Skocz do zawartości

Co następnego?


KarolRap

Recommended Posts

Witam,
jestem osobą która dwa lata temu zakupiła swój pierwszy zestaw audio i zaczyna mi czegoś w nim brakować. Krótko o mnie:
Wzmacniacz Kenwood A-74, kolumny Magnat Sonobull SB1 + SB2 (monitory plus soobwofer pasywny), DAC asus Xonar U5, Słuchawki Pioneer SE-M531
Zakup DAC'a uważam za udany bo zdecydowanie odczułem poprawę dźwięku.

Pokój ok 18m^, szeroki zakres gatunków muzyki, od muzyki filmowej, klasycznej po rap - amerykański i polski. 
Jestem fanem liniowego, czystego dźwięku bez zniekształceń. Korzystam cały czas z opcji "Line straight" na wzmacniaczu która ma podobno powodować brak ingerencji wzmacniacza w sygnał dźwiękowy. Preferuję tylko lekkie podbicie maksymalnie dolnego pasma (ok 50hz), ale z wyczuciem i bez dudnienia którego nienawidze. 
W obecnym zestawie zwłaszcza w muzyce rockowej gdzie występują dźwięki z zakresu ok 100hz, dochodzi czasem do lekkiego buczenia, z którym walczę wygłuszeniem pokoju oraz osłabieniem pasma 125hz w korektorze DAC'a. Nie jest źle ale szukam już czegoś lepszego. 

Zakupiłem dwa zestawy głośników aktywnych:  Edifier RS2600 oraz RS2730DB. Pierwsze z nich od razu odłączyłem bo według mnie zupełnie pozbawione środkowego pasma i smyczków nie było. 
Wyższy model - RS2730Db coś już tam oferował, góra była jak dla mnie krystaliczna, pojawiło się troszkę więcej dźwięków środkowego pasma natomiast i tak strasznie waliły bardzo niskim bassem. Dopiero zbicie bassu na max możliwości pozwalało słuchać muzyki. Do tego w brakowało mi takiego agresywnego wchodzenia basu. Był bardzo zamulony. Generalnie dźwięk jak w kinie - nie do muzyki. 
Obydwa zestawy oddałem do sklepu gdyż obecny mimo wszystko wygrał bardziej liniowym (lecz mniej dokładnym dźwiękiem) oraz dynamiką basu. Swoją drogą domyślam się, że taki był zamysł zestawów z subwooferem pasywnym - sub na zwrotnicy mocno odciążał głośniki niskotonowe w monitorach, przez co grały dynamiczniej. 

W obecnym zestawie zaczyna mi brakować dokładności samej góry oraz niższego schodzenia basu. Szukam głównie używek ze względu na budżet, chociaż zainteresowały mnie również kolumny Heco Victa Prime 702, które ,można dostać za jakieś 1200zł lub 1000 używane na gwarancji.  
https://www.olx.pl/oferta/znakomite-kolumny-glosnikowe-taga-harmony-super-dzwiek-CID99-IDBYsUB.html#0b1edf35da - tutaj mam mieszane uczucia ze względu na ingerencję w oryginalność kolumn oraz samą markę o której naczytałem się wiele różnorodnych opinii.
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-mission-704-CID99-IDr5DQz.html#5efc5097e2 - To wydaje mi się być ciekawą ofertą, nie wiem natomiast czy cena jest odpowiednia. 

Ogólnie rzecz biorąc mocno zagłębiłem się w temat kolumn, natomiast nie wiem co sądzić na temat mojego wzmaka. Wiem tyle, że mocy więcej nić 70w/ch nie potrzebuję. 

Temat traktuję poważnie, od miesięcy staram się poszerzyć wiedzę w zakresie odsłuchu muzyki. Nie zmienia to faktu, że jestem studentem i nie mogę od tak pozwolić sobie na wszystko. 
Ze względu na spalenie głośnika wysokotonowego w jednej z kolumn byłem zmuszony zamontować w nim zamienniki Tonsila GDWK 8/10/1. Czuję delikatny spadek dokładności samej góry i w porównaniu do dokładności dźwięków ze słuchawek obecny zestaw audio przestaje mnie zadowalać. Budżet który sobie wyznaczyłem to 800zł w przypadku sprzętu używanego i jakieś 1200zł w przypadku nowego. Nie interesuje mnie dźwięk 5.1, tylko jak najlepsze stereo. Na zmianę mam czas i szukam różnych okazji, choć jest to trudne bo nie mam wielkiego doświadczenia. Zakładam temat bo nie mam z kim podzielić się swoimi odczuciami i kogo się konkretnie poradzić. Znajomi słuchający muzyki z laptopów lub głośniczków komputerowych 2.1/5.1 mnie osłabiają... :(

Mam nadzieję, że nie rozpisałem się na marne i informacje wyżej pozwolą na jakieś podpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...