Skocz do zawartości

jaki DAC do 500zł?


Oliwier

Recommended Posts

To może coś tańszego? ;) 

Behringer UCA202 wypadł w testach inżynierskich całkiem nieźle, a jego starszy (lepszy?) brat Behringer UCA222 kosztuje niecałą stówkę ;)  Używam jako karty do pomiarów RMAA i mimo, że nie jest to karta referencyjna pozwala zobaczyć czy w układzie wszystko gra jak trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Tyle że on nie ma wejścia USB. Byłby potrzebny konwerter USB do spdif.

DAC uNostromo V6 390 zł 

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/38-dac-unostromo-v6.html

Hypnos, 100 zł ponad budżet, ale warto. 

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/63-dac-hypnos.html

To z nowych. Które można zwrócić w terminie do 14 dni. 

Można szukać używanego. Będzie taniej, ale zakup w ciemno. Co nie polecam. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kukocz napisał:

I ma op-ampy na socketach

Stoliczek jest jeden od bufora. Sekcje I/V są na stałe i szkoda rozgrzebywać. Wymiana opampa w buforze (standardowo OPA2604) wg mnie nie ma najmniejszego sensu. Próbowałem z różnymi kościami i nie odnotowałem zmiany barwy dźwięku. Nawet dyskretne opampy Staccato próbowałem (zdjęcie). Nic. Żadnych zmian ;) 

111 (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MariuszZ napisał:

Stoliczek jest jeden od bufora. Sekcje I/V są na stałe i szkoda rozgrzebywać. Wymiana opampa w buforze (standardowo OPA2604) wg mnie nie ma najmniejszego sensu. Próbowałem z różnymi kościami i nie odnotowałem zmiany barwy dźwięku. Nawet dyskretne opampy Staccato próbowałem (zdjęcie). Nic. Żadnych zmian ;) 

111 (Medium).jpg

Niezłego cyborga tam wsadziłeś :) 

Cenna uwaga. Widocznie w tym przypadku nie ma sensu kombinować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Oliwier napisał:

Wiem że jest okres próbny 30 dni, ale czy warto w ogóle próbować

Trzeba spróbować wszystkiego. Tidal dla mnie najlepszy. Próbowałem Spotify i Qobuz przez Roona w Kraju. Na Tidalu też różnie. Zależy jaki materiał jest na serwerze. Są pięknie zmasterowane utwory i takie, że słuchać nie można ale to ogarniesz jak już popróbujesz 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Poczytaj TU to wyobraźnia zrobi resztę. Podobno rewelacja ;) 

To mnie faktycznie zainteresowałeś. W dodatku polska firma... :) aż chce się się modować... muszę poczytać...

1 godzinę temu, Oliwier napisał:

Do tej pory muzyki słuchałem głównie z YouTube, i mam pytanie, czy usłyszę różnice gdybym słuchał np. z Tidal lub z Spotify? Wiem że jest okres próbny 30 dni, ale czy warto w ogóle próbować. 

Różnica między youtube a np. spotify bedzie dużo większa niż miedzy spotify a tidalem.

22 minuty temu, MariuszZ napisał:

Trzeba spróbować wszystkiego. Tidal dla mnie najlepszy. Próbowałem Spotify i Qobuz przez Roona w Kraju. Na Tidalu też różnie. Zależy jaki materiał jest na serwerze. Są pięknie zmasterowane utwory i takie, że słuchać nie można ale to ogarniesz jak już popróbujesz 😉

W Tidalu słychać więcej smaczków, ale też nie zawsze (w zależności od materiału tak jak piszesz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...