Skocz do zawartości
Michał Kornec

Sprzęt audio dla początkującego

Recommended Posts

Hej, 

na początku chciałbym Was powitać i podziękować za dodanie do tak zacnego grona. Znalazłem się tu ponieważ jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o sprzęt audio. 

Chciałbym zbudować sobie w rozsadnych pieniadzach sprzęt do pokoju 18-22 m2 system audio, głownie do słuchania muzyki typu elektryczna, techno, house, minimal. W tej chwilii posiadam wzmacniacz DENON PMA-500AE do tego 2xjbl one control i jakies dwie kolumny od starej wiezy. Przede wszystkim chciałbym głębie jak i bas. Jesteście w stanie zmontować nie drogi sprzęt ? Streaming muzyki glownie z tv badz tabletu. Fajnie by bylo jakby mozna bylo podlaczyc sprzet do tv. 

10 minut temu, Michał Kornec napisał:

Hej, 

na początku chciałbym Was powitać i podziękować za dodanie do tak zacnego grona. Znalazłem się tu ponieważ jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o sprzęt audio. 

Chciałbym zbudować sobie w rozsadnych pieniadzach sprzęt do pokoju 18-22 m2 system audio, głownie do słuchania muzyki typu elektryczna, techno, house, minimal. W tej chwilii posiadam wzmacniacz DENON PMA-500AE do tego 2xjbl one control i jakies dwie kolumny od starej wiezy. Przede wszystkim chciałbym głębie jak i bas. Jesteście w stanie zmontować nie drogi sprzęt ? Streaming muzyki glownie z tv badz tabletu. Fajnie by bylo jakby mozna bylo podlaczyc sprzet do tv. 

Podaj proszę jeszcze budżet, w jakim możemy poruszać się.

No to w tym budżecie będzie znacznie lepiej.

Jeśli nadal chcesz zostać przy czystym wzmacniaczu to Yamaha 701 albo nad 326bee oraz kolumny melodika bl40mkIII , tannoy 7.4 albo monitory elac b6 czy dynaudio emit 20. 

Jeśli natomiast chcesz iść w amplituner to Onkyo 8250 albo Yamaha 602. Kolumny bez zmian.

Zapraszamy na odsłuch i po wyceny.

19 godzin temu, Michał Kornec napisał:

Streaming muzyki glownie z tv badz tabletu. Fajnie by bylo jakby mozna bylo podlaczyc sprzet do tv. 

NAD C338. Czy interesuja Cie kolumny podstawkowe?

Edytowano przez lysyrafal

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

NAD C338. Czy interesuja Cie kolumny podstawkowe?

Wiesz co mam miejsce na te i na te. Patrząc po tych zestawach zaproponowanych powyżej sam nie wiem, co wybrać. Wiadomo trzeba by bylo odsluchać ale w Wwa chyba nie mam gdzie, ponad to gdyby troszke bylo taniej tez by bylo super.

Chyba wole amplituner od wzmaka

10 godzin temu, S4Home napisał:

No to w tym budżecie będzie znacznie lepiej.

Jeśli nadal chcesz zostać przy czystym wzmacniaczu to Yamaha 701 albo nad 326bee oraz kolumny melodika bl40mkIII , tannoy 7.4 albo monitory elac b6 czy dynaudio emit 20. 

Jeśli natomiast chcesz iść w amplituner to Onkyo 8250 albo Yamaha 602. Kolumny bez zmian.

Zapraszamy na odsłuch i po wyceny.

A co byscie proponowali do 3k ? 

Jeden typ?

No dwa :)

326 z Tannoy

Yamah 701 z Emitem bądź Meloldika.

Ale zapraszam po wypożyczenie. Sprzęt pojedzie do Ciebie na testy i Ty mi powiesz co o tym sądzisz.

Pozdrawiam

14 minut temu, S4Home napisał:

Jeden typ?

No dwa :)

326 z Tannoy

Yamah 701 z Emitem bądź Meloldika.

Ale zapraszam po wypożyczenie. Sprzęt pojedzie do Ciebie na testy i Ty mi powiesz co o tym sądzisz.

Pozdrawiam

A co sadzisz o zestawie yamaha 485+altusy 300?

2 godziny temu, Michał Kornec napisał:

A co sadzisz o zestawie yamaha 485+altusy 300?

To jest amplituner kina domowego, a Ty szukasz stereo?

Wskazany amplituner nie napedzi tych kolumn, a same Altusy graja ostro i w dodatku z Yamaha to chyba nie to czego szukasz. Takie polaczenie tj. calkowite przeciwienstwo brzmienia tego co masz w tej chwili tz. Denon z JBL. W 3K ciezko sie bedzie zmiescic jesli mowimy o nowej elektronice. Moze kup w pierwszej kolejnosci amplituner stereo i za jakis czas kup dobre kolumny, bo w tej chwili jakies na stanie w domu masz. Jak podobalo Ci sie granie Denona (plastyczne i cieple) to nie zmieniaj poniewaz mozesz sie mocno rozczarowac.

Amplituner stereo: Denon DRA-800H

https://www.hfc.com.pl/test/3920,denon-dra-800h.html

1 minutę temu, lysyrafal napisał:

To jest amplituner kina domowego, a Ty szukasz stereo?

Wskazany amplituner nie napedzi tych kolumn, a same Altusy graja ostro i w dodatku z Yamaha to chyba nie to czego szukasz. Takie polaczenie tj. calkowite przeciwienstwo brzmienia tego co masz w tej chwili tz. Denon z JBL. W 3K ciezko sie bedzie zmiescic jesli mowimy o nowej elektronice. Moze kup w pierwszej kolejnosci amplituner stereo i za jakis czas kup dobre kolumny, bo w tej chwili jakies na stanie w domu masz. Jak podobalo Ci sie granie Denona (plastyczne i cieple w dole pasma) to nie zmieniaj poniewaz mozesz sie rozczarowac.

Amplituner stereo: Denon DRA-800H

https://www.hfc.com.pl/test/3920,denon-dra-800h.html

Sam dokładnie nie wiem czego szukam, chciałbym żeby to grało czysto i przyjemnie dla ucha z głębokim basem. Co do zestawów, sugeruje się Waszymi propozycjami. Ten amplituner denona totalnie rujnuje póki co mój budżet. Nie chce nie wiadomo czego, bie jestem audiofilem wiec boje się ze nie wykorzystam możliwości takiego sprzętu. Najchętniej chciałbym się zamknąć max do 4K. Ten zestaw z altusami kosztuje 3,7k.

35 minut temu, Michał Kornec napisał:

Sam dokładnie nie wiem czego szukam, chciałbym żeby to grało czysto i przyjemnie dla ucha z głębokim basem. Co do zestawów, sugeruje się Waszymi propozycjami.

Altusy 300 sam mialem i nie beda graly czysto i przyjemnie niezaleznie od tego z czym by wspolpracowaly. Co sugerowanych propozycji to nie wiem kto z tego forum polecal takie zestawienie?

Nie wiem czy dobrze licze bo taki zestaw z altusami wyjdzie 4,8K. Z drugiej strony kolumny tej wielkosci do pomieszczenia o wymiarach 18-22m² nie za duzo?

1 minutę temu, lysyrafal napisał:

Altusy 300 sam mialem i nie beda graly czysto i przyjemnie niezaleznie od tego z czym by wspolpracowaly. Co sugerowanych propozycji to nie wiem kto to polecal z tego forum?

Nie wiem czy dobrze licze bo taki zestaw z altusami wyjdzie 4,8K. Z drugiej strony kolumny tej wielkosci do pomieszczenia o wymiarach 18-22m² nie za duzo?

Może i racja. W takim razie co byś polecił żeby rozsądnie grało ? Może ampli onkyo 8250 z elac b6? I do tego sub tj ktoś tu polecił ? Poruszam się jak dziecko w tle, dzięki za wyrozumiałość.

Ps. Co do metrażu to zle spojrzałem, 15m2...

Szkoda, że tak daleko masz do mnie. Posłuchałbyś, jak gra mój zestaw w tej muzyce. Ale ja mam sprzęt używany, a Ty chcesz nowy. 

Pozdrawiam 

Nie na sprzedaż, ale Elektro i trance, techno gra moim zadaniem świetnie. 

Luxman LV 117, używany wzmacniacz z daciem. Kolumny Phonar Laser 250, źródło - Gramofon Wega JPS 350 P, wkladka shure M95, przedwzmacniacz gramofonowy DIY. Drugie źródło Chromecast 3.

Całość bez gramofonu i przedwzmacniacza można spokojnie zamknąć w 3000 zł. Mam trochę winyli z techniawką. 😁 A zamiast Chromecast 3 lepiej Chromecast audio. 

Edytowano przez 1Ender

1 godzinę temu, Michał Kornec napisał:

Może i racja. W takim razie co byś polecił żeby rozsądnie grało ? Może ampli onkyo 8250 z elac b6? I do tego sub tj ktoś tu polecił ? Poruszam się jak dziecko w tle, dzięki za wyrozumiałość.

Dla mnie Onkyo jest bardziej nastawione na rownowage w porownaniu do Denona. Zestawienie ktore wyzej zaproponowales z dobrym subwooferem wyjdzie ponad 4K.

Co do kolumn podstawkowych to zwroc uwage na Polk Audio z dobrym basem:

https://www.q21.pl/polk-audio-signature-s20e-czarny.html

https://www.q21.pl/polk-audio-rti-a3.html

Dobre subwoofery to Rel i Velodyne.

Ewentualnie podjedz na odsluch lub wypozycz sprzet do domu.

4 minuty temu, 1Ender napisał:

Nie na sprzedaż, ale Elektro i trance, techno gra moim zadaniem świetnie. 

Luxman LV 117, używany wzmacniacz z daciem. Kolumny Phonar Laser 250, źródło - Gramofon Wega JPS 350 P, wkladka shure M95, przedwzmacniacz gramofonowy DIY. Drugie źródło Chromecast 3.

Całość bez gramofonu i przedwzmacniacza można spokojnie zamknąć w 3000 zł. Mam trochę winyli z techniawką. 😁 A zamiast Chromecast 3 lepiej Chromecast audio. 

Nie rozumiem po polsku😂😀 a co byś polecił w tych pieniądzach na 1 sprzet ? 

13 minut temu, lysyrafal napisał:

Dla mnie Onkyo jest bardziej nastawione na rownowage w porownaniu do Denona. Zestawienie ktore wyzej zaproponowales z dobrym subwooferem wyjdzie ponad 4K.

Co do kolumn podstawkowych to zwroc uwage na Polk Audio z dobrym basem:

https://www.q21.pl/polk-audio-signature-s20e-czarny.html

https://www.q21.pl/polk-audio-rti-a3.html

Dobre subwoofery to Rel i Velodyne.

Ewentualnie podjedz na odsluch lub wypozycz do domu sprzet.

A jaki do tego ampli do 2k kupię coś rozsądnego ? 

A tu jeszcze masz dobre kolumny podlogowe w Twoim budzecie do pomieszczenia wielkosci okolo 15m².

Polk Audio T50 teraz mozna je kupic w cenie 1000zl za pare.

35 minut temu, Michał Kornec napisał:

A jaki do tego ampli do 2k kupię coś rozsądnego ? 

Ja proponuje Denona (w ich ofercie tylko jeden model amplitunera stereo) majac na uwadze jakie lubisz brzmienie (z pierwszego Twojego postu) i zdania nie zmieniam.

22 minuty temu, lysyrafal napisał:

A tu jeszcze masz dobre kolumny podlogowe w Twoim budzecie do pomieszczenia wielkosci okolo 15m².

Polk Audio T50 teraz mozna je kupic w cenie 1000zl za pare.

Ja proponuje Denona (w ich ofercie tylko jeden model amplitunera stereo) majac na uwadze jakie lubisz brzmienie (z pierwszego Twojego postu) i zdania nie zmieniam.

Nie masz nic alternatywnego dla denona w trochę niższej cenie ?😀