Skocz do zawartości

Denon AVR 1509 problem


zipi

Recommended Posts

Witam serdecznie

Forum czytam od dłuższego czasu ale dziś się dopiero zarejestrowałem.

Myślałem że sobie poradzę dzwoniąc do serwisu w Warszawie ale się pomyliłem. Nie chcąc płacić kosmicznej kasy za ekspertyzy (150zł plus koszty przesyłek i nie wiadomo czy zamkną się w tej kwocie ) postanowiłem napisać do Was. Może ktoś pomoże.

Po włączeniu amplitunera dosłownie na 1-2 sekundy działa wyświetlacz, w tym czasie można zmienić źródło... a czym samoczynnie się wyłącza i przechodzi w stan standyby. Wyłąćza  się w chwili gdy zadziałania przekaźników. Moje pytanie czy z forumowiczów jest ktoś w stanie mi to naprawić lub powiedzieć jakie zabezpieczenie trzeba wymienić.

Nie chciałbym ładować jakieś sporej kasy w naprawę amplitunera który warty jest 400zł.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj jeszcze takich rozwiązań:

1. Oprócz kabli głośnikowych odepnij wszystkie pozostałe kable, może któreś złącze lub kabel jest uszkodzony.

2. Przywróć amplituner do ustawień fabrycznych za pomocą kombinacji przycisków (kombinacja powinna być podana w instrukcji).

3. Odłącz amplituner od prądu na około 10 do 30 min., może coś mu się odwiesi.

 

Jeżeli żadna z tych metod nie pomoże, to faktycznie możesz mieć jakąś poważniejszą usterkę elektroniczną i tutaj moja "jurysdykcja" ;) się kończy, i potrzebny jest ktoś z większą wiedzą elektroniczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner kupiłem kiedyś jako cały zestaw z kolumnami eltax universe. Od samego początku grał na frontach podłączonych jako tylne, przednie to jamo e350, około 5 lat temu dokupiłem Maudio sub 10, centralny nie zmieniony eltax. Te małe kolumienki do tej pory są w kartonie.

 

Edyta:

P.S. Ale ten mój sprzęt bez wartościowy. Właśnie posprawdzałem wartość na rynku w jakich cenach to występuje.

Edytowano przez zipi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...