Skocz do zawartości

nowicjusz w potrzebie


wujeq

Recommended Posts

witam,

to mój pierwszy post więc proszę o wszelkie uwagi jeśli umiejscowienie tematu jest nieprawidłowe lub mam zacząć ten post gdzie indziej.

Od jakiegoś czasu rozglądam się za sprzętem grającym do salonokuchni (50m2 w sumie w tym miejsce typu szafka z tv stolik i narożnik to około 35-40m2) natomiast powoli przyszedł czas na przejście do czynów :) Aktualnie mam w salonie tv 65 cali LG który oglądamy z naroznika (5,5-6m) Nie ukrywam że wieczorami dość słabo jest to słyszalne (chyba odległość jest za duża?) Zastanawiam się jak rozbudować tv o coś więcej. Myślałem o soundbarze ale raczej po przemyśleniu chciałbym zakupić co najmniej 2 kolumny z amplitunerem stereo. Kino domowe to za dużo kabli i dźwięk dookólny to sprawa na której nie zależy mi specjalnie - po prostu jak chcę doznań dookólnych to trzeba iść do kina :) Ale wracając do meritum wstępnie myślałem o denon avr 1400 x plus 2 kolumny (quant 300 stx-a) Koszt odpowiednio 1200-1500złzł +1400-2000zł.

Prosiłbym o podpowiedź co o tym sądzicie i w jakim kierunku patrzeć z tym budżetem i warunkami mieszkalnymi.

Dziękuję z góry za sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wujeq napisał:

Myślałem o soundbarze ale raczej po przemyśleniu chciałbym zakupić co najmniej 2 kolumny z amplitunerem stereo.

No i już Cię lubię :) 

15 minut temu, wujeq napisał:

Kino domowe to za dużo kabli i dźwięk dookólny to sprawa na której nie zależy mi specjalnie

 

15 minut temu, wujeq napisał:

myślałem o denon avr 1400

To się troszeczkę wyklucza , jak chcesz iść w stereo to po co Ci amp.KD. ?

Powierzchnię już znamy , 50 m2 to sporo i tu już stawiałbym na kolumny podłogowe i to nie te najmniejsze . Piszesz , że salon połączony jest z kuchnią , fajnie byś wrzucił jakiś rzut lub zdjęcia , można by ustalić jakieś miejsca ustawienia kolumn i wstępnie ocenić akustykę. Jak będzie ok. to wchodzimy w tradycyjny wzmacniacz jak kiepsko to może coś z korekcją typu Yamaha 803 D , no i fajnie by było gdybyś określił ,czy po za TV przewidujesz jakieś inne źródła.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym stereo można uzyskać na prawdę nie złe efekty w filmie!

Jeśli nie masz za dużego budżetu, to zainwestuj w nowoczesny amplituner stereo i do tego dwie kolumny podłogowe. Spróbuj z Yamahą RN 602 i Indianą Line Tesi 661. To duże głośniki, powinny bez problemu wypełnić Ci przestrzeń. RN 803 ma ten atut, że ma jeszcze mikrofon kalibracyjny. Może Ci to pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki mogę zaproponować Ci Chromecast. I teraz jeżeli chcesz używać TV to Chromecast 3 lub Ultra. Lub Chromecast audio wtedy TV nie bierze udziału. Sterowanie z telefonu. Głośność i inne funkcje. 

Chromecast pozwoli na korzystanie z serwisów streamingowych np. Tidal, Spotify, radio internetowe. Bardzo dobra jakość dźwięku. Można wykupić subskrypcje na Allegro za parę złotych. I korzystać z wersji Tidal Master lub Spofity Premium. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na twoje potrzeby taki amplituner stereo, ale stereo nie kina który wybrałeś wcześniej, spokojnie wystarczy. 

I tu stawiał bym na sprawdzone modele Onkyo 8250 albo Yamaha RN 602 i do tego kolumny. Jakie? To zależy od twoich preferencji. 

Myślę że tu takimi bezpiecznymi wyborami są tannoy 7.4, melodika bl40mkIII czy indiana tesi 561. 

Amplituner jak te wyżej pozwoli ci na podłączenie tv i będziesz miał muzykę z sieci. Czy to Spotify czy tidal. 

Zapraszamy na odsłuch oraz po wyceny sprzętu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Miras23 napisał:

Na dobrym stereo można uzyskać na prawdę nie złe efekty w filmie!

Jeśli nie masz za dużego budżetu, to zainwestuj w nowoczesny amplituner stereo i do tego dwie kolumny podłogowe. Spróbuj z Yamahą RN 602 i Indianą Line Tesi 661. To duże głośniki, powinny bez problemu wypełnić Ci przestrzeń. RN 803 ma ten atut, że ma jeszcze mikrofon kalibracyjny. Może Ci to pomóc.

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Myślę że na twoje potrzeby taki amplituner stereo, ale stereo nie kina który wybrałeś wcześniej, spokojnie wystarczy. 

I tu stawiał bym na sprawdzone modele Onkyo 8250 albo Yamaha RN 602 i do tego kolumny. Jakie? To zależy od twoich preferencji. 

Myślę że tu takimi bezpiecznymi wyborami są tannoy 7.4, melodika bl40mkIII czy indiana tesi 561. 

Amplituner jak te wyżej pozwoli ci na podłączenie tv i będziesz miał muzykę z sieci. Czy to Spotify czy tidal. 

Zapraszamy na odsłuch oraz po wyceny sprzętu.

Pozdrawiam

dziękuję za podpowiedzi ale budżet raczej mniejszy - ja pisałem wcześniej amplituner 1200-1500zł a kolumny 1400-2000zł :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wujeq napisał:

dziękuję za podpowiedzi ale budżet raczej mniejszy

Nim przejdziemy do sprzętu to chciałbym się skupić na miejscu jego postawienia. Z rzutu wynika , że ściana z wrysowanym TV ma ok. 3 m . Jest to dużo i mało , zależy jak rozplanujemy tą powierzchnie. To co ja mogę zaproponować, to po pierwsze powieszenie TV i zakup głębszej, ale niezbyt szerokiej szafki pod sprzęt , /standardowa szerokość klocków to 43,5 cm. i nie trzeba ładować szafki od ściany do ściany/,  aby mieć miejsce na postawienie kolumn podłogowych. Na zdjęciu pokazuje co daje powieszenie TV / rozstaw między kolumnami to 3m./, a nie żeby się pochwalić :)  A teraz sprzęt , na Twoim miejscu poszedłbym w używane kolumny oraz wzmacniacz. Podeprę się tym co aktualnie posiada forumowy kolega Pumpurek w swoim komisie , polecam zadzwonić do niego.

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-ikon-6-mk2-komis-myslenice-8627003057

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-606-komis-myslenice-8465398780

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-swans-diva-5-2f-komis-myslenice-8657454547

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-b-w-804-matrix-komis-myslenice-8570315819

to tylko przykłady , czy dźwięk Ci będzie odpowiadał to musisz się sam przekonać , nie wiem jak teraz, ale wiem , że była możliwość przetestowania sprzętu i kolumn u siebie w domu , zadzwoń zapytaj. Te kolumny to wyższa półka od nowych kolumn w tych cenach a więc zyskujesz.

A teraz wzmacniacz :

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-cyrus-two-komis-myslenice-7413625118

https://allegro.pl/oferta/nad-c356bee-z-pilotem-8687978296

https://allegro.pl/oferta/sony-ta-f730es-solidny-wzmacniacz-stereo-21-kg-8081772426

https://allegro.pl/oferta/sansui-au-5900-legendarny-wzmacniacz-audio-8613908626

Możesz oczywiście kupić nowy wzmacniacz typu Yamaha 803D czy 602 a do tego używane kolumny taka opcja też ma sens. 

IMG_E0564.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje cię sprzęt nowy nie z outletu Mediamarkt gdzie grał na ekspozycji dwa lata to pisz postaramy się coś zrobić z cena. 

My mamy też polska gwarancję. To elektronika, szczerze czasem warto dołożyć 100 i mieć na prawdę spokój. Ja już tak robię jeśli chodzi o inne produkty. 

Pamiętaj co tanie to drogie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za rady i pomoc - jest tego sporo do przemyśleń (jest mały dreszczyk emocji jak się człowiek wkręca w temat :).

Na gorąco po przeczytaniu Waszych porad to myślę o amplitunerze stereo i kolumnach podłogowych - muszę jeszcze przemyśleć budżet, gdyż raczej musiałby być w górnej granicy. Pytanie jeszcze mam gdzie z Rybnika najbliżej można na odsłuch podjechać?

ps. a propo tv na ścianie - teraz już troszkę za późno. Na etapie budowy miałem przygotowane kolanka i rurę do zabudowania w ścianie jednak pomysł jest inny - tyle że jak to mówią mądrzy ludzie jak od razu czegoś nie zrobisz to potem już się to ciągnie - zabudowa kącika tv i audio to płyta mocowana do ściany (dopasowanie do drewna w kuchni i jednej ze ścian) z półkami i wnękami. Aktualnie są komody jako rozwiązanie przejściowe :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...