Skocz do zawartości

Stereo - modernizacja, odtwarzacz strumieniowy


Eventin23

Recommended Posts

Witam Wszystkich, 

Mam następujący zestaw audio :

1. Wzmacniacz Marantz PM7005

2. Odtwarzacz CD6006 

3. Google Chromecast Audio

4. Kolumny Dali Ikon 7 Mk2

Od pewnego czasu jestem zafascynowany Tidalem i stało się coś czego kilka lat temu nie mógłbym sobie  nawet wyobrazić.... Słucham w zasadzie 99% muzyki przez Tidala hifi, a po CD sięgam sporadycznie 🙄

 

Chyba czas najwyższy przejść na odtwarzacz sieciowy. Chromecast audio niestety nie odtwarza Tidala Master... Chromcast mam podłączony po optyku do DACa w wzmacniaczu PM7005 

 

Mylę nad zmianą wzmacniacza na PM8006 lub końcówke mocy Marantz MM7025 plus mikser (pytanie jaki)... Jako odtwarzacz myślałem o Aries Mini

 

Ogólnie pod wzmacniacz mam podpięty :

1. Cd

2. Dekoder po coaxial

3. Google Chromecast Audio po optyku

5. Tv - netflixsa itd. wyjście słuchawkowe w tv

Budżet jaki posiadam to 5000zl plus oddanie w rozliczeniu PM8006 i CD6006 

 

Proszę o pomoc w doborze komponentów. Ewentualnie sugestie i propozycje. Co byście polecili do dali ikon 7 Mk 2... 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, końcówka mocy plus przedwzmacniacz - do sterowania poziomem głośności itd. Stąd wziął mi się ten mikser 😋

 

Mam pytanie odnośnie ND8006 bo nad nim też mocno się zastanawiałem... Cd plus odtwarzacz strumieniowy to jego niewątpliwie mocne zalety... Ale on nie odtwarza MQA? Aries Mini nie polecasz? 

 

A co myślisz o moich kolumnach i wzmacniaczu? Zmienilbyś go na coś innego? Np na tą końcówkę mocy plus przedwzmacniacz? Lub ma PM8006? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Mikser? Co masz na myśli mówiąc mikser? 

Będziesz się bawił w DJ?

Do twojego systemu świetne odtwarzacze to blusound node, sprzedać CD a zmienić na nd8006, albo denon dnp800 i Onkyo 6170.

Zapraszamy po wypożyczenie sprzętu i wyceny. 

 

Ten Onkyo NS-6170 w recenzjach jest wynoszony pod niebiosa 😁 do denona nie mam przekonania więc zdecydowanie go odrzucam... Przed marantzem miałem wzmacniacz denona i odtwarzacz CD... Strasznie mnie irytował dźwięk... Po zmianie na Marantz odczułem poprawę o 100% perkusja gitara wokal brzmi bardziej naturalnie.. Dlatego też pomyślalem o tym aby wymienić ewentualne PM7005 na PM8006 lub na MM7025 i przedwzmacniacz 

 

Mam pytanie odnośnie końcówki mocy MM7025 ma moc 2x140W więc dużo więcej w porównaniu do PM7005 - 2x80W i PM8006 - 2x70W.. Co mi daje o tyle większa moc? Czy poprawia ona jakoś dźwięku czy w przypadku końcówki mocy na jakość dźwięku ma wpływ bardziej przedwzmacniacz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie seria pm7 nie jest topem i z tych kolumn można wycisnąć więcej. Ale chyba właśnie nie przez pm8. Tutaj też stawiał bym na lampkę ale nie chińska tylko włoska unison simply Italy. Jej delikatność doda na prawdę sporo do tych kolumn. 

6170 to znakomity odtwarzacz na prawdę. U w obniżonej nic pierwotnie cenie. Jeśli się ktoś do niego przyczepia to chyba tylko ukryta konkurencja 😛

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

Niewątpliwie seria pm7 nie jest topem i z tych kolumn można wycisnąć więcej. Ale chyba właśnie nie przez pm8. Tutaj też stawiał bym na lampkę ale nie chińska tylko włoska unison simply Italy. Jej delikatność doda na prawdę sporo do tych kolumn. 

6170 to znakomity odtwarzacz na prawdę. U w obniżonej nic pierwotnie cenie. Jeśli się ktoś do niego przyczepia to chyba tylko ukryta konkurencja 😛

pozdrawiam

W jakiej cenie jest ta lampa? Mógłbyś dać jakieś link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel nie! Absolutnie. Hegle grają sucho. Mocno ale bardzo rozdzielczo. Takiego dźwięku nie potrzebujesz bo masz go w ikon 7. 

Lampa dodaje melodyjności, czysta lampa złagodzi wstęgę nie nadając jej szorstkości.

Mój tym to unison. Zobacz u nas na stronie albo na polskiej stronie unison research.

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny. Mogę ci ją pożyczyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

Hegel nie! Absolutnie. Hegle grają sucho. Mocno ale bardzo rozdzielczo. Takiego dźwięku nie potrzebujesz bo masz go w ikon 7. 

Lampa dodaje melodyjności, czysta lampa złagodzi wstęgę nie nadając jej szorstkości.

Mój tym to unison. Zobacz u nas na stronie albo na polskiej stronie unison research.

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny. Mogę ci ją pożyczyć

Ale jakiś konkretny model masz na myśli? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że kupię najpierw odtwarzacz Onkyo 6170 

A za jakiś czas wymienię wzmacniacz... Jak dozbieram kasę na Simply Italy, które proponujesz 😁

chińczyki odradzasz? A co myślisz o Fezz Audio? 

 

Chce kupić też kable głośnikowe - konfekcjonowany (wtyk bananowy) Melodika BSSC3300 długości 2x2,5m za około 600zl i pytanie są to dobre kable dla dali ikon 7 Mk II i PM7005 (docelowo dla Simply Italy)? 

Edytowano przez Eventin23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku lampka 4 W nagłaśniała znacznie większe kolumny od Twoich. Lampy mają żywe Waty. Pracują pod wyższym amperarzem.

Fezz Audio jak na polską firmę robi bardzo dobre wzmacniacze lampowe. Moim zdaniem nieco przegina z opcjami dodatkowymi. +600 za pilota + 600 za to i tamto. Trochę jak kupujesz samochód. Od 50 000 a fajnie wyposażony robi się 70 000.

Oczywiście model modelowi nie równy, ale moim zdaniem Unison jednak stoi wyżej w wykonaniu i brzmieniu. Mamy jeszcze kilka manufaktur lampowych w kraju.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...