Skocz do zawartości

Zakup głośników do kina domowego


bugs10

Recommended Posts

Witam,

Mam w salonie ok 25m2 rozstawione głośniki KODA AV504. Są one napędzone starym (15 letnim ) amplitunerem Pioneer VSX-416 

Mam też suba aktywnego yamahy (nie pamiętam modelu)

Chciałbym wymienić głośniki i teraz pytanie jaki zestaw zagra dobrze z tym apli. Może żaden i ten ampli już się nie nadaje, w sumie ma swoje lata.

Przeznaczyłem na ten cen 3000 zł (czy starczy nie wiem)

1. Napiszcie czy jest sens zostawiać tego pioneera czy kupić jakiś zestaw kina domowego (ampli + głośniki)

2. Czy może jednak zostawić ampli i zakupić sam zestaw głośników.

Pozdrawiam i liczę na podpowiedź co z sensem zrobić.

 

Patryk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ze takie będą wasze opinie. 
a co powiecie o soundbarze no byłem dziś w sklepie obejrzeć co maja za zestawy to sprzedawca mi powiedział ze już żądło kto pyta o kino domowe tylko pytają właśnie o soundbary.

jaki mógłbym kupić zestaw ampli plus kolumny do 4 tysi. Pomijając upodobania co do dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner jest bardzo kiepski. Moim zdaniem najlepszą opcją będzie zakup amplitunera i pary kolumn. Moja propozycja to Onkyo TX-NR686 do którego dobrałbym kolumny np. Pylon Audio Pearl 27, STX Electrino 250 lub troszeczkę drożej Heco Aurora 700. Pozostałe kolumny do kina domowego dokupisz sobie w przyszłości.

Zapraszamy serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

zamierzam teraz kupić onkyo tx-nr686 i pomęczyć się z kolumnami tymi co mam. Później dokupie kolumny do ampli. Czasami nie wszystko na raz.

myśle ze ten onkyo z moimi kodami AV-850 (wcześniej pisząc tego posta pomyliłem się bo moje kody to nie 505 tylko 850) do czasu zmiany kolumn da się wytrzymać. chociaz kody najgorsze nie są - co o nich myślicie.

 

 

Edytowano przez bugs10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...