Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
matus_20

Amplituner Yamaha RX-V685 - jakie kolumny?

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na forum więc przede wszystkich chcę wszystkich przywitać i zadać bardziej doświadczonym forumowiczom pytanie:

Jestem przed zakupem amplitunera i na początek dwóch kolumn. Po wstępnej weryfikacji wybór padł na Yamaha RX-V685. Jednak nie wiem co z kolumnami. Dodam, że sprzęt będzie wykorzystywany w 60% muzyka ( od rocka, popu po hip hop - takie preferencje w naszej rodzinie) 40% filmy. Docelowo zestaw rozbuduję o kolejne głośniki.

Część salonu w którym będzie kino to ok 4 x 4m - boczna ściana otwarta na resztę salonu (druga część jest troszkę większa).

Moje pytanie co polecacie i czy do głębszego basu muszę dokupić subwoofer? Dobrze by było gdybym się zmieścił w 2000zł.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez matus_20

Skoro 60 % to muzyka zastanowił bym się nad amplitunerem AV. Być może z czasem proporcje na korzyść muzyki jeszcze wzrosną. Z wypowiedzi wielu osób w tym także branży, wiem że wiele osób kupując amplituner AV z dwoma kolumnami, pozostaje z taka konfiguracja na długo. Może warto przemyśleć zakup amplitunera bądź wzmacniacza stereo. Pozdrawiam. 

Witaj,
na pewno wybór amplitunera Yamaha RX-V685 jest dobry, to nowoczesne urządzenie, oferujące dynamiczne brzmienie. Zresztą dobrze sprawdzi się w Twoich gatunkach muzycznych. Kolumny - na pewno posłuchałbym w podanej kwocie około 2 tys. zł. Tannoy Mercury 7.4Indiana Line Tesi 561 oraz polskie Pylon Audio Pearl 27.

Do kina domowego, dla uzyskania dobrego basu subwoofer jest niezbędny. Jeśli przede wszystkim subwoofer będziesz wykorzystywał do kina domowego, spójrz na obecnie atrakcyjnie wyceniony Klipsch R-12SW.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Jeśli 2k to na wszystkie kolumny to na razie subwoofer nie kupisz.

Moim zdaniem jest eski znajdziesz elac f6 , melodika bl40mkIII oraz magnat shadow 207. To polecam. 

Zapraszam na odsłuch.

Pozdrawiam

Dziekuję za pomoc i propozycję. Znajomy namawia mnie żeby zwiększyć budżet na kolumny i podał dwie propozycje: Jamo Concert C 97 II lub Klipsch RP-5000F. Zastanawiam się czy będzie aż taka różnica na plus? Ewentualnie jakie inne propozycje w okolicach 3 tyś?

Na pewno zwiększenie budżetu poprawi brzmienie, Jamo moim zdaniem nie będzie najlepsza opcją, Klipsch musisz przed zakupem posłuchać. Yamaha i Klipsch to brzmienie efektowne z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Co prawda nowa seria Reference Premiere jest spokojniejsza, bardziej plastyczna, jednak nadal w konfiguracji z Yamaha musimy liczyć się z dźwiękiem raczej jaśniejszym.

W granicach 3 tys. zł. możemy zaproponować Monitor Audio Bronze 6Heco Aurora 700 oraz Q Acoustics 3050i.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Klipsch na pewno dobrym wyborem nie jest. Zwłaszcza że 5000 to model mocno przeciętny. Jak już to 6000. 

Jak nie zwiększyć budżetu to nic więcej nie wymyślimy. Jak zwiększyć budżet to propozycje kolegów są naprawdę dobre.

Pytaj nas o ceny.

Pozdrawiam