Skocz do zawartości

Kabel do Magnat 302a


ziele_37

Recommended Posts

Ja do Magnata 302A dostałem w komplecie kabel OEHLBACH EASY CONNECT SUB Y-KABEL 5,0M. Nie oceniam czy dobry czy zły, po podłączeniu działa. Natomiast zainteresował mnie wpis kolegi powyżej i zastanawiam się czy moje podłączenie jest prawidłowe: pojedynczy koniec do suba, podwójny Y do ampli ???

Edytowano przez JaQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2019 o 13:42, JaQ napisał:

Ja do Magnata 302A dostałem w komplecie kabel OEHLBACH EASY CONNECT SUB Y-KABEL 5,0M. Nie oceniam czy dobry czy zły, po podłączeniu działa. Natomiast zainteresował mnie wpis kolegi powyżej i zastanawiam się czy moje podłączenie jest prawidłowe: pojedynczy koniec do suba, podwójny Y do ampli ???

Nie. Łączysz 1-1.

Ten kabel służy do podłączania innych subwooferów.

40 minut temu, ziele_37 napisał:

Odpuściłem jednak magnata. Znalazłem ciekawą ofertę z Klipsch sub-10 i jadę właśnie odebrać. Podrzuci ktoś jakim kablem podłączyć go do Onkyo 686 ? Od razu kupię po drodze. Tak jak do magnata pojedynczy wystarczy?

Napisałem wyżej. Ale 10 to słabszy model od magnata. Skąd ta decyzja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem żadnych używanych Magnatów, nowy ( ponad 200 e ) w tej chwili poza zasięgiem. Tego Klipscha kupiłem dziś za 70 e w bardzo dobrym stanie. Ktoś zmieniał mieszkanie i kobieta nie pozwoliła koledze zabrać tego suba do nowego bo za duży. Sam odbierając go nie spodziewałem się że to jest taki wielki klocek. 

Zobaczę jak to wszystko będzie działać a jak będzie słabo to po nowym roku pomyśle o wymianie a tego sprzedam. Patrząc po cenach używek nie powinien dużo stracić.

Nic z Meldoiki w Holandii nie znalazłem.

Wierworld sprawdzę.

Co myślicie o tym ?

https://www.bol.com/nl/p/oehlbach-nf-sub-subwoofer-cinchkabel-1-meter/9200000058544158/?Referrer=ADVNLGOO002018-G-48533606795-S-293946777986-9200000058544158&gclid=CjwKCAiAlO7uBRANEiwA_vXQ-3EGxSPz5SKnpbbzHDsA-v57FEhyWIRg047Y_M9LRN1TJ8zsG5ateRoCRuwQAvD_BwE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze nie było nawet nad czym się zastanawiać. Zawsze możesz odsprzedać, jak nie podejdzie i stratny raczej nie będziesz ;) Mój pierwszy sub był od Klipscha też na 10" przetworniku i służył mi dość spory czas, dobrze spełniając swoją rolę. Ale wiadomo, apetyt zaczyna rosnąć w miarę jedzenia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2019 o 08:54, S4Home napisał:

Nie. Łączysz 1-1.

Ten kabel służy do podłączania innych subwooferów.

 

 

Muszę Ci podziękować bo dołączony kabel wprowadził mnie w błąd i wyłączył myślenie oraz czytanie instrukcji ze zrozumieniem. Zasugerowałem się że skoro kabel jest w komplecie to został odpowiednio dobrany. Nie jest.

Podłączyłem suba 1RCA-1RCA i ponownie skalibrowałem system. No i się zdziwiłem, bo chciałem sprawdzić jaki wpływ na kalibrację suba miał kabel 1RCA-2RCA, a wyszło że wpływ miał ale na resztę systemu. Już sam proces kalibracji był "inny". Każda z kolumn dostawała sygnał w kilku częstotliwościach, wcześniej był sygnał na jednym poziomie i cały proces trwał dużo krócej. Wszystkie odległości zostały prawidłowo odczytane, wcześniej musiałem ręcznie zmieniać odległość centralnego. Wcześniej miałem też wrażenie, że na niektórych programach TV dźwięk leciutko rozjeżdżał się z obrazem. Teraz nie mam wątpliwości że wszystko jest zsynchronizowane odpowiednio. Pojawiła się też opcja dźwięku stereo z subem, wcześniej było tylko stereo.

A wydawało się, że było dobrze... 😐

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten sub nie jest polecany do muzyki i rzadko używam go do tego celu. Jeśli już zdarzy się taka sytuacja to raczej słucham na niezbyt wysokim poziomie głośności i raczej coś wolniejszego - wtedy jest do zaakceptowania. Ale szybkie kawałki z intensywnym basem dla mnie są niestrawne. Bas dominuje nad resztą i zmienia się w jedno "ciągłe" dudnienie. Takie moje odczucia po kilku tygodniach użytkowania, osoby z nikłym doświadczeniem w tym temacie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...