Skocz do zawartości

Zestaw stereo prośba o pomoc


Gface

Recommended Posts

Ciekawe zestawienie Marantz  6006 w swej niedużej cenie ma ładną głębię, separację instrumentów, szkoda że niezbyt mocny,  ale jest nieźle.  Zensorki 7 mają bardzo udaną średnicę i górę, dobrą przestrzeń, bas jest obfity, czasami nieco miękki, ale utwardza je  w tym pasmie Marantz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gface napisał:

a jego poziom i tak będzie zależał głównie od charakterystyki podłączonych kolumn (i ich ustawienia)."

 

Dla mnie ten wzmacniacz jest za slaby do tych kolumn zeby pokazac potencjal tych kolumn, ale Tobie oczywiscie moze to wystarczyc. Czekamy na relacje z takiego polaczenia?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mógłbym zrobić test porównawczy marantza pm6006 i yamahy as501 dla kolumn dali zensor 7.

Nawet mnie to zaciekawiło trochę, przy różnych założeniach(np. dla różnych źródeł i różnych kabli)

Tylko za bardzo nie wiem jak to zrobić, ale chyba w wersji tabeli i skalę ocen moich odczuć to też za bardzo nie wiem jak mój słuch jest sprawny 😅

Czy sa jakieś przyjęte z gory zalozenia dla takich testów?

 

Edytowano przez Gface
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo jeśli chodzi o audio to są raczej subiektywne odczucia. A opisy tego co ktoś slyszy (zwłaszcza udiofile) to już istna poezja 😉. Mi najbardziej podoba się określenie "mikroplankton" 😁. I to Ty musisz stwierdzić, który wzmacniacz jest dla Ciebie lepszy. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślę, że mogę już opisać połączenie Marantz PM6006 + Dali Zensor 7.

Marantz PM6006 z zewnątrz wykonanie mi się podoba, wygląda na solidnie poskładanego. To co mi się podoba to przy zmianie głośności zmienia się położenie pokrętła głośności ;)

Jak to połączyłem to nie mogłem uruchomić, 5 min i okazało się, że trzeba wybrać kanał A lub B pod który są podpięte głośniki.

Ok pierwsza piosenka źródło youtube, połączenie kablem optycznym pod TV....wow wow ile to ma mocy a dojechałem do połowy głośności .

Domownicy z piętra niżej kazali mi przyciszyć ! 😂

Dalsze testy prowadziłem na :

Spotify -> kabel optyczny -> TV to wydaje mi się, że brzmi najlepiej

Spotify-> kabel optyczny z przejście na Chromcast Audio (https://allegro.pl/oferta/kabel-optyczny-t-j-toslink-jack-cx-htj100-1-m-7509726390) -> telefon

tak jakby brakowało mocy i już nie to samo brzmienie, ale duży plus, przyda się, nie trzeba będzie TV załączać i kapitalnie się steruje telefonem.

 

Podsumowując jestem zadowolony, słuchałem różnej muzyki od jazzu, klasyczna, po rap i hip hop, z basem jest ok, jedyne co to mnie trochę denerwują  te wysokie tony, tutaj korygowałem ustawienia pokrętłem Treble.

Jak słuchałem jazzu to czułem jakbym był na jakimś koncercie.

Oglądałem też filmy to jest dużo lepiej niż przy głośnikach wbudowanych w TV.

Ciekawi mnie tylko jedno jak to może grać z mocniejszym wzmacniaczem, ja przy tym PM6006 w położeniu połowy skali głośności nie mogłem wytrzymać w pokoju 16m2 ....może to przez to, że nie słuchałem aż tak głośno muzyki

 

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze !

 

 

 

 

Edytowano przez Gface
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opisanie Twoich wrazen odsluchowych.

Widze, ze mocy we wzmacniaczu nie brakuje do tej wielkosci pomieszczenia. Pewnie to tez zasluga tak duzych kolumn w niezbyt duzym pokoju.

W wiekszosci wzmacniaczy gdy dojedziesz potencjometrem do godziny 12 to jest maksium jego mocy. Dalej nie ma sensu poniewaz sa juz ogromne przesterowania.

Pozdrawiamy i zyczymy przyjemnego sluchania.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2019 o 10:13, Gface napisał:

Oczywiście mógłbym zrobić test porównawczy marantza pm6006 i yamahy as501 dla kolumn dali zensor 7.

Nawet mnie to zaciekawiło trochę, przy różnych założeniach(np. dla różnych źródeł i różnych kabli)

Tylko za bardzo nie wiem jak to zrobić, ale chyba w wersji tabeli i skalę ocen moich odczuć to też za bardzo nie wiem jak mój słuch jest sprawny 😅

Czy sa jakieś przyjęte z gory zalozenia dla takich testów?

 

Tak. Własne odczucia.

Zamykasz oczy i prosisz kogoś żeby przepisał kable. Sprawdzasz na kilku utworach i notujesz który dla ciebie gra lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...