Skocz do zawartości

Jakość dzwięku CD vs odtwarzacz strumieniowy


Czaju Zalej

Recommended Posts

Witam odrazu przejdę do pytań czy będzie odczuwalna różnica miedzy muzyką odtwarzaną za pomocą pc a odtwarzaczem strumieniowym np Onkyo 6130 przez wzmacniacz 9130 i czy lepiej zabrzmi odtwarzacz strumieniowy czy cd,u mnie z marnego odtwarzacza cd (denon DCD 435) muzyka brzmi znacznie lepiej niż odtwarzania przez pc z Tidala (HiFi,Master) ten sam utwór  brzmi po prostu soczyściej i bardziej wypełnia pomieszczenie i jestem przed zakupem i mam dylemat Onkyo 6130(podobno fajne) czy jakiś sensowny odtwarzacz cd.Mam już kilka płyt cd i proszę o wskazanie drogi gdzie uzyskam lepszy dżwięk i jakieś nakierowanie jakiego CD szukać ,mogą być używki.Mój budżet 1500pln.Dziękuje

Edytowano przez Czaju Zalej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na grunt wojny podobnej do kablowej.

Weźmy zatem fakty.

Odtwarzacz sieciowy czy też CD to dane cyfrowe. Zapisane w ten sam sposób mimo że na innych nośnikach. Brzmienie, dynamika, klasa będzie podobna. A bardziej zależy od różnicy konkretnych modeli. Oczywiście znajdziesz zwolenników CD i powiedzą że płyta gra znacie lepiej jak i tych na odwrót.

U Ciebie w grę wchodzi jeszcze coś. Bo pytasz o CD vs odtwarzacz sieciowy a pojawia się PC. Czyli jak to w końcu?

CD vs PC vs odtwarzacz sieciowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego chcesz słuchać po prostu. Ja jestem zupełnie cyfrowy, nie słucham płyt. Znowu czasem pojawiają się tu tematy ,że ktoś ma 400 płyt a nie słucha streamingu. To jak brzmi zależy od tego jak dobrze zbudowany jest odtwarzacz ( DAC, zasilanie, napęd itd. ) Jeżeli ktoś miał tego PC połączonego po prostu kable jack-rca do wzmacniacza to źródłem odpowiedzialnym za reprodukcję był własnie ten PC z ( zakładam ) zintegrowaną w płycie głównej kartę dźwiękową. Podłączając ten sam komputer przed DAC usb uzyskałbyś inny dźwięk chociaż odtwarzany byłby ten sam plik. Sam mam NS6130 i uważam ,że jest bardzo fajny. Moim zdaniem jeżeli masz 1500 zł to za 1000 kup ONKYO C-7030 do kompletu a za 500 zbuduj malinkę do stremowania i schowaj ją za wzmacniaczem. Masz wtedy komplet spójny dźwiękowo i wizualnie, cieszysz się muzyką i możesz porównywać sam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Wchodzisz na grunt wojny podobnej do kablowej.

Weźmy zatem fakty.

Odtwarzacz sieciowy czy też CD to dane cyfrowe. Zapisane w ten sam sposób mimo że na innych nośnikach. Brzmienie, dynamika, klasa będzie podobna. A bardziej zależy od różnicy konkretnych modeli. Oczywiście znajdziesz zwolenników CD i powiedzą że płyta gra znacie lepiej jak i tych na odwrót.

U Ciebie w grę wchodzi jeszcze coś. Bo pytasz o CD vs odtwarzacz sieciowy a pojawia się PC. Czyli jak to w końcu?

CD vs PC vs odtwarzacz sieciowy?

PC robi za streamer:) odtwarzacza sieciowego jeszcze nie posiadam ponieważ stoję przed wyborem kupna takiego bądz odtwarzacza CD i mam mały mętlik w głowie przez to że według mnie i mojego odczucia muzyka odtwarzana z mojego CD brzmi lepiej niż ta z PC (mojego strimera:) i zastanawiam się czy jak kupie 6130 jakość dżwięku muzyki internetowej ulegnie poprawia może poszukać jakiegoś fajnego CD  i czy ta malinka to naprawdę taka fajna jest:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dobrą opcję podał @Tomasz S. malina to fajne rozwiązanie. Można tez Chromecast Audio i dodatkowy DAC.

A co do walki Stream i CD to wszystko zależy jaki Stream i jaki CD.

Ja opowiem o moich doświadczeniach. W moim systemie gra StreamX Signature od Cyrus, jakieś pół roku temu pożyczyłem dość dobry Cyrus CDI. Nie był to żaden sprzęt za pierdyliard ale CD za 5KPLN to już według mnie sporo. Powiem tak, nie byłem w stanie usprawiedliwić tego zakupu. Za połowę tej kwoty pewnie bym kupił ale tylko z powodu że mam kolekcję płyt CD. Zostałem z moim Imerge S3000 do słuchania płyt.

I jeszcze raz, według mnie wszystko zależy jaki CD, jaki strumieniowiec. W założonym budżecie można kupić używany fajny SACD jak również malinę z przetwornikiem D/A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.11.2019 o 08:36, S4Home napisał:

No to jeśli pc robi za streamer to tak zostaw. Kup tylko zajefajny dac. Ja jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. Nigdy nie stracisz wsparcia odtwarzacza.

Pozdrawiam

ciekawe rozwiązwąnie tylko jaki ten DAC bo tyle tego jest że szok a kupić pierwszego lepszego i nie usłyszeć żadnej różnicy to raczej mija się z celem:) jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...