Skocz do zawartości

tonsil zeus wzmacniacz


Damian Grzegorz Holicki

Recommended Posts

witam,

mam dylemat jaki wzmacnacz do tonsil zeusow poniewaz nie mam jak odsluchac i zostaje kupno w internecie (niemcy) do 500 euro nie zalezy mi na bajerach poniewaz podlanczam tylko do kompa zalezy mi aby mial moc i dobry bas.

moze najlepszy jest dla nich ten dedykowany w sklepie tonsila w zestawie Onkyo TX-8270 ale czytalem kilka tragicznych opini..

z gory dziekuje za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten onkyo to ma właśnie masę bajerów, gra dokładnie i twardo,  moc średnia i nie wiem czy pasuje do tych kolumn . Bo jak Zeusy grają jak kiedyś altusy to zdecydowanie nie. Kup coś klasycznego i mocnego , naprawdę mocnego , co ma dobry bas, używanego Denona pma 1510, 1520 ( 300-400 euro )  ma dwa trafa na kanał. Tam realnie  jest 2x 170W w na kanał  https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/1459-dcd-1510ae-pma-1510ae, a  jak nowy Yamaha a s 701 ( ma wejście optyczne dla sygnału z TV , 701 jest też mocna .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz

 

juz mnie jedna yamaha zawiodla tzn taki gotowy zestaw za 500 euro kobieta sprezentowala i np zeby przy polowie glosnosci w dobranym zestawie glosniki juz charczaly.. inna yamaha to ojca i altusy 300 porazka graly o niebo lepiej na starej diorze ale dopiero z korektorem pieknie graly bo tak tez lipa

 

co do denona to ten o ktorym mowisz na amazon za 320 euro ma wiekszosc 3ech gwiazdek i ma 140wat za to model PMA-1600NE z wygladu prawie to samo ale wiekszosc 5 gwiazdek tylko 200 euro drozszy.. a moje upodobania brzmienia to techniks i kenwood.. te stare piene basy jak bla mnie nie wiem jak nowsze

140wat na zeusy 400wat to nie troche za malo aby pokazaly swoje prawdziwe oblicze? no i mam zestaw sony od 10 lat bardzo dobrze gra ale nadszedl juz czas i przy minimalnej glosnosci czuc juz ladnie dynamike w proponowanych wzmacniaczach przez ciebie tez ? bo czesto mam wlaczona muzyke 24h i nie czesto slucham glosno

Edytowano przez Damian Grzegorz Holicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman lv 117, mocy nie zabraknie 110 W - 8 Om, 250 W - 4 Om, idealny do słuchania cicho. Jak za mało niskich tonów masz loudness. Oprócz tego wzmacniacz na dac na pokładzie 2 wejścia koaksjalne i 1 optyczne. Ten z aukcji za śmieszne pieniądze. Ja za swój zapłaciłem sporo więcej. 

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/luxman-lv-117-verstaerker-da/1251918371-172-19394

Jak duży masz pokój? 

Jakiej muzyki słuchasz? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 24.11.2019 o 15:12, wallace napisał:

tylko panowie pamiętajcie, że Zeusy praktycznie nie mają średnicy. Tam są dwa 30-cm basowce i tuba wyskokotonowa. Trudno będzie to utemperować wzmacniaczem.

Może kocem? Położyć na nie koc i wtedy coś dobierać.

13 godzin temu, Damian Grzegorz Holicki napisał:

a wiec tak jak ktos interesowal by sie tematem do tonsil zeusow 400w kupilem wzmacniacz yamaha s701 160w chodz zastanawialem sie nad s801 320w  o polowe drozszym ale a701 gra rewelka i wystarczajaco glosniej nie dalo by sie sluchac :) dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

801 ma dokładnie ta samą moc co 701. Skąd te pomysły o mocniejszym

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Damian Grzegorz Holicki napisał:

a wiec tak jak ktos interesowal by sie tematem do tonsil zeusow 400w kupilem wzmacniacz yamaha s701 160w chodz zastanawialem sie nad s801 320w  o polowe drozszym ale a701 gra rewelka i wystarczajaco glosniej nie dalo by sie sluchac :) dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Szkoda, ze nie mialem tego wzmaka ze 20-lat do tylu jak mialem ALTUSY 300 to by dopiero sasiedzi mieli jazde.

NIECH MOC BEDZIE Z TOBA!!!

POZDRAWIAMY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...