Skocz do zawartości

Kolumny dużych marek vs "manufaktury"


Tomasz S.

Recommended Posts

Nigdzie nie mogę poczytać o tym streamerze. Na YouTube też nic nie widzę.Tylko trochę info na stronie Destiny (nie wiem czy to producent).
 https://destiny-audio.com/collections/streamer
Z info z tej strony wynika, że to streamer na androidzie i można instalować dowolne apki. Ale jak to się ma do strumieniowania muzyki z serwisów?  Czy ten streamer ma "swój soft", czy tylko natywne apki do streamu? Napisz proszę może jeśli nie tutaj to w temacie o streamerach. 
Przepraszam za OT. 
 
JFeng MX PRo.
Ma androida gram po USB jak i AES różnice są na granicy percepcji ale różny gatunek muzyczny warto przełączać między wejściami
Główny soft to USB Audio Pro jako sterowanie smartfon lub tablet.
USB Audio Pro przy starcie włącza się sam tak samo jak serwer do obsługi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak czy inaczej muszę zaopatrzyć się w nowy miernik.

Ta rozbieżność wyników mnie wkurzyła i w czasie pomiaru zacząłem lekko naciskać na pokrętło nastawcze w mierniku.

Wyniki znacznie "chodzą" w górę i w dół czasem osiągając wartości zbliżone do tego co powinno być według Kuby...

Kurcze.. wszystkie inne pomiary robi z naprawdę małymi odchyłkami😈

Czy to mozliwe aby pokrętło sterujące było w "torze pomiaru" ? To aż taki badziew jest ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kubakk napisał:

Na mierniku +- 0,1 oma , jak wsadzałem od góry i trzymałem to pokazywało 5-6 tak więc trzeba przytwierdzić na stałe by realniej pokazywało albo pić mniej alko by ręce nie drżały :D 

Jakby mierzyć z wsadzonymi kablami to pokaże poniżej 1oma , bo będzie rezystancja kabla

1.jpeg

2.jpeg

22.jpg

To co tu mierzysz, to jest rezystancja dla prądu stałego, natomiast to co jest istotne z punktu widzenia wzmacniacza, to jest impedancja w funkcji częstotliwości.
Zwykłym miernikiem nie da się tego zmierzyć. Do pomiaru impedancji w funkcji częstotliwości potrzebnych jest klika rzeczy, m. in. tzw. JIG lub ArtaBOX, komputer z odpowiednim oprogramowaniem (np. pakiet Arta), albo pakiet pomiarowy taki jak Clio...

Producenci kolumn bardzo często ściemniają z tzw. "impedancją nominalną". Piszą że jest 8 ohm, a tymczasem minima impedancji spadają do wartości 3-4 ohm, z reguły w okolicach 20 - 200 Hz.

Poniżej masz przykład takiego pomiaru.
 

Tannoy DC10Ti impedancja 2x BR vs Closed.png

Edytowano przez pawel_luk1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Panowie a po co badacie impedancję na sucho? Troszkę wyleciałem z tematu.

bo w pewnym momencie @Kubakk napisał :

Dnia 15.11.2019 o 10:07, Kubakk napisał:

Wiem ,żeś "Cymbał" , ale min Ohm masz na wtykach bez załączenia sprzętu

Co kłóci się z moim doświadczeniem ALE okazuje się chyba że ten mój miernik który przy pomiarze napięć sprawdza sie doskonale, to przy pomiarze rezystancji jest chyba o kant d... rozbić.

Swoją drogą jako jedyny masz szansę sprawdzić jak jest z tymi bardziej skomplikowanymi kolumnami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No więc nie jest tak do końca  jak @Kubakk napisał, choć jakieś wnioski można wyciągnąć na ile prawdziwe są podane przez producenta parametry

W moich Zensor 3 (te daje dla przykładu bo wątpię aby ktoś miał RLS Oberon II)

Producent podaje 6ohm

Rezystancja zmierzona "na sucho" to 3,9-4.0 ohm

Jeżeli wierzyć facetowi z linku który podałem wczesniej ich impedancja ma wynosić 3 ohmy...

To już nie jest blisko. W zależności od punktu z którego określamy różnicę ;) to jest 25% lub 30%

@S4Home ciekaw jestem czy byłbyś w stanie pomierzyć bardziej skomplikowane kolumny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak ostatnio nabyłem central focala cc 700 - impedancja minimalna 5,2 oma , co śmieszne przed podpięciem pokazało 4,7-4,8 , po paru dniach jest już ~5om , czyżby się "wygrzewał" ? :D 

Któryś salon audio mógłby to sprawdzić na parze kolumn które sporo pograły oraz na nówkach z kartonu czy rzeczywiście tak jest , ale kiedyś kolega z audiopurist podsyłał mi fotki kiedy się tam coś zmieniło z czasem w kondensatorach ...

https://www.q21.pl/focal-chorus-cc-700.html

btw impedancja nominalna a minimalna podawane przez producentów to dwie różne sprawy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...