bo są targi w Warszawie) czy lepiej wymienić CD czy wszystko we wzmacniacz i kolumny. Jest teraz niedługo black friday i zbiega się to też z obniżonymi cenami na Atolla więc może branża zrobiła by Ci obniżkę na Atoll in100se, Atoll CD100 i np Audio Academy Hyperion. Jeżeli sam wzmacniacz i kolumny to np w q21 jest zestaw Roksan Kandy K3 I Tannoy XT8F za 9900 co jest super ceną. Możesz też np Fyne Audio F502 połączyć z Maratzem PM8006. Jest mnóstwo kombinacji tak na prawdę jakie możesz zrobić w tej cenie. Jeżeli bierzesz pod uwagę używane to już w ogóle.  Bez wizyty w salonie, żeby posłuchać jaki dźwięk pasuje Ci najbardziej się nie obędzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

No to wymagania masz idealne bo w sumie całość można przeznaczyć na jakościowy dźwięk obchodząc kompromisy typu konkretny dac, Streamer, itd. Pytanie teraz do branży ( pewnie wróci jutro bo są targi w Warszawie) czy lepiej wymienić CD czy wszystko we wzmacniacz i kolumny. Jest teraz niedługo black friday i zbiega się to też z obniżonymi cenami na Atolla więc może branża zrobiła by Ci obniżkę na Atoll in100se, Atoll CD100 i np Audio Academy Hyperion. Jeżeli sam wzmacniacz i kolumny to np w q21 jest zestaw Roksan Kandy K3 I Tannoy XT8F za 9900 co jest super ceną. Możesz też np Fyne Audio F502 połączyć z Maratzem PM8006. Jest mnóstwo kombinacji tak na prawdę jakie możesz zrobić w tej cenie. Jeżeli bierzesz pod uwagę używane to już w ogóle.  Bez wizyty w salonie, żeby posłuchać jaki dźwięk pasuje Ci najbardziej się nie obędzie. 

Bardzo dziękuję za pomoc i wybieram się na zakupy, Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wild forest napisał:

Bardzo dziękuję za pomoc i wybieram się na zakupy, Pozdrawiam serdecznie

Posluchaj kilku zestawow i nie kupuj pierwszego odsluchanego ktory Ci sie spodobal tylko sie z tym przespij. Za duzo porad nie dostales bo wiekszosc kolegow jest na AUDIO VIDEO SHOW 2019.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2019 o 14:58, lysyrafal napisał:

Posluchaj kilku zestawow i nie kupuj pierwszego odsluchanego ktory Ci sie spodobal tylko sie z tym przespij. Za duzo porad nie dostales bo wiekszosc kolegow jest na AUDIO VIDEO SHOW 2019.

napisales 2 opcie TECHNICS SA-EX120 + TECHNICS SL-PG390 + TECHNICS SL-PG3 + ALTUS 300 , jestem ciekawy jak brzmi teraz altus ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wild forest napisał:

napisales 2 opcie TECHNICS SA-EX120 + TECHNICS SL-PG390 + TECHNICS SL-PG3 + ALTUS 300 , jestem ciekawy jak brzmi teraz altus ???

Kolega wyżej nie zaproponował tego jako opcję do 10 tys, tylko ma w podpisie zestawy na, których pewnie teraz słucha. Zaszło nieporozumienie :D

Jedż do tego sklepu posłuchać. Widzę ,że w profilu masz wpisane Holandia, masz tam pewnie kilka opcji i prawdopodobnie gdzieś blisko granicę. Masz dodatkowo sklepy internetowe, pewnie przy pokryciu kosztów wysyłki lokalna branża Ci prześle. 

Spytaj @S4Home  ile kosztowałoby wysłanie takiego zestawu https://s4home.pl/produkt/roksan-kandy-k3-tannoy-xt-8f/ albo złożenie czegoś z CD. np

https://s4home.pl/produkt/cambridge-audio-cxa80-tannoy-xt-8f/

https://s4home.pl/produkt/cambridge-audio-cxc/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Kolega wyżej nie zaproponował tego jako opcję do 10 tys, tylko ma w podpisie zestawy na, których pewnie teraz słucha. Zaszło nieporozumienie :D

 

Dzieki za sprostowanie Tomasz, a dokladnie w mojej sygnaturze mam opisana elektronike ktora mialem i mam. W tej chwili korzystam z pozycji 5) i 6), a reszta sprzedana.

 

17 godzin temu, wild forest napisał:

jestem ciekawy jak brzmi teraz altus ???

Nowy Altus 380 wedlug niektorych gra lepiej od tych starszych modeli, ale wedlug mnie duzo sie nie poprawilo. Mysle, ze dobra alternatywa dla Altusa beda kolumny Magnat Transplus 1500. Te kolumny sa teraz na wyprzedazy i duzo tansze od Altusa. Tak jak napisal Ci Tomasz trzeba zmienic wzmacniacz marantz 5003 na mocniejszy, bo to slaby punkt zestawu. 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...