Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1


rikoriko

Recommended Posts

przechodziłem przez to samo (też ten zestaw daliego tylko z amplitunerem marantza)

jesli naprawde zamierzasz słuchać w 75% muzyki to posłuchaj rady kogoś kto przez to przeszedł i skieruj się od razu w strone wzmacniacza stereo a zaoszczędzisz sobie sporo czasu i pieniedzy


Wiem wiem ja też nie słuchałem i stwierdziłem ze wiem lepiej i kupię amplituner ale nie tędy droga :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam ten problem że nie mam zbytnio czasu gdzie i kiedy odsłuchania (5 dni w tygodniu po 13 h za kółkiem) podobnego zestawu. Mianowicie co proponujesz do słuchania muzyki myślę o kwocie 13 tys zł? 

Lubię po całym tygodniu harówy usiąść przy kominku i posłuchać spokojnej muzyki. Od czasu do czasu też coś w stylu disco, także muzyka której będę słuchał będzie bardzo różna. 

Za wszelkie propozycje z góry dziękuję. 

Edytowano przez rikoriko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część,

Nie no jeśli 70 procent to muzyka to nie baw się w kino. Serio. Pół na pół to można przemyśleć ale tak to sprawa jest oczywista.

W tej cenie znajdziesz mnóstwo dobrego sprzętu do 30m. Ale jakie brzmienie lubisz?

Atoll IN 100 + CXN od Cambridge + Dali Opticon 6 czy Monitor audio Silver 300

Cambridge CXA80 + Fyne Audio F 502

Na prawdę wybór jest szeroki. Jak nie masz czasu na jazdy i odsłuch to weź od nas sprzęt na testy domowe.

Zapraszam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szukając tematów sądziłem iż 80-90% to ma być KD , teraz to już bardziej 50/50 , oczywiście dobry wzmacniacz oraz kolumny powodują iż chce się słuchać stereo ;)

Dodam iż na wzmaku w stereo spokojnie można oglądać filmy , tv - sygnał bierzesz np. optykiem z tv i nie ma problemu ,że DD 5.1 w ori sygnale.

Natomiast to nigdy nie będzie system 5.1 , gdzie subwoofer cały czas może dawać podkład , czy intensyfikować kroki w horrorach , czy grzmoty burzy itd. , tak samo tylne surroundy robią robotę.

Wg mnie najlepiej mieć rozsądny amplituner , do tego osobno wzmacniacz stereo , dobre fronty , i reszta systemu KD zależnie od finansów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Dodaj informacje z czego ma byc odtwarzana muzyka z plyt cd lub tv?

Muzykaw większość raczej z telefonu, YT, i internetowch stacji radiowych. Lubię słuchać muzyki filmowej (muzykę Hansa Zimmera z "Interstellar" mógłbym słuchać godzinami, sam film oglądałem już ze 20 razy). Oczywiście czasami na imprezie rodzinnej po kilku głębszych zacznie się słuchanie disco polo 😜😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Część,

Nie no jeśli 70 procent to muzyka to nie baw się w kino. Serio. Pół na pół to można przemyśleć ale tak to sprawa jest oczywista.

W tej cenie znajdziesz mnóstwo dobrego sprzętu do 30m. Ale jakie brzmienie lubisz?

Atoll IN 100 + CXN od Cambridge + Dali Opticon 6 czy Monitor audio Silver 300

Cambridge CXA80 + Fyne Audio F 502

Na prawdę wybór jest szeroki. Jak nie masz czasu na jazdy i odsłuch to weź od nas sprzęt na testy domowe.

Zapraszam

 

 

 

Swoje opinie opieram tylko na tym co uda mi się przeczytać w internecie, mam pytanie jaka jest różnica między Cambridge CXA80 a np Denon AVR-X4400H? Z mojego laickiego punktu widzenia to denon wydaje się lepszym wyborem ponieważ mogę w przyszłości dołożyć coś więcej jakby mi się odmieniło i zaczął bym oglądać więcej filmów. Proszę o proste odpowiedzi bez ironicznych komentarzy 😁😜👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze to biorę tak. Jak mam dwa urządzenia w tej samej cenie i jedno ma napędzić dwa głośniki a drugie za tą samą cenę 9 to znaczy, że na tych 9 coś musiało zostać przyoszczędzone. 

 

Natomiast jedyne co Ci mogę poradzić to idź i posłuchaj. W domum mam kino Denona AVR 1500H i Yamahę 602RN. Za oba te klocki dałem dokładnie tyle samo kasy. I w muzyce Denon nie ma startu. 

 

Teraz najlepsze, bo mam jeszcze Yamahę A-S 700 kupionę za połowę ceny Denona i 602, i cóż zjada je na śniadanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rikoriko napisał:

Muzykaw większość raczej z telefonu, YT, i internetowch stacji radiowych. Lubię słuchać muzyki filmowej (muzykę Hansa Zimmera z "Interstellar" mógłbym słuchać godzinami, sam film oglądałem już ze 20 razy). Oczywiście czasami na imprezie rodzinnej po kilku głębszych zacznie się słuchanie disco polo 😜😜

No to źródło przy opcji zakupu stereo, koniecznie do zmiany. 

14 godzin temu, rikoriko napisał:

Swoje opinie opieram tylko na tym co uda mi się przeczytać w internecie, mam pytanie jaka jest różnica między Cambridge CXA80 a np Denon AVR-X4400H? Z mojego laickiego punktu widzenia to denon wydaje się lepszym wyborem ponieważ mogę w przyszłości dołożyć coś więcej jakby mi się odmieniło i zaczął bym oglądać więcej filmów. Proszę o proste odpowiedzi bez ironicznych komentarzy 😁😜👍

Miażdżąca. Dynamika, swoboda grania, przestrzeń. X4400 gra na poziomie wzmaka za 1000 zł a nie za kilka K. 

6 godzin temu, rikoriko napisał:

Ok głośniki już mam,

"Canton Chrono 519 DC" 

Mam nadzieję że dobry wybór (cena była przystępna) teraz potrzebuję reszty zestawu abym mógł słuchać muzyki również poprzez Bluetooth itp. Proszę o jakieś propozycje w cenie do 4500zł .

Dzięki

Do chrono musisz szukać miękkiego wzmacniacza. Ale absolutnie nie denon. Tam dźwięk jest zbyt poluzniony. Z stereo opcja dobra to magnat mr780 albo przeceniany teraz atoll in100.

Zapraszamy po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

No to źródło przy opcji zakupu stereo, koniecznie do zmiany. 

Miażdżąca. Dynamika, swoboda grania, przestrzeń. X4400 gra na poziomie wzmaka za 1000 zł a nie za kilka K. 

Do chrono musisz szukać miękkiego wzmacniacza. Ale absolutnie nie denon. Tam dźwięk jest zbyt poluzniony. Z stereo opcja dobra to magnat mr780 albo przeceniany teraz atoll in100.

Zapraszamy po wyceny

Kupiłem Magnata w dobrej cenie mianowicie za niecałe 3.2tys w zestawie z odtwarzaczem sieciowym Klipscha. Trochę to dziwne bo jeżeli chciałbym kupić sam wzmacniacz to cena była 3999 jak w zestawie to cena 3580 za oba urządzenia. Nie kumam tega ale najważniejsze że cena promocyjna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój pierwszy zestaw audio :   

  - Magnat mr780                               

  - Onkyo NS6170                              

  - Canton Chrono 519 dc

Z góry dziękuję za wszelkie porady, podzielę się moimi pierwszymi wrażeniami 😁😜👍

Edytowano przez rikoriko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dnia 14.11.2019 o 07:56, S4Home napisał:

Nie pytałeś mnie 😛 więc nie wiesz czy dobra:p

OK pojawił się pierwszy problem a mianowicie podczas podkręcania głośności wzmacniacz wyłącza  się i pojawia się komunikat "AM standbay". Potencjometr schodzi do - 5, ale gdy zmniejsza bas wyłącza się przy +2. Nie kumam o co chodzi. 

Edytowano przez rikoriko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...