Skocz do zawartości

Wymiana kolumn w zestawie stereo


MarekM

Recommended Posts

Jakiś czas temu wymieniłem amplituner na Yamaha R N602. Ze względów budżetowych pozostawiłem stare jamo e750 ale rozważam upgrade kolumn. Doradzicie coś co lepiej zagra? Pomieszczenie w którym mam zestaw audio to salon otwarty na kuchnię, całość koło 30m2. Salon jest otwarty na korytarz. Zestaw audio i kolumny mam pod ścianą koło tv, kolumny odsunięte jakieś 30cm od ściany. Słucham różnej muzyki, rock, pop, jazz. Sporo ze spotify i cyfrowego radia. Myślałem o wydatku do 2000pln. Warto wymieniać?

pozdrawiam,

Marek

Edytowano przez MarekM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto wymienić, aktualne kolumny to duże ograniczenie zestawu. Byłoby super, gdybyśmy mogli troszeczkę zwiększyć budżet. Wtedy idealnie sprawdzą się Pylon Audio Sapphire 25Heco Aurora 700 lub Tannoy Mercury 7.4. W budżecie natomiast masz Pylon Audio Pearl 27 oraz STX Electrino 250
Pylon Sapphire to dużo swobody, dynamiki i szybkości. Heco i Tannoy to trochę spokojniejszy, bardziej plastyczny, ciepły charakter grania. Tańszy Pylon to równe, pełne, podparte dobrym basem brzmienie, natomiast STX to więcej efekciarstwa, wyraźniej podbite skraje pasma.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne oferty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S4Home napisał:

Witaj,

 

Zdecydowanie Tannoy 7.4

W swojej cenie te kolumny pokażą klasę. I pasują do Yamahy. Nie wiem tylko czy 30 metrów nie jest dla nich za dużo. Ale to sprawdzisz już na miejscu. Jak nie one to Magnat 207 albo Melodika BL40MKIII. Zapraszam po wyceny i wypożyczenie sprzętu.

 

Pozdrawiam

Raczej na odsłuch do Was nie podjadę, daleko z Warszawy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MarekM napisał:

Raczej na odsłuch do Was nie podjadę, daleko z Warszawy ;)

Wysyłany na odsłuch domowy.

A i z nad morza ludzie jechali :)

11 godzin temu, przemo820308 napisał:

Witaj.Miałem zestaw yamaha rn 602 i heco aurora700 i powiem szczerze zajebiste połączenie.Szczerze polecam.Najlepiej zabierz ampli i pojedz gdzies posłuchać z tymi głośnikami.Sam się przekonasz.

Albo możemy je wydać. Cena wyższa ale idzie ona z jakością 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.11.2019 o 08:28, S4Home napisał:

Wysyłany na odsłuch domowy.

A i z nad morza ludzie jechali :)

Albo możemy je wydać. Cena wyższa ale idzie ona z jakością 

Pozdrawiam

@S4Home czy te Heco i Tannoye dobrze zagrają też przy cichym odsłuchu? Wieczorem często słuchamy muzyki cicho (syn śpi). Mam też wrażenie że przy oglądaniu filmów i cichym odsłuchu głos na moich Jamo słychać niewyraźnie, czy to możliwe że to kwestia kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2019 o 22:30, 1Ender napisał:

Do cichego słuchania mocny i wydajny prądowo piec. Koniec, kropka. 

Pozdrawiam 

Też ale nie całkiem. Bo bez odpowiednich kolumn dobry piec w klasie A o której zapewne piszecie nie pomoże.

I na przykład.

Dnia 23.11.2019 o 20:45, MarekM napisał:

@S4Home czy te Heco i Tannoye dobrze zagrają też przy cichym odsłuchu? Wieczorem często słuchamy muzyki cicho (syn śpi). Mam też wrażenie że przy oglądaniu filmów i cichym odsłuchu głos na moich Jamo słychać niewyraźnie, czy to możliwe że to kwestia kolumn?

Tannoy nie zagra dobrze cicho. Z czym by nie był on kręcisz głośniej tym kolumny zyskują. Heco gra dobrze cicho. Chodź wiadomo są konstrukcje grające lepiej. Ale to nie ten budżet. Przy cichym odsłuchu fajnie wypada też nota 550x od indiana line ale znowu traci przy głośniejszym 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Też ale nie całkiem. Bo bez odpowiednich kolumn dobry piec w klasie A o której zapewne piszecie nie pomoże.

 

Piotr to zobacz na mojego posta wyżej 🙂 fajne takie do cichego grania słuchałem w Ministerstwie Dźwięku na Al.Krakowskich 

https://ministerstwodzwieku.pl/pl/davis-acoustics-renoir-birch-salon-warszawa-al-krakowska-223-tel-606-553-190.html

skuteczność 94 dB i według mnie @1Ender to są wysokoskuteczne kolumny, 88-89dB według mnie to chyba nie bardzo

Minimum na poziomie 4 omów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, 1Ender napisał:

@S4Home

Najlepiej jeżeli połączymy mocny wydajny wzmak z wysoką efektywnością kolumn tak od 88-89 dB. A jeszcze lepiej od 90 dB w górę. 😁

To prawda :)

11 godzin temu, Inferno napisał:

Piotr to zobacz na mojego posta wyżej 🙂 fajne takie do cichego grania słuchałem w Ministerstwie Dźwięku na Al.Krakowskich 

https://ministerstwodzwieku.pl/pl/davis-acoustics-renoir-birch-salon-warszawa-al-krakowska-223-tel-606-553-190.html

skuteczność 94 dB i według mnie @1Ender to są wysokoskuteczne kolumny, 88-89dB według mnie to chyba nie bardzo

Minimum na poziomie 4 omów 

Słuchałem i się zgadzam. Te kolumny zagrają dobrze cicho. Ale ja na przykład nie specjalnie lubię ich dźwięk. Nie przemawia do mnie. Słuchałem ich kilku krotnie na audioshow. No jakoś nie moja bajka. Może też dlatego że na nie patrzyłem 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Inferno napisał:

Piotr to zobacz na mojego posta wyżej 🙂 fajne takie do cichego grania słuchałem w Ministerstwie Dźwięku na Al.Krakowskich 

https://ministerstwodzwieku.pl/pl/davis-acoustics-renoir-birch-salon-warszawa-al-krakowska-223-tel-606-553-190.html

skuteczność 94 dB i według mnie @1Ender to są wysokoskuteczne kolumny, 88-89dB według mnie to chyba nie bardzo

Minimum na poziomie 4 omów 

Po pierwsze nie każdy wzmak je uciągnie, by dobrze rozruszać membrany. Z danych wynika że lubią "prund" 😁. Mój Luxman prawdopodobnie by dał radę. 250 W przy 4 omach i 300 W przy spadku do 2 omów. Po drugie cena... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...