Skocz do zawartości

NAD C338 + HECO Aurora 700


MariuszG.

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

jestem na etapie wyboru zestawu stereo. Chciałbym słuchać muzyki głównie z sieci lub hdd, w drugiej kolejności odtwarzacza CD i ewentualnie móc podłączyć dekoder satelitarny lub telewizor. Salon wielkości ok 45m2 (wraz z otwartą kuchnią). Na chwilę obecną nie mam żadnych preferencji sprzętowych, budżet to ok. 5.000,00 PLN. Wstępnie wybrałem sobie zestaw jak w tytule, czyli NAD C338 + kolumny HECO Aurora 700. Co sądzicie na temat takiego zestawu? Może jakieś inne propozycje w ramach w/w budżetu? Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra konfiguracja, zestaw uniwersalny, będzie w stanie nagłośnić Twój salon. Ewentualne alternatywy - możemy zastosować wzmacniacz z klasycznej serii NAD C356 BEE z odtwarzaczem WXAD-10. Inną opcją jest zmiana kolumn na Monitor Audio Bronze 6. To kolumny o bardziej swobodnym, analitycznym dźwięku.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie na indywidualne wyceny, możesz liczyć na bardzo atrakcyjną ofertę cenową z kolumnami Bronze 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21, a Wasz zestaw NAD c338 + tannoy 7.4, ja osobiście jestem zainterosowany takim połączeniem dla moich 20 m salonu. Pozostaje mi tylko posłuchać... może jeszcze połączenie: 

NAD c338 + pylon saphire 25 ?

NAD c338 + dali zensor 6 ?

Moim zdaniem ten wzmacniacz ma bardzo ciekawe funkcje, również czekam na kontynuację wątku oraz opinie ekspertów dotyczące doboru kolumn do NAD-a c338.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C338 to świetny wzmacniacz, bogato wyposażony i dobrze grający. NAD C356 BEE jest natomiast mocniejszy, co w przypadku tak dużego salonu (45m2) będzie ważne. W 20m2 można spokojnie zastosować C338. 
Podane kolumny to dobre uzupełnienie NAD, jednak każdy z modeli oferuje trochę inne brzmienie. Tannoy to spójne, plastyczne, dociążone granie. Dali Zensor lub Oberon to bardziej otwarty charakter, także dobrze dociążony dźwięk, z dobrą dynamiką, szybkością. Pylon Audio Sapphire to duża swoboda, więcej szczegółów, dynamika, energia. Z mojej strony do listy dopisałbym jeszcze Monitor Audio Bronze 6, które teraz możemy zaproponować w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jeśli jest taka możliwość, zapraszam na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Do NADa 338 pasują cieplejsze Aurora 700. To spójne i dobre brzmienie. Masz wbudowanego DACa i chromecast. Cenowo jest na prawdę ok. Chcesz mieć lepiej to musisz iść w wyższy model wzmacniacza czy to NAD 356BEE czy na przykład Xindak 06 + Yamaha WXAD 10 lub Magnat MR780 + Chromecast Audio.

W przypadku mniejszego pomieszczenia Mole to tutaj opcja Tannoy 7.4, Melodika BL40MKIII czy Dali Zensor 7, bo rozumiem że o tym modelu myślałeś? Zensor nie ma modelu 6. 6ki to linia Spektor, ale jednak gra wyraźnie słabiej.

 

Pozdrawiam i zapraszam po wypożyczenie sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 12.11.2019 o 08:05, S4Home napisał:

Witajcie,

Do NADa 338 pasują cieplejsze Aurora 700. To spójne i dobre brzmienie. Masz wbudowanego DACa i chromecast. Cenowo jest na prawdę ok. Chcesz mieć lepiej to musisz iść w wyższy model wzmacniacza czy to NAD 356BEE czy na przykład Xindak 06 + Yamaha WXAD 10 lub Magnat MR780 + Chromecast Audio.

W przypadku mniejszego pomieszczenia Mole to tutaj opcja Tannoy 7.4, Melodika BL40MKIII czy Dali Zensor 7, bo rozumiem że o tym modelu myślałeś? Zensor nie ma modelu 6. 6ki to linia Spektor, ale jednak gra wyraźnie słabiej.

 

Pozdrawiam i zapraszam po wypożyczenie sprzętu.

Witam Panowie,

Proszę jeszcze o opinie głośników tannoy revolution xt6f lub monitor audio branze 5.

Finalnie zagrają na 20m salonu z cambridge azur 651a + yamaha wxc50.

Po świętach rozpoczynam odsłuch.

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...