Skocz do zawartości

Upgrade kina - dodanie kolumn - Denon AVR-X2300W + Tannoy HTS101


Kamilione

Recommended Posts

Witam,

Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Jak w temacie szukam sposobu na ulepszenie mojego aktualnego zestawu.
Posiadam Denon AVR-X2300W z 5.1 Tannoy HTS101.

Myślałem nad dodaniem kolumn podłogowych 2.0, a aktualne fronty użyć jako satelity. Wyszło by z 5.1 -> 7.0 (i subwoofer do wyrzucenia).
Co do konkretnych podłóg 2.0 to myślałem nad np. Tannoy Mercury 7.4.

Proszę o opinie nt czy ma to sens, czy lepiej coś innego.

Budżet do 3K zł.
Pokój 30m2.
Audio do wszystkiego - filmy (netflix, hbo), tv sat, gry (xbox, ps4, pc), muzyka (spotify, apple music).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

koledzy powyżej mają rację, subwoofer jest niezbędny do kina domowego. Natomiast z mojej strony prawie w podanym budżecie mogę Ci zaproponować zestaw Tannoy Mercury 7.4 z bardzo mocnym, dobrym subwooferem Klipsch R-12SW. Będziesz miał dobre fronty, świetny subwoofer oraz pełne kino na bazie Twoich starych głośników, praktycznie zestaw kompletny.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, aż tak będzie źle bez subwoofera? Wydawało mi się, że kolumny podłogowe, np te wymienione Tannoy Mercury 7.4, dają wystarczający bass.
Ktoś wie gdzie mogę znaleźć wykres siły produkowanego dźwięku dB dla zakresu Hz tych kolumn? Szukam i konkretnych testów nie mogę znaleźć.

Mam poza tym dwa pytania:
- co z bi-wiringiem, jeśli chcę 7 głośników to z mojego Denona będę miał tylko pojedyncze wyjście na każdy front - czy to dużo zmienia? I jak najlepiej zmostkować Hi/Low frontów?
- czy moc mojego wzmacniacza jest wystarczająca:
       Denon: 95W (8 ohms, 0.08%THD, 20Hz~20kHz)
       Głośniki: 75W/300W (Continuous/Peak, 32Hz - 32kHz)

Edytowano przez Kamilione
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, co kto rozumie przez "wystarczający" bas. Jedno jest pewne, żadne podłogówki nie są w stanie zastąpić subwoofer'a, a kino bez sub'a, to jedynie proteza kina. 

Poza tym musisz pamiętać, że obciążenie kolejnych końcówek, zmniejsza moc na każdej z nich. Nie wiem, skąd podałeś powyższe wartości, ale za testem "Audio": przy wysterowaniu 5 kanałów, ten Denon osiągnął 63W na każdy z nich. Dla siedmiu już nie sprawdzali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję za opinie.

Zamówiłem głośniki o których wspominałem - Tannoy Mercury 7.4.
Zobaczę jak będzie brzmiało z i bez suba.

Btw, aktualnie jest bardzo dobra promocja na te Tannoye w sklepie Richer Sounds.
Jedyny problem to dostawa wyłącznie na adres UK, także trzeba sobie załatwić transport przez znajomego.
Cena £149 (niecałe 800 zł) za parę jest niewątpliwie bardzo dobra - 1/3 ceny większości naszych sklepów...
https://www.richersounds.com/tannoy-mercury-7-4-black.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...