Skocz do zawartości

Odpowiedni dobor sprzetu


szctom

Recommended Posts

Witam Wszystkich
Po dlugim i zmudnym okresie wykanczania mojego pierwszego 'M' przyszedl czas na rzeczy przyjemniejsze - zakup sprzetu. Jak na razie nie posiadam nic wlasnego (oprocz Playstation3) wiec zakup bedzie obejmowal TV + KD. Sprzet bedzie znajdowal sie w pokoju 28m2. Pokoj spelnia role pokoju dziennego. Przeznaczenie sprzetu: hmm bardzo uniwersalne, czyli muzyka, film, PS3, radio, tv. Istotna rzecza oprocz wlasciwosci audio-video to design. Caly wystroj mieszkania jest nowoczesny wiec sprzet nie moze odbiegac wizualnie od reszty. Kolorystyka - czarna, moga byc wstawki srebrne.
Koncentruje sie na rzeczach nowych, uzywki odpadaja. Nie jestem zapalonym audofilem, ale chcialbym zeby ten sprzet dobrze sie sprawowal i potrafil fajnie zagrac (pojecie troche wzgledne).
Jak na razie moje poszukiwania ograniczyly sie do internetu (jestem na statku), wiec byc moze rzeczy ktore w jakis sposob mi sie spodobaly moga w rzeczywistosci okazac sie nie warte uwagi, a nie chce wyrzucac pieniedzy 'w bloto'.
Jesli chodzi o TV to moj wybor jak narazie kieruje w strone plazmy Panasonica TH-42'PY80P lub TH-46'PY85. I tutaj tez zastanawiam sie nad rozmiarem 42 czy 46. Odleglosc z ktorej bede ogladal to okolo 5,5m. Nie wiem czy z takiej odleglosc da rade grac na PS3 wiec istnieje prawdopodobienstwo ze czasem bede blizej telewizora.
Kino domowe: tutaj budzet to max 4,5tys. Co chcialbym miec za ta kwote: zestaw glosnikow 5.1 + amplituner + nagrywarka DVD(z HDD).
Glosniki nie moga byc zbyt masywne, raczej kierowalbym sie w kierunku czegos nieduzego - nie chce przytloczyc pokoju. Po wstepnych ogledzinach spodobal mi sie zestaw glosnikow Harman Kardon HKTS 11BQ do ktorego mozna dokupic stojaki (te frontowe moglbym umiescic na stojakach, natomiast tylne bezwzglednie musza wisiec na scianie).
Jesli chodzi o amplituner to jak na razie nie wybiegalem poza HK i tu np myslalem o modelu AVR 255.
Nagrywarka - pomyslalem ze dobrze by bylo wziasc tej samej firmy co telewizor zeby nie robic za duzego mixu np Panasonic DMR EH58.
To sa jak na razie wstepne zalozenia. Za wszelka pomoc i rady z gory dziekuje.
Sorki za brak polskich liter, ale nie mam mozliwosci zmiany na kompie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka Panasonica to dobry wybór chociaż polecałbym tańszą i chyba solidniejszą z nowej linii Sony np. Model 780 .... z tego co wiem w srodku to właściwie dużo droższy Pioneer.... nawet menu jest identyczne, nie wiem tylko jak z napędem ale sprzedalismy tego ogromne ilosci i nie pamiętam jakiegokolwiek problemu z tym sprzętem. Można to kupić za 800zł jedyne, a uważam że jest przy okazji solidniej wykonany i bardziej estetycznie.

Z tym że w dobie przechodzenia na telewizje cyfrową te wszystkie nagrywarki są bez sensu gdyż posiadają tylko analogowe tunery, zakładając że myślisz na pewno o jakiejś TV cyfrowej satelitarnej to lepiej kupić dobry tuner z możliwością nagrywania.

Amplituner HK 255 to dobry wybór chociaż ja wolałbym Denona AVR 1909 lub Onkyo 605/606 icon_smile.gif Ten Denon naprawde zaskakuje dzwiękiem w tej klasie cenowej, i jest bardzo przyjemny w obsłudze. Zresztą w róznych testach też jest oceniany najlepiej. No i nie ma wiejskiej plastikowej, podświetlanej gałki którą trudno chwycić i która w dotyku przypomina zakrętke od płynu do kąpieli icon_wink.gif Ale to też są naprawde subiektywne odczucia icon_wink.gif

HKTS 11 natomiast uważam za nieporozumienie totalne, dzwięk z tego jest jak dla mnie fatalny, naprawde lepiej grają plastikowe "kina" LG, troche góry, i strasznie dużo mulącego basu. Wykonane jest to też marnie, plastik + metalowa siatka, ze dwa razy ten głosnik rozpadł mi sie w ręce bo chińczycy wycisneli za mało kleju z tubki jak sklejali to przy taśmie. Naprawde nie polecam.

Z takich zestawów "Designerskich" polecam zestawiki Cantona, grające dużo lepiej, o dwie klasy lepiej wykonane i oryginalnie MADE IN GERMANY.
Np. Canton Movie CD 1000 - bosko wykonane szlifowane 100% aluminium icon_wink.gif

Chociaż oczywiscie jestem zdania że "Design" to najgorsze kryterium wyboru, jak i tak chcesz mieć fronty stojace ( w tych HKTS11) to zajmie to tyle samo powierzchni co prawdziwe głosniki a bedzie tylko namiastką dzwięku, bo prawa fizyki są nieubłagane icon_wink.gif




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...