Skocz do zawartości

Soundbar pod telewizor, nieustawny salon


aple4

Recommended Posts

Serdecznie witam wszystkich,

 

Jestem tutaj nowym użytkownikiem. Chciałem się kolegów poradzić w kwestii wyboru odpowiedniego sprzętu do salonu.

Nowe urządzenie ma zastąpić dotychczasowy zestaw stereo. Zdecydowałem się na soundbar ponieważ zależy mi na uwolnieniu przestrzeni w pomieszczeniu (kolumny trochę zawadzają, a w miejsce jednostki centralnej planuję coś innego). Dodatkowo mój salon jest raczej nieustawny. TV znajduje się we wnęce, zasłonięty z prawej strony ścianą, a z lewej jest przejście do sypialni. Wypoczynek ustawiony jest naprzeciwko pod przeciwległą ścianą, niewyśrodkowany względem telewizora (przesunięcie w lewo ok. 1 m). Odległość od ekranu do wypoczynku to około 4-4,5 m.

Sprzęt na jakim mi zależy, ma pełnić funkcję centrum multimedialnego - czyli nie tylko do oglądania filmów i programów, ale także odtwarzania radia (z telefonu), muzyki z nośników zewnętrznych, gier etc. Także łączność bluetooth obowiązkowa, mile widziane USB na nośniki acz nie obowiązkowe (mogę podłączać do TV). Z racji nieregularności pomieszczenia raczej nie zależy mi na zaawansowanej obsłudze dźwięku przestrzennego, acz nie ukrywam, że chciałbym wypróbować :)

Nietypowym warunkiem jest ograniczona wysokość subwoofera - max. 40cm. Inaczej nie zmieści mi się we wnękę pod TV. Ostatecznie mogę go ustawić obok wypoczynku ale tak jak wspomniałem - chcę uwolnić trochę przestrzeni.

Górna granica ceny to 3000 zł choć im mniej tym lepiej. Ważne aby zachować dobry stosunek cena/jakość.

Póki co wytypowałem modele poniżej:

- Polk Audio MagniFi Max SR

- JBL 5.1

-Sony HTZF9

- Denon HEOS Home cinema HS2

Czy warto ? Macie inne propozycje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastąpienie soundbarem zestawu stereo to nie jest dobry pomysł. Jeśli już kompletnie nie masz innej opcji, to moim zdaniem jest tylko jeden model, który powinien Cię usatysfakcjonować. Jest to Focal Dimension Set. Otrzymujesz pełen pakiet z mega dobrym subwooferem w bardzo atrakcyjnej cenie.

Przemyśl moją propozycję, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem świadomy, że soundbar nigdy nie zastąpi dobrego, wolnostojącego zestawu ale niestety muszę iść na taki kompromis.

Zestaw focal dimension trochę wykracza ponad budżet, choć i tak planuję zakup na raty więc boleć nie będzie. A jakie wymiar ma sub (wysokość) ?Nie mogę tego znaleźć.

Kubik One - ciekawy sprzęt ale cena jak dla mnie astronomiczna :) Mimo wszystko dziękuję za propozycję.

Nic w budżecie ok. 3000 nie jest godne polecenia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż stereo nieco wiekowe i z niższej półki... to dodatkowy powód, dla którego chcę zmiany. Chyba, że faktycznie dobre, nowe stereo ale z warunkiem aby całe (razem z głośnikami)  weszło we wnękę - max 40 cm wysokości i miało podobną funkcjonalność do tego co napisałem w 1 poście.  Propozycje ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok, póki nie zrobię remontu (za 6 lat), nie mam na razie co kombinować z stereo. Dlatego wracam do soundbarów. Poniżej przedstawia się ustawienie mojego salonu i wnęki na Telewizor. TV zawieszone na ścianie. Pod nim blat półki. Poniżej wnęka na sprzęt (konsole/odtwarzacze etc.) Nie jest lekko. Pomieszczenie ma ok. 30m kw. powierzchni.  

Czy soundbar "przestrzenny" ma tutaj sens? Aktualnie biorę pod uwagę poniższe pozycje:Sony HT-ZF9
- Yamaha ysp-2700
- Samsung n850
- Focal dimension bar + sub Air
- Polk Audio MagniFi Max SR

2054012318_ustawieniesalon.png.2c1796fb5617d784643ac0d91ded629f.png

1240917858_wnkatv.png.e81914557bd64eb72fc36e3bb27fcebb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie cos wybrać. Mam podobny problem. Jednak zastanawiam sie nad jbl 5.1 i bose 500. Zależy mi na funkcjonalność o której piszesz. Samsung wydaje sie Ok ale aplikacja nie obsługuje iOS 

A jbl 5.1 nie ma chyba wifi ... moze ktoś zna jakiegoś grajka 5.1 z wifi ios na apla i trochę wieksza mocą niż yamaha bo tam 100 wat. A salon 40 m 

Edytowano przez Ela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...