Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dali Zensor 7 muzyka Hard Rock /Metal


Konrad Szpetmański

Recommended Posts

Cześć. Szukam wzmacniacza do swoich Dali Zensor 7 ostatnimi czasy grały z amplitunerem Onkyo TX-8270 ale jutro mnie opuszcza to ustrojstwo, zdecydowałem się na zakup klasycznego wzmacniacz plus zewnętrzny streamer pewnie Yamaha wxad-10 (ostatnio stałem się leniwy i słucham muzyki głównie z serwisów streamingowych), muzyka której słucham to głównie Hard Rock i szeroko pojęty Metal i Rockabilly ale czasem też Jazz czy Blues i generalnie wszystko co mi się spodoba :), pomieszczenie około 26m "salon" z otwartą kuchnia. Budżet na wzmacniacz max 3000 zł, oczywiście może być używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

proponuję posłuchać Cambridge Audio CXA60, dobrą opcją może okazać się także NAD C368 do którego możesz opcjonalnie dokupić świetny moduł BluOS 2. To moim zdaniem dwa najciekawsze wzmacniacze do Twoich kolumn, biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Konrad Szpetmański napisał:

Hard Rock i szeroko pojęty Metal i Rockabilly ale czasem też Jazz czy Blues i generalnie wszystko co mi się spodoba :), pomieszczenie około 26m "salon" z otwartą kuchnia. Budżet na wzmacniacz max 3000 zł, oczywiście może być używany.

Nowy: Cambridge Audio CXA60,

Uzywany: Cambridge Audio CXA80.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanego Roksan K2 można dostać za 2400-2600, Cambridge Audio CXA80 używek nie znalazłem ale mogę nabyć drogą kupna powystawowy za około 3200 pewnie coś się da tam jeszcze urwać z ceny ale niewiele. 

Edytowano przez Konrad Szpetmański
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

Po pierwsze - dlaczego zdecydowałeś się pozbyć onkyo? Dwa - jakiego dźwięku poszukujesz i czy wiesz jaki dźwięk uzyskasz ze sprzętem polecanym Ci tutaj do tej pory? Po trzecie - piszesz, że szukasz wzmacniacza a w ostatnim poście pojawia się znowu amplituner stereo. 

Onkyo  pomijając dźwięk który jest dość słaby mój 30 letni NAD 3240pe chyba gra lepiej,  ciężko obiektywnie to ocenić bo streamuje teraz z kompa i on nadaje też inną charakterystykę brzmieniu, dodatkowo miało kłopoty z obsługą PC przez HDMI, z działaniem ARC, samo się potrafiło wyłączać zaraz po włączeniu podczas słuchania np Spotify, w dodatku każdy nawet najmniejszy skok napięcia powodował zanik obrazu i dźwięku np. włączenie oświetlenia sufitowego czy nawet lampki nocnej, o odpalaniu gier z pc na tv już nie wspomnę, serwis twierdził że cytuje: sprzęt jest zgodny ze specyfikacją.  Zresztą nie wiem poco oto pytasz sprzęt wrócił do sklepu i koniec kropka.

Drugie pytanie: nie, jeszcze nie wiem. W przypadku Roksan K2 raczej przed zakupem się nie dowiem, co do Cambridge Audio CXA80 mogę go posłuchać w tym samym sklepie co kupiłem Onkyo i gdzie dostałem tą ofertę, ale nie mają tam Zensor 7 tylko Oberon 7 możliwości wypożyczenia raczej niema ale zawsze mogę spróbować gdzie indziej.

Kolejne: Pytam o tego ampa bo kilka osób po zadaniu pytania w wyżej wymienionym miejscu namawiało mnie do dania szansy temu właśnie urządzeniu i żebym wypożyczył je na testy do domu. Ponoć to sprzęt zupełnie innej klasy nie ustępujący wzmacniaczom z tej samej pułki cenowej i pytam czy jest sens tym się interesować. Niema to jak czytanie ze zrozumieniem. 

 

Edytowano przez Konrad Szpetmański
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Konrad Szpetmański napisał:

 

Teraz moje pytanie do ciebie: seba3002 jesteś zwykłym upierdliwym trolem który lubi uprzykrzać innym życie? Bo takie odniosłem wrażenie z tonu twojej wypowiedzi.

To było bardzo nie uprzeme z Twojej strony. Zastanów się na przyszłość nad swoimi słowami. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odniosłes takie wrażenie to pewnie coś w tym jest 😉. Sam mam zensory - co prawda piątki dlatego pytam jakiego grania oczekujesz. Myślę, że połączenie ich z Cambridge audio xa 80 może być dobrym wyborem. Wczoraj miałem okazję słuchac tego wzmacniacza i w mojej opinii może się dobrze uzupełniać z Twoimi kolumnami. Jeśli masz możliwość posłuchania go z oberonami to powinieneś to zrobić. Roksana nie znam więc Ci nie powiem jak to zagra. U mnie zensory napędza mało popularny cyrus one i takie połączenie mogę polecić 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki seba3002, dzięki za opinie. Teraz raz piszesz z sensem :), Twojego pierwszego posta odebrałem jako nic nie wnoszącego do tematu, napisanego po to żeby tylko coś napisać oraz o dość zgryźliwym charakterze , po niektórych wypowiedziach w temacie na Facebooku które miały mi udowodnić że Dali Zensor 7 to marketowy chłam i poniżej Dali Rubicon wszysto to złom, oraz propozycja wzmaka za kilkukrotność mojego budżetu który w dodatku nie sprawdzi się w muzyce której słucham jestem dość nerwowy :) a poza tym niewyspany. Że tak zapytam jeszcze jakiej muzyki słuchasz? Twojego cyrus one już ktoś mi polecał, możesz napisać o nim coś więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej i nie tylko mojej opinii to bardzo dobry i mocny wzmacniacz w swoim przedziale cenowym. Raczej neutralny ale moim zdaniem podkreślający zalety zensorów. Bardzo fajnie kontroluje bas, daje przyjemną średnicę i dobra ale nie ostra górę. Ale wszystko zależy od upodobań. Na Twoim miejscu posłuchał bym jeszcze tego cambridge'a bo to też może być ciekawe połączenie. A odnośnie opinii na temat zensorów- też słyszałem od pana z pewnego sklepu, że te najniższe serie dali to kaszana. Moim zdaniem w tej cenie to bardzo miłe i uniwersalne kolumienki. Połączenie z Yamaha też nie jest złym wyjściem ale w tej cenie osobiście wolałbym "czysty" wzmak plus dodatkowe źródło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras23 nie mówię zbytnio i mało rozumiem po audiofilsku, pojęcia jasne czy ciemne granie są mi obce, ale Cambridge Audio CXA80 według większości opinii gra liniowo ani "ciepło" ani "zimno" czy tam jak kto woli neutralni więc jest bezpiecznym wyborem do większości głośników (to nie moja opinia jak coś)  . Co Ty byś polecił żeby dobrze grało w klimatach: Metal, Hard Rock, Rock z lat 70 i Rockabilly z Dali Zensor 7 w cenie +/- 3000? 

Edytowano przez Konrad Szpetmański
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem dali też nie są jasne 🙂. Mam, uzytkuje od 2 lat i do jasnych raczej zaliczyć ich nie mogę. Uważam, że połączenie ich z Cambridgem może dać fajny efekt. Skoro 80-tka przekracza budżet to może warto odsłuchać też 60-tke. I nie kieruj się opiniami innych 😁. To Tobie ma się podobać a nie im. W sklepie słuchałem Cambridgea połączonego z focalem i też pewnie komuś takie granie może się podobać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem dali też nie są jasne 🙂. Mam, uzytkuje od 2 lat i do jasnych raczej zaliczyć ich nie mogę. Uważam, że połączenie ich z Cambridgem może dać fajny efekt. Skoro 80-tka przekracza budżet to może warto odsłuchać też 60-tke. I nie kieruj się opiniami innych 😁. To Tobie ma się podobać a nie im. W sklepie słuchałem Cambridgea połączonego z focalem i też pewnie komuś takie granie może się podobać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...