Skocz do zawartości

Zestaw stereo prośba o pomoc


Gface

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jako nowy użytkownik chcialbym się przywitać. Krzysiek z Tarnowa😁

Od pewnego czasu przeglądam fora i sklepy ze sprzetem audio.

Za pierwszym razem zastanawiałem się nad kinem domowym, jednak przeszło mi po przeczytaniu jednego z tematów(nie warto kupować taniego dla średnich efektów).

A więc..

Budżet: 2000÷3000 zl

Raczej nowy sprzęt,  licze na wyprzedaże w grudniu, ale czy sie nie przelicze to nie wiem 

Pokoj: 16m2, podloga=parkiet, sufit=kasetony, mieszkanie w bloku z wielkiej płyty.

Podłączenie: TV sony 55XG8596, w przyszłości może konsola,

Odtwarzanie: sport, filmy, muzyka z youtuba, jakies radio internetowe, wszystko z umiarem żeby mnie sąsiedzi minimalnie lubieli 😎

Sprzęt: czyli wzmaciacz i dwa głośniki... prosta sprawa 😂

W załączniku poglądowy rysunek z painta.

Pozdrawiam !

pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przydałoby się trochę więcej informacji. Jeśli niezbędna jest funkcjonalność sieciowa, wejścia cyfrowe, zaproponowałbym Ci zestaw Onkyo TX-8250 z Heco Aurora 300 lub jeśli wolisz kolumny podłogowe, Pylon Audio Pearl 25.

Czekam jednak na więcej szczegółów, zapraszam już teraz na odsłuchy do naszego salonu oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, seba3002 napisał:

Jaki dźwięk preferujesz? Jakiej muzyki słuchasz? Czy słuchałes już jakiś zestawów czy na razie jest szukanie po omacku? Czy zależy Ci na wejściach hdmi czy wystarczą Ci wejścia cyfrowe? Co ma być źródłem spotify? 

1. Lubie basowe brzmienie.

2.lubie hh, rap, rock ,rnb,hardrock

3.no właśnie nic nie słuchałem

4.sam nie wiem jak to podłączyć 

5.nigdy bie korzystałem z spofity, tylko youtube...

31 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,

przydałoby się trochę więcej informacji. Jeśli niezbędna jest funkcjonalność sieciowa, wejścia cyfrowe, zaproponowałbym Ci zestaw Onkyo TX-8250 z Heco Aurora 300 lub jeśli wolisz kolumny podłogowe, Pylon Audio Pearl 25.

Czekam jednak na więcej szczegółów, zapraszam już teraz na odsłuchy do naszego salonu oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Nie bardzo rozumiem co rozumieć przez funkcjonalność sieciową, jeśli chodzi o radio internetowe to nie musi być tej opcji.

KChodzi głównie o podlaczenie do TV i odtwarzanie przez Youtube.

Tak jak najbardziej interesują mnie kolumny podłogowe.

Jak tak poczytałem o tym Onkyo TX-8250 to większość tych funkcji sieciowych to nie dla mnie...

 

Edytowano przez Gface
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, seba3002 napisał:

Skoro nie potrzebna Ci funkcjonalność amplitunera stereo to wystarczy Ci wzmacniacz z DACiem. Musisz tylko sprawdzić czy Twój TV ma wyjście optyczne bądź coaxial bo w innym wypadku będziesz miał problem z połączeniem Tv ze wzmacniaczem. 

Tak mój TV sony posiada cyfrowe wyście optycze. Czyli tak na chłopski rozumując ten wzmacniacz z DACiem powinien być tańszy od rozbudowanego w sieciowe funkcję amplitunera ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przypadku systemu nowego wybór jest jednak ograniczony. I tutaj polecał bym Yamahe AS 501 albo Pioneera A40 + Magnat Shadow 207. To kolumny które dadzą Ci takie brzmienie jakie oczekujesz. Basowe, delikatne, nie kłujące. Jeśli przy odsłuchu okażę się że te kolumny są za duże to później Melodika BL40MKIII a na końcu Indiana Nota 550X.

Zapraszam po wypożyczenia domowe i wyceny.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, S4Home napisał:

W Przypadku systemu nowego wybór jest jednak ograniczony. I tutaj polecał bym Yamahe AS 501 albo Pioneera A40 + Magnat Shadow 207. To kolumny które dadzą Ci takie brzmienie jakie oczekujesz. Basowe, delikatne, nie kłujące. Jeśli przy odsłuchu okażę się że te kolumny są za duże to później Melodika BL40MKIII a na końcu Indiana Nota 550X.

Zapraszam po wypożyczenia domowe i wyceny.

 

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź.

Bardziej interesowaloby mnie podjechać do was, a z Tarnowa 150km to nie jest tak dużo jeśli chodzi o wtopienie 3000zl w coś czego nie byłbym zadowolony.

Tylko zastanawia mnie kwestia brzmienia u mnie w pokoju a u was, to chyba dlatego pożyczacie sprzęt.

Sprzet uzywany w sumie wchodzi w grę, tylko zawsze ta niepewność ze sie kupi, pochodzi trochę i sie zepsuje.

Jesli mógłbyś zaproponować coś z używki to sobie porównam i zobaczę czy warto...

Dzieki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że sporo tego sprzętu jest.

Bez odsłuchania się nie odbędzie.Myślałem, że odsłucham w jednym z większej sieci sklepów, to sobie odsłuchałem soundbara i dowiedziałem się od sprzedawcy

że to przyszłość i nic innego nie mają w sprzedaży😀

Bliżej grudnia na Mikołaja może koledzy z branży zrobią jakiś prezent to się kupi zamiast choinki kolumny zielone dwie sztuki. 😉

Jeszcze takie pytanie np. kupując Yamahe AS 501 albo Pioneera A40 gdzie źródłem jest TV rozumiem, że przy wyłączonym TV to tylko FM sobie posłucham lub z CD (ale tego nie planuje). Czytałem coś o możliwości podpięcia jakiegoś urządzenia do łączenia np. z tel. po bluetooth.

Znalazłem tutaj https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2415-a-s501  "jest gniazdo USB-A, którego funkcjonalność ograniczono do zasilania zewnętrznych akcesoriów, np. firmowego modułu Bluetooth"

 

 

Edytowano przez Gface
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gface napisał:

Czyli ten wzmacniacz yamaya AS 501 poradzi sobie z tymi Dalin odpowiednio? 

Odpowiem tak zawsze mozna lepiej, ale budzet jest jaki jest. Ten wzmacniacz lepiej napedzi te kolumny niz jakikolwiek amplituner stereo w podobnej cenie tak jak np. Onkyo TX-8250. 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupione Dali Zensor 7.

Wielkie podziękowania dla Pawła, który umożliwił mi odsłuchanie i sprawdzenie sprzętu.

Jakie kabelki polecacie do połączenia ?  myślę nad Melodika mdc2250 oraz Cross-Tech Banan wtyki, tak to tyło połączone przy odsłuchu :)

 

 

 

Edytowano przez Gface
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie jeszcze ciekawi, jak to wszystko podłączyć, aby grało na 100% możliwości (Dali Zensor 7).

Wydam na wzmacniacz 3000 zł, kupie kable 50zł/metr ale czy będę słyszał różnice przy tańszym wzmacniaczu yamaha a-s501 i kablach za 20 zł/metr.

Przeglądając ceny sprzętu wydaje mi się. że to studnia bez dna.

A to mi się spodobało

Bo się człowiek zastanawia czy jak dołoży 500zł to będzie lepiej i tak w kółko...

Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez Gface
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jeszcze inne podobne urządzenia jak Yamaha WXAD-10 ? 

Współpracujące z yamaha as501? 

Przeglądając forum trafiłem na Chromecast audio ... to chyba najlepsze i najtańsze rozwiązanie .

Tylko jak to połączyć ze wzmacniaczem jak cyfrowe wyjście optyczne będzie zajęte do połączenia z TV.

Edytowano przez Gface
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając tematy na forum trafiłem na marantz pm6006. 

Czy lepszy będzie od yamaha as501?

Znalazłem go(pm6006 srebny) w atrakcyjnej cenie 1385zł nowy, jak ktoś zainteresowany to dam info na priv.

Dużej mocy nie potrzebuje jaką ma yamaha.

Zakupiony pm6006.

 

Edytowano przez Gface
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem, czytałem przeglądałem forum

 "Bas jest zwięzły, dość krótki, czytelny, ani nie pogrubia średnicy, ani nie ciągnie się samym dołem, ani też nie uderza impulsywnie w wyższym podzakresie - można powiedzieć, że pozostaje raczej ostrożny, nie należy się jednak martwić, że jest go za mało; najważniejsze, że jest poprawny, a jego poziom i tak będzie zależał głównie od charakterystyki podłączonych kolumn (i ich ustawienia)."

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...