Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1.2 do pokoju 22m2


Pawel Golub

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum. Czytam o sprzęcie od dłuższego czasu, małymi krokami zdobywam wiedzę i  przymierzam się do wyboru używanego sprzętu do salonu z aneksem mam dość komputerowych geniusów 5050v2. Budżet na fronty, amplituner i sub to 4000. Chodzi mi po głowie amplituner onkyo 686 w konfiguracji 5.1.2 skrzynki w suficie czekają na głośniki ;) Sprzęt będzie użytkowany po równi do filmów, muzyki i gier z PC. Zastanawiam się co do frontów, poza filmami i graniem lubię posłuchać cięższych gitarowych brzmień jak AC/DC, klasycznego rocka i jazzu. Łupanki w stylu techno i disko nie słucham. Czy warto pakować się przy tym układzie mebli w podłogówki? Mam obawy że to dobrze nie zagra bo na wprost lewej kolumny stoi sofa wysoka na 60cm. Odległość od czoła kolumny do sofy to też 60, max 80cm. Czy takie ustawienie mocno by zaburzało odsłuch? Druga opcja to monitory na standach lub na szafce pod TV tak jak teraz stoją głośniki komputerowe. Z racji wąskiej na 50cm i stosunkowo płytkiej tj 60cm przestrzeni po bokach szafki myślałem o kolumnach z przednim bass reflexem

Po głowie jakiś czas temu chodził mi klipsch serii synergy chyba f2 na taki metraż by wystarczyły?
Teraz wpadły mi w oko dali ikon i  zensor 7  choć czy nie za duże? 
Podobają mi się też Monitor Audio BX6 bronze. 
Czy idę w dobrym kierunku? Jak to zagra z onkyo? Które kolumny byście polecili do mojego pokoju by zrównowarzyć odsłuch muzyki i efekty w kinie, może jakieś inne kolumny, jestem otwarty na propozycje. Poniżej rzut pokoju. Byłbym zapomniał, na planie pokoju zaznaczyłem x przygotowane otwory sufitowe i czerwonymi prostokątami 3 opcjonalne miejsca na sub, pytanie gdzie najkorzystniej go ustawić?

Plan 2 - Parter.jpg

DSC_0961.JPG

DSC_0958.JPG

Edytowano przez Pawel Golub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ładny salon :) chociaz szkoda że faktycznie ustawieniu sprzętu w takiej troszkę norce. Z boku. Mało przestrzeni.

Na bas reflex nie patrz bo on ci tu za wiele nie pomoże. Bardziej o klasę sprzętu.

W cenie 4k za wszystko będzie słabo.

Z nowych Yamaha 485 + taga 606v3 + magnat 302a.

Z używek jak się uda to Onkyo 686 + tannoy Mercury bądź która wersja. Od m4-f4 do 7.4 albo właśnie set na zensor chociaż nie ma szans abyś dostał komplet 5.0 w tej cenie. Używany sub do 1000 zł. Tu liczy się stan więc musiał byś go sprawdzić. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie nie jest niestety idealne do zbudowania kina domowego. Moja propozycja to zestaw Onkyo TX-NR686 z kolumnami Pylon Audio Pearl 25, całość wspomagana subwooferem Klipsch R-12SW. Myślę, że zestaw taki powinien Cię w pełni usatysfakcjonować brzmieniowo oraz funkcjonalnie.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że 

33 minuty temu, S4Home napisał:

Witaj,

Ładny salon :) chociaz szkoda że faktycznie ustawieniu sprzętu w takiej troszkę norce. Z boku. Mało przestrzeni.

Na bas reflex nie patrz bo on ci tu za wiele nie pomoże. Bardziej o klasę sprzętu.

W cenie 4k za wszystko będzie słabo.

Z nowych Yamaha 485 + taga 606v3 + magnat 302a.

Z używek jak się uda to Onkyo 686 + tannoy Mercury bądź która wersja. Od m4-f4 do 7.4 albo właśnie set na zensor chociaż nie ma szans abyś dostał komplet 5.0 w tej cenie. Używany sub do 1000 zł. Tu liczy się stan więc musiał byś go sprawdzić. 

Pozdrawiam

Dzięki, tak sobie dziś przedyskutowałem z żoną ten zakup i doszliśmy do wniosku że nie ma co się spieszyć z zakupem. Po nowym roku będzie zastrzyk gotówki to i budżet na sprzęt wzrośnie do 6-7k. Tylko czy lepiej podnieść klasę amplitunera czy kolumn? Jak te zensory7, nie będą za duże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ofertę u siebie w mieście na zestaw kolumn 5.1 tj dali concept 6, dali concept 1, dali concept center i dali concept sub w idealnym stanie za 2000. Po zweryfikowaniu opisów i recenzji kolumn, długo nie myśląc pojechałem na odsłuch. Obejrzałem, posłuchałem i kolumy faktycznie w idealnym stanie kupiłem po negocjacjach za 2000zł. Jak dla mnie wyglądają świetnie, w kolorze jasnego dębu zgrywają się idealnie z szafką pod tv. Ładnie zagrały. Basu z concept-ów 6 jak do mieszkania w bloku myślę że w sam raz. Myślę że w tej cenie raczej nic lepszego bym nie znalazł. 

Na tą chwilę szukam głośników sufitowych średnicy 22cm o głębokości do 9cm i amplitunera który to wszystko napędzi. Chciałbym uzyskać przyjemny, szczegółowy i niemęczący uszu dźwięk. Co proponujecie do max 2500? Onkyo, denon, a może Yamaha? Jestem otwarty na propozycje nowych jak i używanych sprzętów. Z mojej strony cały czas po głowie chodzi onkyo rz810, choć zastanawiam się jak to zagra z dali concept i czy potrzeba mi tak wysokiej klasy amplitunera do tych kolum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...