Skocz do zawartości

Zestaw kolumn do Roksan k3


marcin1984-1984

Recommended Posts

Witam

Moja sytuacja wygląda następująco: posiadam wzmacniacz roksan k3 z którego jestem bardzo zadowolony

Źródłem dźwięku jest Pionner n70 i gramofon
Do tej pory miałem stary zestaw kolumn (nazwy nie wymienię aby nikt się nie śmiał) ale na szczęście odmówiły już posłuszeństwa i mam pretekst do zakupu nowych.
Wymyśliłem że dokupię amplituner kina domowego (prawdopodobnie Onkyo rz 840) i zacznę składać kino domowe na takiej elektronice

Miejsce odsłuchowe to salon z otwartą kuchnią (całość 47m2)

Poszukuje na tą chwilę kolumn przednich + głośnika centralnego i subwoofera

Budżet to 20 tys - max 25

Muzyka której słucham to szeroko pojęty rock + stare klasyki
nie musi byc głośno ani mnóstwo basu - chciałbym bardzo aby było słychać szczegóły w muzyce

Ostatnio słuchałem kolumn od firmy Kef i bardzo mi się spodobały tak więc myślę o odsłuchaniu Kef 7 (lub 11)
Bardzo dobre opinie czytałem też o Focal Aria 926 (ewentualnie 936)

Dopuszczam też  możliwość zakupu używanych kolumn - nie muszą być koniecznie nowe

 

O subie czytałem sporo dobrego (też na tym forum) o svs sb 2000 lub rel t9i
Tu bardzo się zastanawiam czy inwestować w jeden lepszy czy w cenie 6-7 tys kupić dwa (jeśli tak to jakie) i oczywiście pytanie czy do onkyo rz840 da się podłączyć dwa suby

 

Proszę o poradę.
Absolutnie nie zamierzam kupić zestawu bez odsłuchu - jednak chce mieć 3 max 4 konkretne firmy (i modele) których bede chciał posłuchać na żywo
Poruszam się między Warszawą, Łodzią i Poznaniem więc z odsłuchem nie powinno być problemów

 

za wszelkie porady bardzo dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli chcesz zbudować system uniwersalny, w którym poza kinem domowym możesz bez kompromisów posłuchać dobrej muzyki, Twoja droga jest jak najbardziej dobra. Wzmacniacz Roksan może pracować jako końcówka mocy, w takim przypadku przy odsłuchu dźwięku wielokanałowego wykorzystujesz Roksana jako końcówkę mocy, natomiast podczas odsłuchów stereo masz klasyczny system. Onkyo TX-RZ840 będzie dobrą opcją.

Wybór kolumn musisz poprzedzić odsłuchami, ale na pewno warto posłuchać Kef serii R, Focal Aria, do listy koniecznie dorzuciłbym Audiovector QR5, może Monitor Audio Gold, Dali Rubicon. Opcji jest mnóstwo, kwestia tylko indywidualnych preferencji. Głośnik centralny będzie trzeba dobrać pod serie kolumn przednich, natomiast subwoofer spojrzałbym na markę SVS. Moim zdaniem najlepiej sprawdzą się 2 szt. SVS SB-2000. To konstrukcja zamknięta, oferująca bardzo szybki, dokładny bas. Taki zestaw subwooferów można także wykorzystać przy odsłuchu muzyki.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Mamy w salonie ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko można w komfortowych warunkach odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZ 840 + Roksan K3. Bajka elektronika!

Idąc do kina dalej to ja bym uderzał w Opera Quinta + Centrale + 2x REL 1205  albo SVS PB2000.

To kolumny które dają wyjątkową muzykalność. Rewelacyjne brzmienie. I do rocku i starych klasyki nie spowodują nadmiernego jaśniejszego brzmienia.

Na drugim miejscu faktyczne postawił bym KEFy.

Zapraszam na odsłuch albo po wypożyczenie do nas sprzętu na testy domowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...