Skocz do zawartości

Atoll ST200 Signature + Atoll IN200 Signature


Jacek Grymiński

Recommended Posts

No generalnie luz, tylko wiecie jak to jest. Masa godzin, dni i tygodni spędzona na czytaniu, szukaniu i wybieraniu sprzętu. Jak już jest, chciałoby się odpocząć od tego, cieszyć się muzyką i wolną głową :) A tak mam znowu ją zaprzątniętą, w dodatku nie wiadomo ile to potrwa i jaki będzie tego finał. Pewnie takie rzeczy się zdarzają, ale moim zdaniem nie powinny. Co innego po jakimś czasie, gdzie jakiś element okaże się wadliwy, jakaś wada ukryta. Ten szum po podłączeniu samych głośników jest wyraźnie słyszalny i jeśli jest z winy sprzętu to powinno to być wyłapane przez kontrolę jakości i testy, które myślę, że są robione. No ale dobra, poczekajmy no rozwój sytuacji i sprawdzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może Ci to pomoże 

Posiadam końcówkę mocy am200se 

Odpaliłem ja właśnie dla Ciebie 😋 przykładam ucho do głośnika słysze delikatnie burczy oddalam ucho 15cm nic nie słyszę. 

Odłączam rca od niego z drugiej strony podpięty do nich streamer, w stanie czuwania 

Odpalam końcówkę przydźwięk bardzo głośny, zaznaczam że kabli mam co nie miarą za szafką bo posiadam sporo gratów tam wpiętych łącznie z KD. 

Kiedyś może wyciągnę AM na zewnątrz i zostawię tylko głośniki wpięte ale na dzień dzisiejszy za dużo roboty tym bardziej że stoi wszystko w szafkach nie na wierzchu. 

Spróbuje jeszcze podpiąć DC bo mam gdzieś nie używany. 

Zdarzało się że jak miałem rca jakieś bez oplotu np taśma Nordost to przy zbliżaniu do przewodów zasilających pojawiał się przydźwięk. 

Pzdr

Przewody głośnikowe chwilowo to solid core od Jantzen

Jeszcze jedno jak miałem kiedyś SM6 to jak zostawał w stand by to miałem dosyć głośne burczeniem w kolumnach ale gdy go odpaliłem problem znikał, po zmianie na inny streamer problemu nie mam. Końcówka może być odpalona nic nie brzęczy w głośnikach 

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak miałem sam wzmacniacz z kolumnami w innym pokoju, w cichej sypialni, gdzie nie słyszałem lodówki i innych rzeczy, które w dzień słyszę to syczenie słyszałem siedząc w odległości ok 1 m, naprzeciw dwóch kolumn. Dalej już nie sprawdzałem, bo nie było sensu. U mnie nie ma różnicy, czy są wpięte kable RCA, czy wszystko włącznie z zasilaczami impulsowymi od maliny czy Bluetooth, są włączone obok w gniazdku - poziom tego szumu się nie zmienia. 

Kiedyś jak pracowałem w Irlandii we Flextronicsie, to byłem na dziale gdzie montowało się centralki telefoniczne. Była linia produkcyjna, każdy z 5-6 pracowników miał jakieś zadanie. Było też stanowisko, gdzie 1-2 osoby sprawdzały i testowały taką centralkę. Trwało to parę minut i każda była przetestowana. A produkowało się tego po 30-40 w ciągu godziny, na jednej linii. Wybiórczo to jedynie była kontrola jakości pod kątem układów scalonych i błędów na płytkach.

Tylko pewnie każda firma inaczej do tego podchodzi, więc możliwe, że nie wszystkie sprawdzają. A szkoda :/

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 1Ender napisał:

Może blocker DC, by pomógł. Ale nie chcę być wróżką. 😉

Też o tym wcześniej myślałem. Sprzęt i tak po niedzieli będę jakby co wysyłał na serwis. Może zamówię do przetestowania ten DC Blocker? Zdążyłby przed weekendem dojść. A jeżeli już, to co? Tomanek, z OLX bo tam ktoś też produkuje i sprzedaje, czy jakieś inne są coś warte? Tylko DC blocker czyz filtrem?

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ten z olx lub allegro, ten sam sprzedawca. Wygląda dobrze. Nie są przedrożone. Przetestuj i reckę napisz.

https://allegro.pl/uzytkownik/arek10_1986?bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-3-1127&order=p

https://m.olx.pl/oferty/uzytkownik/1RphN/

Sprzedawca prosi o kontakt przed zakupem w celu dobrania odpowiedniego filtra. 

Zapytaj o możliwość przetestowania i ewentualnego zwrotu. I o gwarancję. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się ugadać dostawę na piątek. Bardzo rzeczowy sprzedawca, odnoszę wrażenie że z dużą wiedzą i doświadczeniem, Co prawda przyznał, że w moim przypadku być może szumu ten blocker nie wyeliminuje, bo problem raczej leży gdzie indziej  (choć do końca nie wiadomo) ale na działanie całego systemu już tak. Koniec końców wziąłem większą listwę, 4xblocker plus filtry, i 2x sam blocker, bo na to miał obudowę od ręki.  Każde gniazdo odseparowane, jak twierdzi na porządnych podzespołach, z porządnymi filtrami. Ale opis jakby co to w osobnym wątku, żeby nie zaśmiecać. 

14 minut temu, S4Home napisał:

Spokojnie może to nic poważnego. wiem że już byś chciał go mieć w spokoju. Ale dopilnujemy sprawy.

Dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 25.01.2020 o 18:34, wushu81 napisał:

Panowie, mam pytanie odnośnie Atolla. Czy słychać u Was słaby szum z głośników? Od tygodnia mam In 200 signature i CD 200. Dźwiękowo jest ok, tylko zastanawia mnie ten szum. Czy to kwestia mojej sieci czy innych złych czynników wpływających na sprzęt czy to przypadłość Atolla? Nie mam za wiele czasu na różne próby i kombinowania. Dziś jednak zrobiłem w miarę porządek w kablach. Nabyłem ostatnio też zaślepki RCA zwierne na wejścia i zwykłe na wyjścia. Jednak nic to nie dało. Miałem też podłączony do prądu  sam wzmacniacz, bez DACa, maliny i Bluetooth. Też nic. Przez listwę brennenstuhl z jakimś filtrem też bez zmian. 

Kable zasilające to wireworld stratus. Kolumny prawidłowo podłączone, przewód chord clearway. Fazowość w gniazdku też w miarę poprawna, tzn. w dolnym gniazdku tam gdzie wzmacniacz jest w tej chwili podłączony. W górnym gniazdku mam odwrotnie, i tak w całym domu, tacy elektrycy :/

Szum. jednolity, nie wzrasta wraz z głośnością. 

Dzień dobry, i jak zakończyła się sprawa z tym Atollem? Mam taki sam problem tylko z Atollem HD120.  Szum(syczenie) z głośników, bardzo irytujące przy cichym wieczorowo-nocnym słuchaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tutaj przyczyn tego typu sytuacji jak szum z głośników może być kilka i wynikają one najczęściej z problemów nazwijmy je elektrycznych, lub czasem oczywiście też konstrukcji wzmacniacza, ale to też zależy od charakteru tego przydźwięku. 

W kontekście elektrycznym przyczynami mogą być:

- mieszkanie w pobliży stacji transformatorowych

- składowa stała, którą eliminować mogą np. wspomniane wcześniej DC blokery

- obecność w jednym obwodzie zasilaczy impulsowych jak zasilacze od laptopów, taśm LED itd

- problem polegający na tym, iż jedno urządzenie jest uziemione, a drugie nie

W kwestii samej konstrukcji urządzenia to oczywiście tutaj oczywiście każda sekcja posiada swoje szumy własne, dlatego też im wyżej z kwotą (ale też nie zawsze) dąży się do odseparowania newralgicznych podzespołów w postaci ekranów miedziowych, stosuje się rezystory niskoszumne itd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Dzisiaj kupiłem IN200 i problem identyczny. Szum słyszalny z prawie metra i trafo zabuczy podczas załaczania i jak nie wywali bezpiecznika to buczy dalej ale juz cicho. Ponad 30 letni Kenwood kupiony za 200pln i kompletna cisza w głosnikach nawet jak dam Volume na maxa. Trafo tez mniej buczy od Atolla. W sumie nie wiem czy mam go oddawać do sklepu czy wymienić zabezpieczenie w rozdzielnicy z B16 na C16 i pogodzić się z szumami i buczeniem. Rozumiem ze wszystkie IN200 buczą i szumią tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh....Atolle, Cambridge i NADy tak mają....dlatego trzeba najpierw poczytać opinie, a później decydować się na sprzęt.

Zawsze mnie to "rozmiękczało", że na forum opinie, że to niby dobry sprzęt ,same ochy i achy, że fajnie gra, ale jak się za języki pociągnęło, to okazywało się, że  koniecznie najpierw trzeba do serwisu oddać na lifting, albo blockery pomontować, albo coś tam jeszcze innego. 

Jaki to dobry sprzęt, jak trzeba od nowości coś w nim wymieniać, kombinować i lepić ??

To jak w żarcie o pijaku, który umarł.

Sąsiedzi wzdychali, jaki to był dobry chłop gdy nie pił......A że zawsze pił to....trudno...

Ale ,żeby nie było. Kto co woli. Kto co lubi. Jak już powymieniasz trafa, instalację w ścianach, wywalisz żonie pralkę z chałupy i samą żonę z suszarką do włosów  też ( @mateolo2  coś o tym wie :) ) i sprzęcicho zacznie grać że hoho, no to jest szansa na muzyczną nirvanę :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, terracan1929 napisał:

@mateolo2  coś o tym wie :) )

 

 

Hehe tak, 

Dlatego użytkownicy atolli, którym buczą trafa musza zrezygnować albo wymienić swoje pralki i suszarki 🤣🤣🤣

To oczywiście żart, nie chciałbym żadnego użytkownika tego sprzętu urazić. 

Ale z jednym się zgodzę - gdyby mi przy włączaniu wzmaka wywalało korki to bym go wyrzucił przez okno. Ale jakich poświęceń sie nie składa w imię dźwięku ;) 

Ja kupiłem nowa suszarkę, taką audiofilską z przewodami z między OFC i mi trafo w destiny przestało buczeć ;) Nawet mam wrażenie ze lepiej gra jak jest włączona, tylko ze strasznie szumi za uchem, ale czego sie nie robi dla dźwięku. 

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym u mnie nie występowało . Już Ci odpowiedziałem na sąsiednim forum jeśli chodzi o bezpieczniki.

Ja bym wymienił albo zrezygnował po co się męczyć . Zresztą Atoll jeśli chodzi o brzmienie jest nie zły ale przecież można znaleźć coś innego w tej cenie . Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bumbum napisał:

Dzisiaj kupiłem IN200 i problem identyczny. Szum słyszalny z prawie metra i trafo zabuczy podczas załaczania i jak nie wywali bezpiecznika to buczy dalej ale juz cicho. Ponad 30 letni Kenwood kupiony za 200pln i kompletna cisza w głosnikach nawet jak dam Volume na maxa. Trafo tez mniej buczy od Atolla. W sumie nie wiem czy mam go oddawać do sklepu czy wymienić zabezpieczenie w rozdzielnicy z B16 na C16 i pogodzić się z szumami i buczeniem. Rozumiem ze wszystkie IN200 buczą i szumią tak?

Oddaj.

Nie wszystkie i nie wszedzie ale to się zdarza.

13 godzin temu, terracan1929 napisał:

Cambridge i NADy tak mają

Z tym się nie spotkałem z kolei.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...