Skocz do zawartości

Atoll ST200 Signature + Atoll IN200 Signature


Jacek Grymiński

Recommended Posts

A musi być koniecznie komplet? O ile to bardzo dobry wzmacniacz ( sam mam 100 ale 200 będzie kolejna) to co do samego streamera bym to przemyślał. Chyba, że masz do dorwania w jakiejś super cenie. Jeżeli nie, to masz w podobnej cenie nowocześniejsze "wypasione" odtwarzacze jak np c658,  kombajny jak cocktail audio x45, czy jakościowo bardzo dobre ale nie tak drogie jak bluesound node 2i, Onkyo 6170 i zostanie jeszcze na dac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streamery Atolla trochę odstawały od konkurencji pod względem nowoczesności i stabilności Softu-nie wiem jak w wersji Signature. Ale faktycznie IN-200 to bardzo dobry wzmacniacz (tym bardziej w wersji Signature).

Będzie Pan zadowoloooony :-)

Pozdrawiam

PS. Zresztą o tym była też mowa w wątku klubowym Atolla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy rezygnacja ze wzmacniacza na rzecz końcówki to dobry pomysł ? Czy do cocktail audio x45 będe mógł później podłączyć amplituner kina ?

Jak wygląda współpraca coctail'a z tv, czy będzie trzeba na dwa piloty obsługiwać ? Kolumny na chwile obecną celuje Monitor Audio 500 Silver.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2019 o 22:34, Tomasz S. napisał:

@Jacek Grymiński z jakimi kolumnami zagra ten Atoll? To wersja z zamontowaną płytką DAC? Jestem mega ciekaw jej jakości 

Wbudowane we wzmacniacz daki to fajny dodatek, ale nie oczekiwanym zbyt wiele.

Miałem wzmacniacze na stanie do 16tys z dakiem na pokładzie i zawsze musiały ustąpić miejsca zewnętrznemu przetwornikowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, DiBatonio napisał:

Wbudowane we wzmacniacz daki to fajny dodatek, ale nie oczekiwanym zbyt wiele.

Miałem wzmacniacze na stanie do 16tys z dakiem na pokładzie i zawsze musiały ustąpić miejsca zewnętrznemu przetwornikowi.

Kiedyś rozkminiałem dlaczego tak jest. To kwestia zasilania ? Implementacji ? Tego,ze firma idzie na łatwiznę czy jest jakieś techniczne uzasadnienie.  Przecież DAC nie musi być ogromny np na zdjęciu niżej golutki Chord Quest przez wielu uważany za dobry.  Żadna firma nie chciałaby zrobić takiej kolaboracji np NAD z Chord, jeżeli sami nie potrafią zrobić dobrego DAC ? Poza tym mają taki zewnętrzny streaming DAC jak np NAD C658 może mieć dobrą sekcję cyfrową ale C368 już nie ( a mają nawet tą samą obudowę :) )

10236277_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Miałem wzmacniacze na stanie do 16tys z dakiem na pokładzie i zawsze musiały ustąpić miejsca zewnętrznemu przetwornikowi.

Ale bym nie generalizował w tym temacie.

A co do Chorda to wydaje mi się że cena troszkę na wyrost, a już te klocki Chorda te „pełnowymiarowe” to one osiągają ceny astronomiczne! 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, może zły przykład z tych Chordem.  Bardziej chodzi mi o to dlaczego wbudowany we wzmacniacz DAC, nawet w tych drogich klockach jest bardzo często słabszy niż te zewnętrzne, które są tańsze. Zamiast chorda wstawmy  ( tutaj wstaw firmę , której DACe lubisz ), która potrafi zrobić dobry niedrogi przetwornik ( Topping, SMSL, Schiit, JDS Labs, Khadas, Cambridge Audio, iFi, Sabaj, Musical Fidelity, itd. )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2019 o 10:10, DiBatonio napisał:

Wbudowane we wzmacniacz daki to fajny dodatek, ale nie oczekiwanym zbyt wiele.

Miałem wzmacniacze na stanie do 16tys z dakiem na pokładzie i zawsze musiały ustąpić miejsca zewnętrznemu przetwornikowi.

To jeszcze warto się zastanowić z jakim DACem (i za ile) porównujesz. Bo nie zawsze masz możliwość porównania w obrębie tej samej firmy (jak to jest np. w przypadku takich firm jak ATOLL czy HEGEL).
Za kartę rozszerzenia (DAC albo Phono) płacisz od około tysiąca (np. Atoll, NAD...) do pięciu tysięcy (np. Accuphase).

Zazwyczaj jak porównasz DAC za 5 tys z kartą DAC za 5 tys to lepszy będziesz zewnętrzny. Ale jak dołożysz do tego koszt porządnego okablowania - to może być tak, że trzeba porównać z DACem za 3 tysiące (DAC - 3 tys, okablowanie i ew. lepszy zasilacz - 2 tys) i wtedy niekoniecznie będzie taki sam wynik.


Zdaje się, że dość dobre notowania mają DACe w nowych Heglach...

To tak odnośnie DACów - bo teraz czekamy na informację od autora wątku 🙂

Pozdrawiam
PS. 16 tys za wzmacniacz (do którego można dołożyć kartę z DACem) to jeszcze nie jest wszystko... Można lepiej (i niestety drożej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2019 o 10:02, Tomasz S. napisał:

@Jacek Grymiński Kupiłeś tego Atolla / CocktailAudio ? Jak wrażenia ?

Tak kupiłem, stoi samotnie bez kolumn i reszty sprzętu, druga sprawa - dostałem dobrą cenę na te silvery 500.  Dostałem też informacje, że to słabe połączenie ich z CA x45. Sam nie wiem... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2019 o 20:32, RoRo napisał:

Streamery Atolla trochę odstawały od konkurencji pod względem nowoczesności i stabilności Softu-nie wiem jak w wersji Signature. Ale faktycznie IN-200 to bardzo dobry wzmacniacz (tym bardziej w wersji Signature).

Jako że to mój pierwszy post, choć czytam sporo, przywitam się ładnie.

Dla mnie atollowski soft dla st200 był dość stabilny - jedyne co doskwierało to konieczność odtwarzania Tidala przez inną aplikację. Z NAS'a grał bardzo dobrze. Z pendrive'a rewelacyjnie.

Wersja signature ma nowy, poprawiony soft 

Wg mnie najlepszą kombinacją był zestaw ST200+AM200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrB napisał:

Możesz (kiedy kupisz źródło lub chociaż pożyczysz na próbę) porównać różnicę między podłączeniem w wejście liniowe vs. bezpośrednio na końcówkę (w Atollu to "bypass")

Nie przypuszczałem że może jakaś w ogóle być różnica , nie sadze by moje ucho to wyłapało. Jestem Ciekaw czy  wyłapie różnice pomiędzy tidall z Denona 3500H i Bluesound node 2i :)

mam 2 tygodnie na skompletowanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połączenie bezpośrednio do końcówki mocy daje większą rozdzielczość

Niektórzy używają  błędnego , wg mnie, określenia "lepsza rozdzielczość", bo zależy kto co lubi

6 minut temu, Jacek Grymiński napisał:

nie sadze by moje ucho to wyłapało. Jestem Ciekaw czy  wyłapie różnice pomiędzy tidall z Denona 3500H i Bluesound node 2i

Myślę, że różnice między amplitunerem, a Bluesound'em dostrzeżesz (choć IN200 raczej wszystko "wyrównuje")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...