Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR696 + Klipsch RP-8000F + KLIPSCH RP-440C + KLIPSCH R-115SW


Jacek Grymiński

Recommended Posts

Witam.
 Przymierzam się do zestawu sprzętu pod kino domowe plus muza. 
Mam pytanie czy  Onkyo TX-NR696  pociągnie  Klipsch RP-8000F / 280 czy może lepiej poradzi sobie  RP 6000 / 260 salon otwarty 28m2?
Planowałem skrzynie  Klipscha 112 ale jest problem z dostępnością w cenie ok 2300 zł, prawdopodobnie będzie  115 ok 2600 zł.
Centralny KLIPSCH RP-440C  cena zabija :/ słyszałem że dobry, może coś tańszego by się znalazło.  
Tył jakiś budżetowy raczej, bądź w późniejszym terminie coś lepszego , 
Sufit średnio mi się chce pruć i ściany, ale może warto, jeżeli warto to jaki zestaw byście polecili jedna para . Proszę o radę.

Przy okazji może ktoś przerabiał temat tv i chce się wypowiedzieć :)
Najlepiej był by 75 oled, ale cena zaporowa. 

Wybór pomiędzy :

1  LG 75SM9000   

2  LG OLED65C9

Odległość od tv 3m, Pozdrawiam.

Termin powieszenia tv to 15 grudnia, audio chętnie bym już zakupił :) 

 

 

 

 

ScreenHunter_04 Feb. 29 21.27.jpg

Edytowano przez Jacek Grymiński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seba3002 napisał:

Jaki masz budżet, jakie proporcje między muzyka a filmem. Jakie granie preferujesz (ciepłe, ostre)? Czy słuchałeś już klipschy czy wybrałeś je może ze względu na fajne membrany w głośnikach 😉?

Nie śmiej się. Niejedna kobieta by chciała Klipsche jakby były w wystroju salonu miedziane motywy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bez żadnych problemów Onkyo TX-NR696 dobrze wysteruje każde podane przez Ciebie kolumny, także największe RP-8000F, chociaż do Twojego salonu wystarcza RP-6000F. Nie wiem o którym modelu głośnika centralnego wspominasz - czy niski RP-404C, czy klasyczny RP-400C. Obydwa modele są bardzo dobre i kompletnie nie ma sensu zaoszczędzić i zastosować gorszy model. Obecnie w świetnej cenie mamy subwoofer R-115SW, to bardzo potężny model, który jeśli tylko masz gdzie postawić w salonie (jest naprawdę duży), to będzie bezkompromisowy. 
Jeśli docelowo chcesz zbudować Dolby Atmos, na pewno warto wyciągnąć kable w suficie. Jest jeszcze opcja nastawek Dolby Atmos na kolumny przednie, ale jest to jednak gorszy efekt.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualną ofertę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stolarz napisał:

Nie śmiej się. Niejedna kobieta by chciała Klipsche jakby były w wystroju salonu miedziane motywy :D

Ależ absolutnie nie śmieję się. Po prostu kiedyś byłem świadkiem pewnej sceny w salonie audio, gdzie pewna para chciała kupić koniecznie kolumny klipscha bez żadnego odsłuchu tylko dlatego, że pani spodobały się miedziane membrany 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, seba3002 napisał:

tylko dlatego, że pani spodobały się miedziane membrany 🙂

kto bogatemu zabroni :) 

Tak, jak wspomniał Q21, Klipsch charakteryzuje się wysoką skutecznością, więc nawet słabsze ampli KD nie mają problemu z ich wysterowaniem.

Co do kolumny centralnej - jedna z dwóch (wraz z subwooferem) najważniejszych kolumn, jeżeli chodzi o kino, więc tu nawet nie próbuj szukać półśrodków. 

To samo tyczy się sub'a - próżno w tych pieniądzach szukać lepszego od 115SW. Aczkolwiek można uznać, że nie jestem w tej kwestii obiektywny - piszę to, jako posiadacz takich dwóch. I taki układ polecam ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba3002 trafiłeś :)  nie miałem okazji posłuchać RP 8000 czy 6000 ale obecnie mam w  drugim pokoju  przy biurku 112 SW Z Onkyo TX 8270 Dali Zenzor 3  pod kompa   i powiem że spodobało mi się to słoneczko, W tym tygodniu postaram się wyskoczyć do Szczecina i gdzieś odsłuchać. 

Stolarz dobry pomysł z tymi motywami :) 

Q21 miałem na myśli RP 404C, gdzieś mi się błąd wkradł.

po przesiadce z mojego tv 40 cali, pewnie będę chciał koncertów powałkować , sąsiadów brak, dziewczyna w pracy 8-16 :)  

Markcox 115 x 2 chyba nie przejdzie :) przynajmniej nie  w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jacek Grymiński napisał:

seba3002 trafiłeś :)  nie miałem okazji posłuchać RP 8000 czy 6000 ale obecnie mam w  drugim pokoju  przy biurku 112 SW Z Onkyo TX 8270 Dali Zenzor 3  pod kompa   i powiem że spodobało mi się to słoneczko, W tym tygodniu postaram się wyskoczyć do Szczecina i gdzieś odsłuchać. 

Stolarz dobry pomysł z tymi motywami :) 

Q21 miałem na myśli RP 404C, gdzieś mi się błąd wkradł.

po przesiadce z mojego tv 40 cali, pewnie będę chciał koncertów powałkować , sąsiadów brak, dziewczyna w pracy 8-16 :)  

Markcox 115 x 2 chyba nie przejdzie :) przynajmniej nie  w tym roku.

I granie onkyo z zensorami pasuje Ci? Jeśli tak, to nastaw się na delikatnie mówiąc, inny dźwięk. Sam jestem posiadaczem zensorow i dla mnie w muzyce w tym budżecie to bardzo "bezpieczne" kolomny. Ale jeśli ten drugi system ma być przeznaczony głównie pod KD to możesz być zadowolony 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seba3002 napisał:

I granie onkyo z zensorami pasuje Ci? Jeśli tak, to nastaw się na delikatnie mówiąc, inny dźwięk. Sam jestem posiadaczem zensorow i dla mnie w muzyce w tym budżecie to bardzo "bezpieczne" kolomny. Ale jeśli ten drugi system ma być przeznaczony głównie pod KD to możesz być zadowolony 🙂

Ciężko powiedzieć czy pasują, podbiłem trochę na korektorze karty dźwiękowej  od Asusa jedna z tańszych ( https://www.asus.com/pl/Sound-Cards/Xonar_DX/specifications/ ) stały się bardziej przyjazne ,druga sprawa to są małe kolumny  a pomieszczenie  28m2  ze skosami w odległości ok 1.5m od biurka. 
karta do amplitunera podłączona przewodem optycznym, i tu rodzi się pytanie czy zmiana karty dźwiękowej na wyższy model spowoduje poprawę dźwięku ? muzyka głownie YT.
 

ScreenHunter_27 Nov. 11 19.08.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw kinowy. I o ile w kinie 696 da radę tym kolumnom o tyle w stereo nie.

Będzie jasno, mocno, ale bezbarwnie.

Reszta systemu jest na prawdę dobra. Sub 115SW bierz w ciemno. Znakomita konstrukcja w swojej cenie. 440C także. no i rewelacyjne tyły 240S.

Jest RP8000 chcesz zostawić to musisz iść w lepszy amplituner. Tutaj stawiał bym na Denona X3500 + końcówkę mocy Atolla. Ewentualnie Onkyo RZ840.

Zapraszam po wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, S4Home napisał:

Fajny zestaw kinowy. I o ile w kinie 696 da radę tym kolumnom o tyle w stereo nie.

Będzie jasno, mocno, ale bezbarwnie.

Reszta systemu jest na prawdę dobra. Sub 115SW bierz w ciemno. Znakomita konstrukcja w swojej cenie. 440C także. no i rewelacyjne tyły 240S.

Jest RP8000 chcesz zostawić to musisz iść w lepszy amplituner. Tutaj stawiał bym na Denona X3500 + końcówkę mocy Atolla. Ewentualnie Onkyo RZ840.

Zapraszam po wyceny.

Pozdrawiam


Sprawa się skomplikowała, dziś zostały mi zaprezentowane Monitor Audio Silver 500, pierwsze wrażenie bomba,  podpięte pod DENON AVR-X4500H. 
Ciekawi mnie ten zestaw X3500 Plus końcówka Atoll, która posiada wystarczający  zapas mocy by pociągnąć te kolumny ? X4500H nie do końca se poradziło  .  Za czym się rozglądać i nie zbankrutować i nie zwariować ? 
   

 

Edytowano przez Jacek Grymiński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No te kolumny są na prawdę konkretne. I moim zdaniem x3500 z końcówką atolla poradzi sobie zdecydowanie lepiej niż nawet x6500.

Mimo że na papierze moc będzie mniejsze to jakość i dynamika zdecydowanie większa.

Pozdrawiam

Który model Atolla polecisz?  Atoll AM200se będzie dobrym wyborem czy może 100 wystarczy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, seba3002 napisał:

Jak masz kasę to bierz am200. Ale moim zdaniem "setka" też nie będzie zła 🙂

Kasa jest ! zrezygnowałem z kina, telewizor też chyba trafi do lombardu :)  

Jeszcze wczoraj 2 sztuki am200 były dostępne po 3600 zł każda, dziś brak śladu po nich. :/

Edytowano przez Jacek Grymiński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, seba3002 napisał:

A czemu nie kupisz wzmacniacza tylko końcówkę mocy? Wszystkie wzmacniacze atolla mogą też pracować w trybie końcówki mocy. I mają taką przewagę nad czystymi końcówkami, że możesz podpiąć pod nie dowolne źródła dźwięku. 

Przed końcówką ma być ampli pod kino, w późniejszym terminie będę rozbudowywać system. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Ale do amplitunera AV możesz podłączyć też wzmacniacz z wejściem Main in, który może pracować w trybie końcówki mocy. I system masz i do stereo i do KD. 

Podraża to zestaw o kolejne 2000zł, Nie widzę plusów, ale ja się nie znam :) Może jest coś o czym powinienem wiedzieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co dalej Panowie? :) 

Nabyłem używkę Atoll In 200 , Tylne Monitor Audio RxFx, Posiadam ze starego zestawu Klipsch 112Sw, 

Potrzebuję frontów Obstawiam Monitor Audio 500 Silver, Amplitunera Kina Denon 3500H jak mi doradzono.

A teraz pytanie co ze stereo ?  Wyczytałem na forum połączenie Amplitunera I stereo jest raczej niemożliwe. 

Zależy mi aby Tidal pracował sprawnie, więc z moich obserwacji potrzebny jest  streamer i dac.

Jakieś sugestie ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wyczytales, że połączenie wzmacniacza z amplitunerem jest niemożliwe ? W denonie i atollu masz odpowiednie wyjścia i wejscia. A jeśli chcesz przetestować tajdala, na początek jako streamera możesz używać amplitunera. Łączysz amplituner ze wzmacniaczem poprzez wyjście pre out w Ampli i wejście bypass w atollu, ustawiasz atolla na tryb pracy jako końcówka mocy, kolumny frontowe pod wzmak, puszczasz tidala z Ampli i masz streamer "po taniości". 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, seba3002 napisał:

A gdzie wyczytales, że połączenie wzmacniacza z amplitunerem jest niemożliwe ? W denonie i atollu masz odpowiednie wyjścia i wejscia. A jeśli chcesz przetestować tajdala, na początek jako streamera możesz używać amplitunera. Łączysz amplituner ze wzmacniaczem poprzez wyjście pre out w Ampli i wejście bypass w atollu, ustawiasz atolla na tryb pracy jako końcówka mocy, kolumny frontowe pod wzmak, puszczasz tidala z Ampli i masz streamer "po taniości". 

 

Taki mam zamiar, jeżeli chodzi o podłączenie, martwię się czy dac w  Denon AVR-X3500H jest wystarczający, czy np może warto dopłacić np Denon 4500H gdzie dac to kość   AKM AK4458VN ? Czy zupełnie oddzielnie ,sobno streamer i dac?

Edytowano przez Jacek Grymiński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...