Skocz do zawartości

Amplituner kina domowego


zipi

Recommended Posts

Witam serdecznie

Systematycznie zabieram się za wymianę sprzętu A/V w pierwszej kolejności chcę kupić amplituner kolumny w późniejszym czasie.

Pomieszczenie nie całe 40 m2

Sprzęt będzie wykorzystywany równym stopniu do muzyki i efektów filmowych.

budżet około 2500 zł za nowy w tej cenie jest sporo sprzętu, nie wykluczam również sprzętu używanego

ONKYO TX-NR686  lub Onkyo TX-NR696  ( pytanie czy warto dopłacić do nowszego?)

PIONEER VSX-LX303

Yamaha RX-V685

Co myślicie o Denon X2500 czy może wystarczy x1500 ?

Tak naprawdę nie potrzebuje sprzętu aby mi się łączył z telefonem i miał multi room.  Bardziej zależy mi na jakości niż na bajerach dlatego może jakaś używany starszy byłby lepszy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z nowych urządzeń masz kilka modeli, wybór zależy jednak w dużej części od Twoich indywidualnych preferencji oraz konfiguracji kolumn. Trochę inne kolumny będzie trzeba dobrać do amplitunera Yamaha, inne do Denon. Yamaha gra bardzo efektownie, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Denon jest cieplejszy, bardziej miękki, dobrze wypełniony (tutaj polecam gorąco model wyższy AVR-X2600H, jest znacznie lepszy od AVR-X1600H), swietnie sprawdzi się także w muzyce i z żywymi kolumnami. Onkyo to kompromis pomiędzy efektowną Yamahą, a spokojnym Denonem. Do listy dorzuciłbym jeszcze Marantz SR5013. Jest to urządzenie trochę droższe, ale szczególnie przy muzyce lepsze.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedź co do Marantz SR5013. Wizualnie najbardziej mi się podoba. 

Oczywiście Denon x2600 i Yamaha RX-V685 też mają podobne wejścia gramofonowe ale wizualnie Marantz wygrywa. Dziękuje również za zaproszenie do salonu na odsłuch. Z miłą chęcią skorzystam nie mam do Was daleko będzie to jakaś sobota.

Yamaha RX-V685- Yamaha gra bardzo efektownie, wyraźniej eksponuje skraje pasma- bardzo mnie to ciekawi jak mocno jest to wyczuwalne.

Pod względem doboru pod gramofon który sprzęt bardziej się sprawdzi Yamaha czy Marantz? A może zupełnie inny sprzęt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod gramofon nie sprawdzi się ani to ani to. Chcesz się bawić w winyle to kup wzmacniacz a nie amp. Co prawda nowe serie amplitunerow maja wejscia gramofonowe ale traktował bym jako ciekawostkę. A jeśli chcesz łączyć kino i stereo to sugeruje amp z wyjściem pre out plus wzmacniacz z wejściem Main in. Moim zdaniem jedyna rozsądna droga na łączenie kina i muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba3002  dzięki za Twoją opinię i sugestię. Nie ma takiego sprzętu w którym da się połączyć kino, stereo cyfrowe i jeszcze analogowe z winylu. Nie jestem wymagającym odbiorcą co do dźwięku, nie mam dużo czasu na odsłuch w spokoju. Posiadam kilka albumów na różnych nośnikach i do tego czasem lubię obejrzeć jakiś film z fajnymi efektami.

Sytuacja zmusiła mnie do stopniowej zmiany sprzętu więc muszę pójść na kompromis. Nie mogę mieć wszystkiego.

 

Można podzielić to na sprzęty używane jeden do kina który będzie dobrze grał ale bez tych wszystkich nowoczesnych dodatków. Drugi wzmacniacz do stereo.

Edytowano przez zipi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zipi napisał:

Seba3002  dzięki za Twoją opinię i sugestię. Nie ma takiego sprzętu w którym da się połączyć kino, stereo cyfrowe i jeszcze analogowe z winylu. Nie jestem wymagającym odbiorcą co do dźwięku, nie mam dużo czasu na odsłuch w spokoju. Posiadam kilka albumów na różnych nośnikach i do tego czasem lubię obejrzeć jakiś film z fajnymi efektami.

Sytuacja zmusiła mnie do stopniowej zmiany sprzętu więc muszę pójść na kompromis. Nie mogę mieć wszystkiego.

 

Można podzielić to na sprzęty używane jeden do kina który będzie dobrze grał ale bez tych wszystkich nowoczesnych dodatków. Drugi wzmacniacz do stereo.

Nie musisz niczego dzielić. Kupujesz tani Amp KD plus przyzwoity wzmak i masz dobre stereo i dobre kino. Wzmak odciąży Ci fronty w KD i zagra fajnie w stereo. Za 1300 PLN widziałem marantza nr1508 plus wzmak Marantz pm8003 i za 3000 masz i przyzwoite kino i stereo. I bez problemu podłączysz do tego gramofon. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer LX 300 to dokładnie to samo Co Onkyo 686 i 696 moim zdaniem nie warto dopłacać.

Sprawdzając wiele amplitunerów polecam Ci właśnie te 3:

Onkyo 686 - Dobrze wyceniany, mega popularny model. Łatwe ustawienie dobry dzwiek. Przeciętna kalibracja.

Denon X2600 - dobra kalibracja, spokojniejszy. Nadaje się raczej do kolumn jaśniejszych.

Yamaha 685 - chyba najbardziej neutralny wybór. Dźwiękowo w kinie super. Dobra kalibracja. W stereo gra przeciętnie.

 

Zapraszam po wyceny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...