Skocz do zawartości

2RCA-2RCA vs 2RCA-2mono jack vs 2RCA-stereo jack


Michał1986

Recommended Posts

Witam!

W związku ze zmianą karty dzwiękowej (X-fi Surround 5.1 --> e-mu 0202) mam czysto technicze pytanie odnośnie kabla.

Otóż w mojej dotychczasowej karcie (X-Fi surrond...) były dwa wyjścia RCA. Mam kabel Tech+Link 680031 i tym kablem podłączone były moje głośniki (Vigoole C2149 a teraz będą to Sven Royal 2). Natomiast E-mu takich wyjśc nie posiada (w przeciwieństwie do droższej wersji 0404). Mam w niej do wyboru albo dwa wyjscia mono jack albo jednego jack'a stereo. I teraz zastanawiam się nad najlepszym rozwiązaniem.

1. Zostawić kabel 2RCA-2RCA i dokupić jedynie dwie przjściówki na mono jack'a. Czy używając przejściówek nie stracę na jakości dzwięku? Czy takie przejściówki wogóle istnieją?
2. Kupić ten oto kabel http://kable.djshop.pl/dj/sklep/Proel/2556...ck-M-1,8-m.html
Czy ktoś zna może jakiś lepszy? Strasznie mały wybór tych kabli...
3. Kupić kabel http://sklep.rms.pl/index.php?p276,kabel-j...21-tech-link-1m
Czy w tym wypadku taka konwersja z dwóch kanałów mono na jeden stero nie będzie gorszym rozwiązaniem od 2RCA-2mono jack?

Inne rozwiązania nie przychodzą mi na myśli icon_smile.gif Wg mnie najlepsze jest rozwiązanie nr 2 ale chciałbym usłyszeć opinię fachowców icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. icon_smile.gif

Ja używam kabelka Profigold mini jack stereo- 2 x RCA - głównie do przegrywania z magnetofonu kasetowego do zapisu cyfrowego na kompie. Porównując brzmienie źródła (magnetofonu Yamaha KX-480) i plików wynikowych nie stwierdzam "nausznie" różnic, które przyukuwałyby moją uwagę. Myślę zatem, że taka jakość połączenia wystarczy do Twoich celów również.

Dodatkowych przejściówek raczej bym unikał, a jeśłi już, to naprawdę dobrej jakości (co cenowo wyjdzie prawie na to samo, jak ww. kabelek).
Ja się z "dowolnych" przejściówek już wyleczyłem...

Pozdrawiam. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Od karty komputerowej to się cudów nie spodziewaj, ale jeżeli już poważnie podchodzimy do tematu to unikaj przejściówek.



E-mu 0202 jest profesjonalną kartą dzwiękową i zebrała naprawdę dobre recenzje, więc wydaje mi się, że powinna się świetnie sprawdzić.

Co do przejściówek to też mi się wydawało, że to kiepski pomysł w związku z tym zakupiłem już kabel 2RCA-2mono jack i mam nadzieję, że to był dobry wybór icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...