Skocz do zawartości

Zestaw do nowego salonu - przestrzenne głosniki


piotrekdriver

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jaki byście polecili zestaw do salonu około 30m2. Chodzi mi o głośniki przestrzenne, rozmieszczone na ścianach salonu (efekt kina) - chodzi mi o cały zestaw głosniki, wzmacniacz subwoofer itp. Jestem zielony w dziedzinie audio. Oraz jakie kable poprowadzić w ścianach do takich głośników ? Sprzęt głównie pod Telewizor, nie musi być najwyższej klasy, po prostu żeby dobrze grało dla normalnego użytkownika. Mój budżet na cały zestaw wraz z okablowaniem to jakieś 6.000, używany sprzęt dobrej klasy oczywiście wchodzi w gre :)

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ogólnie potrzebujesz klasyczny system kina domowego. W naszej ofercie mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które w naszym salonie w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Z mojej strony mogę Ci podać kilka przykładów, które są po prostu ciekawe.

Amplituner - na pewno dobrą opcją będzie Onkyo TX-NR686 oraz Yamaha RX-V685. To dwa nowoczesne i dobre dźwiękowo urządzenia. Wybór kolumn jest większy. Najlepszym przykładem może być zestaw Pylon Audio Pearl 27 Set 5.0 do którego dołożymy dobry i mocny subwoofer Klipsch R-12SW. Inną alternatywą jest przygotowany zestaw promocyjny Onkyo TX-NR686 z Monitor Audio Monitor 300 5.1. Jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, szczególnie do kina domowego warto spojrzeć na zestawy kolumn Heco Aurora 700 Set 5.0Klipsch R-820F Set oraz Polk Audio S55E Set.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. Jeśli nie masz możliwości podjechania do nas, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub podaj proszę nr telefonu na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie wiem czy dobrze rozumiem czy koledzy jednak mają rację. Czy chodzi ci o niewielkie kolumny typowo kinowe? Inne niż zaproponowali koledzy wyżej?

Bo wtedy ja myślę o Yamaha 685 + kef e305 albo tannoy tfx czy heco ambient. 

Pokaż fotki salonu. I okres który sprzęt dokładnie chcesz. To wycenie ci i przygotuje wstępne informacje jak poprowadzić kable.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie! Postaram się sprecyzować. Kiedyś byłem w galerii handlowej na pokazie głośników przestrzennych (chyba Samsung) Były to małe głośniki rozmieszczone po całym pomieszczeniu. Tak, że jak np. puścili film i scena gdzie ktoś szedł to słychać było jakby ktoś szedł ,,za mną,, - tak jak w kinie. Nie chodzi mi o wielkie kolumny obok telewizora, tylko o małe głośniki rozmieszczone na ścianach salonu - do tego wiadomo pewnie jakiś wzmacniacz etc. Kable chcę poprowadzić w ścianach, żeby wszystko ładnie wyglądało, tylko nie wiem gdzie powinny być  rozmieszczone głośniki, poniżej załączam screen salonu, meble, tv prawdopodobnie będę rozmieszczone tak jak na rzucie. Mieszkanie do odbioru za rok, ale już będę musiał niedługo zaznaczyć gdzię mają iść kable. 

Rozkład mieszkania.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna o to dobrze zrozumiałem.

W takim razie

23 godziny temu, S4Home napisał:

Witaj,

Nie wiem czy dobrze rozumiem czy koledzy jednak mają rację. Czy chodzi ci o niewielkie kolumny typowo kinowe? Inne niż zaproponowali koledzy wyżej?

Bo wtedy ja myślę o Yamaha 685 + kef e305 albo tannoy tfx czy heco ambient. 

Pokaż fotki salonu. I okres który sprzęt dokładnie chcesz. To wycenie ci i przygotuje wstępne informacje jak poprowadzić kable.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2019 o 08:35, S4Home napisał:

Okna o to dobrze zrozumiałem.

W takim razie

 

Czy mógłbyś mi zrobić wizualizacje, gdzie powinny być rozmieszczone głośniki, jakie kable etc. Sprzęt wybiorę już jak się wprowadzą a to dopiero za ok. rok :) Ale teraz muszę zaznaczyć deweloperowi gdzie w ścianach chce kable. W rurkach je prowadzić ? Proszę o wycenę kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...