Skocz do zawartości

Kino domowe 25m2 do 6000


greenadine

Recommended Posts

Witajcie, 

Potrzebuję rekomendacji sprzętowej, posiadam kolumny Tonsil Maestro II 180, chcę do nich dobrać amplituner, głośnik centralny, suba i dwa głośniki tylne.

Klasyczne 5.1. Wymagań jednak nie koniec, na tonsilach wylądował biały lakier w połysku i takie też chciałem mieć pozostałe części zestawu. W zeszłym roku gdy szukałem tu bezprzewodowego zestawu (na szczęście się nie zdecydowałem) zaproponowaliście mi jako centralny Magnat shadow center 213, heco aleva center oraz polk audio signature e. 

Czy od tego czasu pojawiło się jeszcze coś ciekawego?

Z amplitunerów zastanawiałem się nad denonem X2600H oraz 2500H i Yamahą r685, czy jest jeszcze coś wartego uwagi w moim budżecie? Czy w ogólę w tym budżecie da się złożyć coś sensownego?

Satelity chciałem umieścić na standach.

Bas jest jak najbardziej mile widziany, ale im mniejszy sub tym lepiej-nie chciałbym nim wyjeżdżać na środek salonu;) 

Będę wdzięczny za każdą poradę :) 

Pozdrawiam

Przemek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nadal słabym elementem kina są kolumny. Do tych kolumn wybierz raczej Denona. Ograniczy te dość jasne wysokie tony. 

A resztę do kompletu dobierz po prostu pod kolor. Gorzej nie będzie.

Weź tylko dobry sub aby kino było wyraźne i mocne. Tu polecam svs, tannoy ts2.12 albo magnat biały lakierowany serii 75. Nie pamiętam oznaczenia 

 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno największym ograniczeniem takiego zestawu będą kolumny przednie Tonsil. Moim zdaniem docelowo warto pomyśleć o zmianie frontów na coś lepszego, ale na początek możemy zbudować cały system kina domowego, pozostawiając Maestro na przodzie. Jeśli niezbędne są głośniki w lakierze białym na wysoki połysk, proponowałbym dokupić Pylon Audio Sapphire Center oraz Pylon Audio Sapphire Sat. Obydwa głośniki można zamówić w bardzo eleganckim lakierze białym piano. Nie jest to żadna okleina udająca biały, tylko prawdziwy, kilkuwarstwowy lakier. Dodatkowo są to bardzo dobre klasowo kolumny, do których będziesz mógł w przyszłości dokupić model Sapphire 25. Subowofer to bardzo ważny element każdego zestawu kina domowego, niestety fizyki nie przeskoczymy, nie da się z malutkiej obudowy uzyskać dobry, mocny, głęboki, nisko schodzący bas. Moja propozycja to Klipsch R-12SW lub jeśli budżet pozwoli, coś z oferty SVS (tutaj masz także subwoofery w kolorze białym piano). 

Elektronika - osobiście wybierałbym pomiędzy Denon AVR-X2600H, Onkyo TX-NR696 oraz Yamaha RX-V685. Yamaha jest najbardziej efektowna, najlepiej sprawdzi się w kinie domowym, wyraźniej podkreśla skraje pasma. Denon jest cieplejszy, bardziej miękki, plastyczny, najlepiej sprawdzi się w stereo, chociaż kino domowe także zagra bardzo dobrze. Onkyo to taki złoty środek, szybkie, analityczne brzmienie z dobrym wypełnieniem. 

Jeśli chcemy trochę zaoszczędzić, można zainteresować się amplitunerem Onkyo TX-NR686.

Proszę przyjrzeć się moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rms.pl napisał:

Wszystko fajnie, ale polecacie mi zestaw bez suba, który po dorzuceniu amplitunera mocno przekracza mój budżet. Tak jak wspominałem chciałem zmieścić się w 6tys. Maksimum jakie mogę teraz na to przeznaczyć to 7000pln. Już bez suba samo 5.0 z amplitunerem z Waszej propozycji wyjdzie mnie 1500ponad budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, seba3002 napisał:

Czemu zawsze polecacie triangle? 

Dystrybutor.

Zestaw musi być z subem. Jeśli nie weźmiesz suba to nie masz kina.

W tej cenie weź zastanów się nad 686 albo Yamaha 685 + melodika bl40mkIII set 5.0 + sub magnat tempus. Albo nieco drożej kompletny system 5.1 heco aurara 5.1. tu mogło by braknąć na Aurora sub wówczas magnat 302a.

Zapraszamy po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, greenadine napisał:

Dziękuję za odpowiedzi, a jeżeli zdecydował bym się na wymianę również frontów? Myślę, że udałoby się rozciągnąć budżet do 6500/7000zł.

@Q21, @S4Home

To rozbudowałbym system o kolumny przednie Pylon Audio Sapphire 25. Ewentualnie jeśli kolumny mogą być białe, ale nie lakier fortepianowy, masz bardzo ciekawy system Heco Aurora 700 Set 5.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s4home, to nie jest kwestia widzenia a brzmienia i ceny która podał Autor Tematu. Podałem propozycje w cenie przez niego założonej, i mieści się idealnie. Kwestie wyglądu i brzmienia pozostawiam ocenie samemu zainteresowanemu. Nadmienię że miałem przyjemność słuchać (i oglądać) polecane zarówno tutaj zestawy Aurora, Saphhire jak i mniej znany GLE a dla encyklopedycznej poprawność dodam jeszcze tylko: Made in Czech Republic (nie Germany).

i również Pozdrawiam A Autora Wątku zachęcam do samodzielnych odsłuchów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za propozycje, finalnie stanęło na zestawie złożonym z denona 2600h, polk audio s10e na tyły, s30e jako centralny i hts10 jako sub, kolumny dostały drugie życie po podłączeniu do nowego amplitunera. Wymienię je przy najbliższej okazji na s55 żeby dopełnić zestaw. 

W połączeniu z oledem b8 od LG denon pięknie przepuszcza każdy format audio jaki dostanie, brzmi to wybornie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002
Proszę, można się znęcać;)
Nie mogłem niestety zmieścić już amplitunera na szafce, w szafie zrobiłem wentylację spodu, tyłu i boków wnęki otwornicą. Nad amplem jest jakieś 10cm wolnej przestrzeni. Przy dłuższych sesjach jest ledwo ciepły (2 filmy pod rząd).

Ciężką przeprawę miałem z montażem naściennym, gwint w S10 kręcił się razem ze śrubą. Finalnie jednak udało się zamontować je na ścianie, ruszać ich nie będę o ile same się nie zechcą ruszyć ;)  Sub w tym ustawieniu gra ładnie, schodzi nisko i trafia w punkt. Odkrywam na nowo filmy oglądane już kilkukrotnie. Sąsiedzi jeszcze nie pukali miotłą w sufit, więc chyba dobrze audyssey ustawiony :)

 

2023d54cb65818b8a14915ad6b62b43e.jpg91ed9c0f0dd699bddb8161b4e5024f20.jpg583895444350ed4502c1a965f432e1da.jpg

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
 

Edytowano przez greenadine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaraz posypią się komentarze, że kwiaty, że świeczka na kolumnie 😉, że tylne głośniki za wysoko. A mi tam się bardzo podoba. Sam mam podobną kiszkę pokój i wiem jak trudno na takiej powierzchni pogodzić życie rodzinne i hobby jakim jest film i muzyka. Najważniejsze, żeby Tobie dawało satysfakcję to co masz bo często czytając to forum odnoszę wrażenie, że osoby posiadające sprzęt za dziesiątki tysięcy są bardziej sfrustrowani niż posiadacze budzetowek 🙂. Pozdrawiam i życzę wiele przyjemności z odsłuchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :) Wyszedłem z założenia, że sprzęt ma też cieszyć oczy i wydaje mi się, że udało mi się osiągnąć to założenie. 

Na pewno perfekcyjnie ustawiony sprzęt bez świeczek, kwiatów i w idealnej odległości od słuchacza będzie lepszy w odbiorze, ale tu się nie tylko ogląda ale też żyje :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś konkretne listwy na myśli? Jest coś co nie jest kwadratowe, mocno odstające od ściany i brzydkie?:p Docelowo będą wkute w ścianę, niestety nie pomyślałem o tym przy wykańczaniu mieszkania. Chcę trochę poczekać żeby zobaczyć czy nie będzie problemu z uchwytami, na których zawiesiłem s10tki i pewnie będzie rycie ścian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audyssey pozwala na ustawienie 8 pozycji w przypadku tego Denona, ja zrobiłem 4 pozycje. Prawy surround-9db, lewy -3db.  Przed kalibracją na środku kanapy bardziej było słychać prawy, teraz w zasadzie gdzie się nie siedzi jest równomierny efekt wow ;) Oglądanie Dark Knight (2008) czy np Hacksaw ridge sprawia, że człowiek jest "w środku" akcji. Żona, która jeszcze do niedawna marudziła że za głośno oglądamy filmy zrobiła mi już listę pozycji do ogarnięcia, dziś wieczór z Interstellar i Incepcją;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...