Skocz do zawartości

Zestaw stereo do TV


Kaban

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów. Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze sprzętu audio. Zakupiłem tv Sony XF9005 i chciałbym poprawić dźwięk, głośniki w obecnych telewizorach są marnej jakości. Jestem laikiem w tematach audio, starałem się zgłębić temat na forum, głowa spuchła od informacji.

Zastosowanie to konsola PS4 45%, Netflix/filmy 35%, muzyka 20%. Początkowo chciałem zakupić soundbar Yamaha YAS 207. Jednak czytając forum zrozumiałem że dźwięk z takiego urządzenia jest słaby. Kolejnym pomysłem było kupienie głośników aktywnych i podpięcie ich pod TV za pomocą DAC'a. Ostatnim pomysłem jest zakup wzmacniacza i kolumn. Niestety mój budżet na obecną chwilę jest ograniczony 1500-1800zł (może w max 2000, ale niestety będzie ciężko). Jestem świadom że takie przypadki są ciężkie do porad, nie mam wybujałych oczekiwań. Jeśli dźwięk będzie lepszy niż z TV/soundbara będę już bardzo szczęśliwy. Czy ma sens kupić na najbliższy rok soundbar a dozbierać na stereo?

Jeśli chodzi o wzmacniacz mam możliwość dostania w cenach:

Yamaha AS 301 1000zł

Yamaha AS 501 1330zł

Pioneer A30 1020zł

Pioneer A40 1270zł

Czy któryś z tych wzmacniaczy jest warty uwagi? Jakie kolumny/głośniki byście mogli polecić?

Marzy mi się zestaw 2.1 z Subwooferem (Sub do zakupienia za 3-4 miesiące). Pierwotnie chciałem żeby zakupiony zestaw audio mógł grać muzykę z Spotify/Tidal. Ale zapewne nie da się w tej kwocie - tu pewnie sprawdziłby się amplituner KD, o ktorym przeczytałem że jest niepolecany do stereo.

Czy mój tok rozumowania ma jakiś sens? W załączeniu rysunek pokoju. Jeśli o czymś zapomniałem napisać to przepraszam, ale jestem zielony w tym temacie, dlatego proszę o wyrozumiałość - staram się przejść na jasną stronę mocy i odejść od planu zakupu soundbaru :).

Jesli chodzi o akustykę, w pokoju nie mam dywanu w danej chwili, a ściana naprzeciwko TV jest ze skosem (tak ja sufit) z płyty KG. TV znajduje się w wnęce ściany, jeśli zalecicie będę chciał go powiesić na ścianie. Z jego prawej strony stoi szafa. Podłoga w pokoju to panele. Nie wiem jakie jeszcze informacje mogą być przydatne do określenia akustyki.

Dziękuję za poświęcony czas i jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam

Sebastian

 

 

Screenshot_2019-11-10-10-32-19-644_com.sensopia.magicplan.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kaban napisał:

Yamaha AS 501 1330zł

 

Z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy ten bedzie najlepszy. Co do kolumn nie napisales jakie maja to byc tz. podlogowe czy monitory, ale obstawiam te drugie ze wzgledu na subwoofer. Dodam, ze tym budzecie ciezko bedzie sie zmiescic tj. wzmacniacz plus monitory. Zakup soundbara na najblizszy rok to strata pieniedzy i lepiej poczekac i dolozyc te pieniadze na zakup dobrego zestawu 2.1.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zastanawialem czy bedzie potrzebny subwoofer bo pomieszczenie masz sredniej wielkosci. Tu jest pytanie czy nie bedzie go brakowac przy filmach. W takim razie wzmacniacz plus monitory i ewentualnie w przyszlosci subwoofer. Czy to bedzie Twoj pierwszy zestaw stereo czy miales juz cos wczesniej?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i porady. W "spadku" mam wieże Sony, będzie miała z lat 20, niestety już nie działa poprawnie. Pojawiła się opcja zakupu wzmacniacza Marantz PM6006 lekko używanego za 1250zl. Czy będzie to lepszy wybór niz Yamaha AS501?

Czy jeśli na same kolumny będę miał budżet 1000-1300zl to jestescie w stanie mi coś polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...