Skocz do zawartości

Zakup sprzętu audio - pytanie o system


Dominq

Recommended Posts

Witam serdecznie,

nigdy nie miałem porządnego sprzętu audio stereo i takiego poszukuję. A właściwie na ten moment nie mam żadnego. Lubię CDki, mam małą kolekcję CD i stale ją powiększam, posiadam też gramofon, który sprezentowała mi rodzina:
https://www.electronic-star.pl/Sprzet-HiFi-TV/Komponenty-HiFi/Gramofony/Gramofony-Retro/Billy-Bob-Gramofon-z-BT-glosniki-stereo-Bluetooth-kolor-czarny-Czarny.html
Zacząłem kupować więc płyty winylowe. Ale no moja dusza (a raczej uszy) potrzebują w końcu porządnej jakości brzmienia :) Mniemam, że skoro ten gramofon ma wbudowane głośniczki to powinien posiadać przedwzmacniacz? Wtedy wystarczy wpiąć go w RCA?

Ważna jest dla mnie jakość brzmienia. Budżet ok. 3000 zł kolumnami (+- kilkaset złotych). Pomieszczenie ok. 15 m2, dlatego kolumny podstawkowe. Słuchana muzyka to rock, pop, elektronika.
Zależy mi głównie na:
- odtwarzaniu płyt CD
- odtwarzaniu płyt vinylowych
- Wi-Fi i funkcjach sieciowych (odtwarzaniu ze smartfona poprzez bluetooth, czy też spotify/tidal itp.)
- połączeniu komputera (rozumiem, że jak komputer ma bluetooth, to się połączę z systemem, tylko co wtedy z jakością/próbkowaniem dźwięku? Pozostaje taki, jak plik źródłowy?). Na coś z wbudowanym DAC-iem nie starczy, zresztą aż tak ogromnej roli by nie odgrywał, zwłaszcza, że i tak w tym momencie mocno podniosę jakość odtwarzania muzyki w domu :)
- radia nie słucham, ale chcę funkcję radia internetowego. Czasem z chęcią sobie włączę jakieś antyradio :)
- chce do ewentualnego wykorzystania przyszłościowego mieć w sprzęcie wejścia optyczne.

Byłem w salonie denona, zaprezentowano mi CEOL N10 jako spełniający moje wymagania - słuchając z głośnikami w standardzie, brzmienie było tragiczne.
Puszczono mi z kolumnami Wilsona Raporty 3 - dźwięk był dla mnie bardzo przyjemny w połączeniu cena ciekawa, bo 2800 zł razem. Jednak ważny jest dla mnie także wygląd sprzętu, ten nowoczesny design denona jakoś do mnie nie przemówił. Wolę vintage.

Z tego powodu przeglądając internet właściwie w moim budżecie i oczekiwaniach pozostała mi Yamaha PianoCraft. Zwróciłem uwagę na trzy modele:
- Yamaha PianoCraft MCR-N470D - chociaż tutaj nie ma wejścia optycznego. i są wyższe modele, zastanawiam się tylko nad różnicą w jakości, bo w cenie jest :)
- yamaha mcr-n670D (najbardziej ku niej się skłaniam, bo jest tańsza od n870, a nie widzę na papierze by był o niebo lepszy, a kilkaset złotych robi różnicę, choćby na kolumny)
- yamaha mcr-n870 (bez i z D) - różnica jest tylko w posiadaniu DAB+ (jaką to dokładnie pełni funkcję praktyczną? Wiem że pozwala przetwarzać dźwięk w jakości płyt ale to w odniesieniu do radia? czyli właściwie na czym polega?). Różnica w cenie to blisko 500 zł!

Słuchałem n870 z B&W i miały one bardzo selektywne brzmienie, dało się rozróżnić górę/środek i dół. Nie wiem czy to do mnie przemawia, podejmę ostateczną decyzję przy posłuchaniu brzmienia w salonie. Zastanawiam się na ile jest różnica w brzmieniu pomiędzy tymi sprzętami (np. na tych samych kolumnach). Bo funkcje z tego co widzę, spełniają, różnią się bardzo ceną. A w cenie, mogę zakupić lepsze kolumny, co ma zdecydowanie większy wpływ na jakość brzmienia :)

Widzę często w zestawach Indiana Line NOTA 260, są też kolumny Bowers & Wilkins, ale są już w wyższej półce cenowej.

N470 z B&W za 3000 zł https://www.tophifi.pl/systemy-mini-166/systemy-mini/musiccast-pianocraft-mcr-n470d-b-w-686-s2.html
N670 ku któremu się skłaniam, ale z B&W kosztują 3777 zł https://www.tophifi.pl/systemy-mini-166/systemy-mini/pianocraft-mcr-n670-bowers-wilkins-686-s2.html
N870 to 3000 zł z kolumnami w zestawie, które grają kiche.... wiec dlatego odrzucam tę opcję, bo zbliżyłbym się do 4000zł.

Który z tych sprzętów polecicie? Które kolumny polecacie osłuchać - może macie jeszcze inne typy, na które nie zwróciłem uwagę, a udając się do sklepu, warto osłuchać z waszego punktu widzenia? Może w ogóle macie inne propozycje, a ja się tu uparłem na Yamahę? :) 

Pozdrawiam wszystkich melomanów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku, zdecydowanie namawiam na klasyczne segmenty. Moja propozycja to system zbudowany na bazie amplitunera Onkyo TX-8250 i zestaw kolumn Heco Aurora 300, ewentualnie troszeczkę drożej z Monitor Audio Bronze 2 i Kef Q350. Do tego zestawu dołożymy odtwarzacz C-7030 i masz bardzo dobry set.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dominq napisał:

Który z tych sprzętów polecicie?

 

Posluchaj tych zestawow z kolumnami Mission QX-1 i QX-2, bo to jest lepsze polaczenie niz z kolumnami B&W jak dla mnie. Wspominales tez o radiu DAB lub DAB+ to niewiele stacji nadaje w takim systemie przede wszystkim Polskie Radio i lokalne, a z drugiej strony duzo tez zalezy czy w poblizu miejsca zamieszkania masz nadajniki.

https://www.tophifi.pl/zestawy-promocyjne/mini/yamaha-mcr-n670d-mission-qx-1.html

https://www.tophifi.pl/zestawy-promocyjne/mini/yamaha-mcr-n670d-mission-qx-2.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

8 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku, zdecydowanie namawiam na klasyczne segmenty. Moja propozycja to system zbudowany na bazie amplitunera Onkyo TX-8250 i zestaw kolumn Heco Aurora 300, ewentualnie troszeczkę drożej z Monitor Audio Bronze 2 i Kef Q350. Do tego zestawu dołożymy odtwarzacz C-7030 i masz bardzo dobry set.

Ciekawa propozycja, zwłaszcza że Onkyo ma przetwornik C/A, co stawia go wyżej niż Yamahę. Muszę go osłuchać i porownać z Yamahą. Sam system byłby trochę droższy niż Yamaha, ale ma dodatkowo rozwiązania przyszłościowe (jak phono MM, możliwość podpięcia drugiej pary głośników). Q21, czytałem o tym że klasyczne rozwiązania są lepsze, jednak w Yamaszce też jest wzmacniacz zintegrowany i CD. Co według Ciebie przemawia za Onkyo?

Możecie przybliżyć mi też jak zachowują się kolumny, które zapoponowaliscie? Oczywiscie trzeba posłuchać, jednak widzę że:

Heco, 32Hz - 42,5kHz; Bronze, 42 Hz – 30kHz; Kef 63Hz–28kHz; mission 55Hz - 24kHz

Na papierze wygląda to tak, że kef czy mission może brakować basu, wiec odrzuciłbym je, a najbardziej skłaniałbym się ku Heco. Sprawdzę sobie jeszcze Dali Zensory.

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Wspominales tez o radiu DAB lub DAB+ to niewiele stacji nadaje w takim systemie przede wszystkim Polskie Radio i lokalne, a z drugiej strony duzo tez zalezy czy w poblizu miejsca zamieszkania masz nadajniki.

Lysyrafal, dzięki za wyjaśnienie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dominq napisał:

Na papierze wygląda to tak, że kef czy mission może brakować basu, wiec odrzuciłbym je, a najbardziej skłaniałbym się ku Heco. Sprawdzę sobie jeszcze Dali Zensory.

Na to trzeba patrzec z przymruzeniem oka, bo papier wszystko przyjmie. Ja zapropnuje jeszcze taki zestaw zamiast tych Pianocraftow, a mianowicie:

A-S501 + CD-N301

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No więc, jestem po dwóch odsłuchach, postanowiłem podzielić się obserwacjami.

#1 odsluch - Onkyo tx-8250, z kolumnami monitor audio bronze 2, Fyne Audio F500, Dali zensor 3.

Wróciłem do domu i nie miałem wrażenia łał. Mimo że nigdy nie posiadałem sprzętu audio, a brzmienie na takim sprzęcie to niebo. Fyne odrzuciłem, audio bronze uniwersalne głośniki, brakowało im jednak tego czegoś w górze, były bardziej wypośrodkowane, Zensory za to przepiękne pasmo średnie i gorne, mało dołu.

Cena: z tego co pamiętam około 4200 z zensorami lub monitorami

Usłyszałem za to od doradcy że Yamaha przegrywa walkę z Onkyo. Że ich aplikacja się wolno ładuje i przez nią trzeba się dostać do tidala czy spotifaya co wydluza czas, a poza tym stworzyli własny interfejs tych serwisów na tej apce, gdzie w Onkyo działa to z poziomu samej apki streamingowej

Nie można podjąć decyzji po jednym odsłuchu, udałem się więc na kolejny

#2 odsłuch - yamaha mcr-n670D, z kolumnami indiana line nota 260, elac debut 2.0, mission qx2, b&w 607

Zaczęło się obiecujaco. Od półki najtańszej do coraz droższej, dało się wyczuć różnice w każdych kolejnych kolunnach, poza tym odsluch 15 minut każdej z kolumn i przesłuchanie różnych kawałków dało mi najwięcej informacji, sprzedawca wiedział jak sprawić by odsłuch był skuteczny :)

Obcowanie z aplikacją - faktycznie, ładowanie piosenki z apki trwało dłuższą chwilę, ale nie czułem, żeby to było coś bardzo przeszkadzającego.

Indiana - zwykle budżetowe kolumny, dużo im brakuje, nie grały źle, wypośrodkowane brzmienie, trochę jedna mulący dół.

Elac - bardziej selektywne, przyjemne dla ucha, nie mają mocnego uderzenia jeśli chodzi o bas, bardziej wybija się góra i środek, ale za to ładnie wszystko pośrodkuja. I tu następuje niesamowite odkrycie - głośniki grają cały czas ładnie z detalami nawet po ściszeniu, co dla mnie było odkrywcze. 

Mission qx2 - no rewelacja! Jest ten bas, którego pożądam, pięknie brzmiącą góra i środek. Wszystko selektywne a zarazem pięknie się zgrywa. Bardzo dobrze brzmiące kolumny. Mają to coś, czego brakowało mi w innych kolumnach. Odluchujac droższe b&w (które zachwalał sprzedawca), nie dały tego efektu, wręcz mnie irytowały, uwypuklając za mocno górne pasma, i tworząc dźwięk taki sterylny.

Cena Yamaha z missionami: 4200

Dlatego @lysyrafal dziękuję Ci bardzo za tę propozycję, mam wrażenie że nic nie pobije tych wrażeń z missionów. Zdecydowanie wygrywają, jeśli chodzi o wybór.

Moje pytania do Was na tym etapie:

- ciężko porównać oba te odsłuchy, bo inne sprzęty, inne kolumny, wychodzi na to że jeden sklep jest dystrybutorem tego a nie innego sprzętu i nic z tym nie zrobię, nie porównam np. Onkyo z missionami. Na ile moje odczucie powodowały kolumny, a na ile jednak większą rolę w przekonaniu mnie mogła odegrać Yamaha niż Onkyo, jeśli mówimy o samym systemie?

- Onkyo ma sporo wejść, Yamaha przy tym blednie. Wiem też, że sporo wyjść w Onkyo wykorzystywał nie będę, ale myślę sobie, że są one przyszłościowe. Najważniejsze dla mnie, aby gramofon który posiadam zagrał. Nie miałem możliwości przetestowania go ze sprzetem. Stąd pytanie, czy można go podpiąć do wejścia analogowego skoro ma RCA output (bialy, czerwony)? Jeśli tak, to bardziej skłaniałbym się ku sprzętu Yamaha. Myślę też, żeby za jakiś czas wymienić na porządny gramofon. Wtedy przy Yamaha musiałbym kupić zewnętrzny przedwzmacniacz, a w Onkyo wystarczyłoby go wtedy wpiąć...

- odnośnie kolumn z bass reflexem (jak w przypadku missionów), jak to jest z tą odległościa od ściany? Ile w waszym odczuciu powinno to być, by kolumny się nie dusiły? W wynajmowanym obecnie mieszkanie mam dziwny rozkład i zastanawiam się nad ich potencjalnym ułożeniem.

Dnia 12.11.2019 o 15:07, lysyrafal napisał:
 

Na to trzeba patrzec z przymruzeniem oka, bo papier wszystko przyjmie. Ja zapropnuje jeszcze taki zestaw zamiast tych Pianocraftow, a mianowicie:

A-S501 + CD-N301

Jaka jest różnica pomiędzy tym a pianocraftem? Nie widzę obsługi tidala, co mnie martwi, bo chyba jednak w ten streaming pójdę (że względu na jakość muzyki), USB brak ale nie jest to opcja ważna, bo właściwie nie wiem czy kiedykolwiek skorzystam :D

Jakie są plusy przemawiające za tą opcją? Widzę, że bardziej wzmacniacz przypomina Onkyo z dodatkowymi wejściami na przyszłość.

Edytowano przez Dominq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy.

Fajnie, ze takie cenne informarcje wracaja i inni uzytkownicy moga sie czegos dowiedziec.

2 godziny temu, Dominq napisał:

(które zachwalał sprzedawca)

 

Tego bardzo nie lubimy. 

2 godziny temu, Dominq napisał:

- ciężko porównać oba te odsłuchy

 

Masz racje ciezko bedzie nie majac tego kolo siebie. Najlepszym rozwiazaniem bedzie wypozyczyc Missiony lub Onkyo i samemu porownac poniewaz sam widzisz jak wazny jest odsluch.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dominq napisał:

Stąd pytanie, czy można go podpiąć do wejścia analogowego skoro ma RCA output (bialy, czerwony)? Jeśli tak, to bardziej skłaniałbym się ku sprzętu Yamaha. Myślę też, żeby za jakiś czas wymienić na porządny gramofon. Wtedy przy Yamaha musiałbym kupić zewnętrzny przedwzmacniacz, a w Onkyo wystarczyłoby go wtedy wpiąć...

 

 

 

3 godziny temu, Dominq napisał:

- odnośnie kolumn z bass reflexem (jak w przypadku missionów), jak to jest z tą odległościa od ściany? Ile w waszym odczuciu powinno to być, by kolumny się nie dusiły?

 

Na ten temat sa rozne opinie i niektore kolumny potrzebuja wiecej miejsca inne mniej. Duzy wplyw na to ma akustyka pomieszczenia docelowego czyli Twojego pokoju.

3 godziny temu, Dominq napisał:

Jaka jest różnica pomiędzy tym a pianocraftem?

 

Przede wszystkim moc wzmacniacza ktora jeszcze lepiej wysteruje kolumny i wejscie PHONO.

A tutaj masz jeszcze temat CD-N301:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lysyrafal napisał:

sam widzisz jak wazny jest odsluch.

Najważniejszy ! W końcu ma to spełniać swoją kluczową funkcję - ma dobrze grać a nie stać 😉

28 minut temu, lysyrafal napisał:

 

Dziękuję! Zdanie "Analogowe wejścia chinch. Tu podłączamy za pomocą kabla chinch urządzenia posiadające analogowe wyjścia cyfrowe" chyba odpowiada na moje pytanie. Skoro w gramofonie mam takie wyjście chinch, znaczy że mogę je zwyczajnie podpiąć pod analogowe wejście chinch we wzmacniaczu/amplitunerze, prawda? :)

IMG_20191208_152129315.thumb.jpg.52aab44e536b42a839d12ece64789929.jpg

Dzięki za reszte, poczytam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 15:56, Dominq napisał:

Skoro w gramofonie mam takie wyjście chinch, znaczy że mogę je zwyczajnie podpiąć pod analogowe wejście chinch we wzmacniaczu/amplitunerze, prawda? :)

 

Tak, ale w tym modelu ktory Ci polecilem tz. MCR-N670D masz tylko jedno wejscie we wzmacniaczu wiec albo podlaczysz CD lub gramofon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 15:56, Dominq napisał:

 😉Skoro w gramofonie mam takie wyjście chinch, znaczy że mogę je zwyczajnie podpiąć pod analogowe wejście chinch we wzmacniaczu/amplitunerze, prawda? :)

Nie!! Chyba, że gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz. To możesz. Zwyczajowo gramofon podłączamy pod gniazdo phono TYLKO I WYŁĄCZNIE!! 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dokonałem porównania :)

Onkyo odrzuciłem. Byłem ponownie na odsłuchu, żeby zobaczyć czy może to kwestia 1szego odsłuchu i braku wcześniejszego porównania, oprócz monitor audio bronze 2 dodatkowo odsluchalem focale, no ale z butów mnie nie wyrwało.

Pozostały na placu boju Yamahy.

Dnia 9.12.2019 o 16:36, lysyrafal napisał:

Tak, ale w tym modelu ktory Ci polecilem tz. MCR-N670D masz tylko jedno wejscie we wzmacniaczu wiec albo podlaczysz CD lub gramofon.

Ale jak to @lysyrafal? Widzę w n670 jedno wejście AUX IN w CD, poza połączeniem CD z wzmacniaczem. Pozostaje więc niewykorzystane i według mnie mogę podłączyć gramofon właśnie w to wejście?

Porównując zaproponowane przez was powyżej opcje:

1) A-S501 + sieciowy odtwarzacz CD-N301 (1498 + 1000 zł = 2500 zł)

Porównanie do n670:
+ 2x85W (zamiast 65)
+ pure direct
+ phono mm
- starsza aplikacja NP Controller
- Spotify dostępny po aktualizacji oprogramowania, której dostępność zależna jest od regionu. Ktoś wie coś na ten temat? Nie znalazłem też informacji o tidal?
____
2) Amplituner Yamaha rn602 + CD-S300 (2200+979 = 3179 zł)

+Bluetooth Output, przesłanie do dowolnego głośnika bluetooth
+Pure direct
+phono mm
+2x80W
 

PODSUMOWANIE

Najważniejsze na tym etapie są: strumieniowanie muzyki, CD i obecnie posiadany gramofon. Najbardziej przemawia do mnie opcja Pianocrafta, jesli to co mówię pozwala mi na stałe podłączenie gramofonu.

A-S501 i sieciowy odtwarzacz CD N301 raczej odrzucam ze względu na starszą aplikacje, no i nie jestem pewny czy będą serwisy strumieniujace?

Yamaha RN602 do mnie przemawia,  ale z Missionami Qx2 pewnie zabije mnie cena 😏 choć muszę zapytać o wycenę no i wtedy posłuchać.

A może znajdzie się jeszcze jakiś ciekawy zestaw Denona lub Pioneera w tej półce cenowej ok. 4000, posiadający te funkcję? Macie jakieś pozytywne doświadczenia, możecie coś zaproponować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dominq napisał:

Ale jak to @lysyrafal? Widzę w n670 jedno wejście AUX IN w CD, poza połączeniem CD z wzmacniaczem. Pozostaje więc niewykorzystane i według mnie mogę podłączyć gramofon właśnie w to wejście?

 

Wedlug mnie nie podlaczysz do CD-NT670D Twojego gramofonu.

https://www.euro.com.pl/slownik.bhtml?definitionId=15037566857

18 godzin temu, Dominq napisał:

A-S501 i sieciowy odtwarzacz CD N301 raczej odrzucam ze względu na starszą aplikacje, no i nie jestem pewny czy będą serwisy strumieniujace?

 

Ta opcje polecilem ze wzgledu na moc (klasyczny wzmacniacz mozna powiedziec nigdy sie nie starzeje) i wejscie PHONO a ten odtwarzacz CD poniewaz ma pare funkcji ktorych nie ma CD-S300. Serwisow strumieniujacych ktore sa Ci potrzebne nie bedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dominq napisał:

Yamaha RN602 do mnie przemawia,  ale z Missionami Qx2 pewnie zabije mnie cena 😏 choć muszę zapytać o wycenę no i wtedy posłuchać.

 

Tylko tu nie masz odtwarzacza CD, ale posluchac nie zaszkodzi.

 

18 godzin temu, Dominq napisał:

A może znajdzie się jeszcze jakiś ciekawy zestaw Denona lub Pioneera w tej półce cenowej ok. 4000, posiadający te funkcję? Macie jakieś pozytywne doświadczenia, możecie coś zaproponować?

Pioneer (kiedys wedlug mnie gral o wiele lepiej) to w tej chwili to samo co Onkyo tz. ten sam koncern po przejeciu go.

Denon to jest calkiem inne granie niz Yamaha i dostepny tylko jeden amplituner stereo z tymi funkcjami ktorych potrzebujesz. Druga sprawa  jakby to gralo z Mission QX-2 i cena ponad budzet.

image.png.264cfe9ca1dccbd80737bebd9e7dad70.pngimage.png.29d4270c1e85fca8d3c32f35f26ce156.png

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2019 o 14:08, lysyrafal napisał:

Wedlug mnie nie podlaczysz do CD-NT670D Twojego gramofonu..

Dlaczego? W specyfikacji są:

wyjścia: 1x RCA (w odtwarzaczu do wyjścia na wzmacniacz). 

wejścia: 2 x RCA (w tym 1 we wzmacniaczu do podłączenia CD)

f1271b7d-38a0-4361-b12a-3b9bd541ddbc_i-yamaha-pianocraft-mcr-n670d-czarny.webp

Rozumiem że gramofon mógłbym podłączyć pod analog in? A pod AUX in nie, łączyć go kablem chinch-chinch? Czyli muszą to być wejścia konkretnie w samym wzmacniaczu? Proszę o wyjaśnienie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twój gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz to możesz podłączyć pod dowolne gniazdo liniowe we wzmacniaczu. Sprawdź w instrukcji. Po angielsku - preamplifier. 

Jeżeli nie ma, to musisz dokupić przedwzmacniacz gramofonowy zewnętrzny. 

Np. Taki

https://m.olx.pl/oferta/nowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-made-in-poland-gwarancja-CID99-IDzsbBt.html

Mam ten model, jest bardzo dobry. Polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę znaleźć instrukcji, w internecie też za dużo o nim nie piszą, tyle co dla laika (link umieściłem na początku). Wnioskuje po wyjściu RCA (nie jest pozłacane) a także wbudowanych głośnikach, ze musi mieć własny przedwzmacniacz.

Jednak nie o sam gramofon mi chodzi, bo jak będzie trzeba to i przedwzmacniacz się dokupi. Dylemat jaki obecnie mam do rozwiązania to wybor systemu:

1) czy Yamaha pianocraft mcr-n670 (która składa się z wzmacniacza zintegrowanego i CD z funkcjami sieciowymi) może równocześnie mieć podłączony CD (analog in i out) oraz gramofon (pozostaje wejscie AUX in w CD). Jeśli tak, decyduje się na tę Yamahę.

Link: Zdjęcie tylnego panelu n670

2) Jeśli punkt 1 nie jest realny, to decyduje się na inny sprzęt, który to umożliwi, gdyż nie chce co chwilę się przepinać, w zależności co będę miał ochotę posłuchać vinyla/cd. Niestety wszystkie sprzęty bez kolumn, ktore pozwola mi na słuchanie muzyki z serwisów streamingowych + gramofon + płyty CD to koszt rzędu 3200 (Yamaha rn 602+cd) lub 4000 zł (denon dra800h+CD), lub 2800 zł (Onkyo xt8250+cd). Zacznie się ponownie słuchanie i ocenianie na co warto wydać. 4000 zł z małym haczykiem to już jednak graniczna kwota, bo zgłębiając możliwości, pierwotne założenie 3000 zł okazuje się być za małe, a 5000 to już za wysokie progi... Może pójdzie coś kosztem czegoś, lepszy system, tansze kolumny? Nie wiem, na razie Qx2 mnie urzekły, same kosztują jednak 2500 zł... Zestaw z Yamaha n670 jest za 4000 zł i byłoby miodzio... Bede więc wybierał pewnie między xt8250 lub rn602.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dominq napisał:

2) Jeśli punkt 1 nie jest realny, to decyduje się na inny sprzęt, który to umożliwi, gdyż nie chce co chwilę się przepinać, w zależności co będę miał ochotę posłuchać vinyla/cd.

 

Dnia 9.12.2019 o 16:36, lysyrafal napisał:

Tak, ale w tym modelu ktory Ci polecilem tz. MCR-N670D masz tylko jedno wejscie we wzmacniaczu wiec albo podlaczysz CD lub gramofon.

O tym tutaj wlasnie napisalem bedziesz musial przepinac. Gramofon podepniesz pod wzmacniacz z tego zestawu tylko jesli masz wbudowany przedwzmacniacz w gramofonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...