Skocz do zawartości

Kino domowe Marantz SR 5013


walter83

Recommended Posts

Witam!

O dłuższego czasu noszę się z zamiarem skompletowania zestawu kina domowego, które zachowałoby również przyzwoity poziom w stereo. Mój wybór padł na : amplituner Marantz SR 5013 + odtwarzacz cd 5005 lub 6006 +DALI ZENSOR 7 + 1 + VOKAL + SUB E-9 F oraz konsola PS4 jako odtwarzacz blu ray i Netflix. Co sądzicie o tym wyborze? W załączeniu przesyłam zdjęcia części odsłuchowej salonu(salon razem z kuchnią 39 m) wraz z przewidzianym rozkładem głośników. Czy Zensory nie będą za duże do tak małej powierzchni odsłuchowej? Proszę o możliwe inne rozwiązania.

salon I.jpg

salon II.jpg

parter.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

największy problem jest z tym, że siedząc na jednej z kanap nigdy nie będziesz siedział naprzeciwko kolumn przednich. Zawsze będziesz miał kolumny przednie z boku, efektowe zamiast z tył, z drugiego boku. To bardzo niedobre ustawienie. Zresztą myślę, że bardzo niewygodnie ogląda się telewizję, szczególnie filmy przy takim ustawieniu. Pomysł o przemeblowaniu.

Dali Zensor jest już od pewnego czasu nieprodukowany, ale możemy Ci w niewiele wyższych kosztach zaproponiwać nowszy, moim zdaniem lepszy zestaw kolumn Dali Oberon 7 Set. To dobre kolumny, który idealnie sprawdzą się w polaczeniu z bardzo dobrym amplitunerem Marantz SR5013. Są natomiast ciekawe alternatywy. Spójrz proszę na Monitor Audio Bronze 6 Set oraz troszeczkę bardziej twarde, energiczne, ekspresyjne Polk Audio S55E Set.

Przemyśl przede wszystkim ustawienie kanap i sprzętu w Twoim pokoju. Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu. Oczywiście przy zakupie pakietu dla forumowicza zawsze atrakcyjna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas odsłuchu i oglądania zawsze jestem przodem do kolumn. Pozycja półsiedząca głową w stronę wyjścia na taras. W salonie mamy z żoną każdą kanapę dla siebie😊, dzieci
w swoich pokojach na górze  Niestety Dali Oberon mają tylny bass reflex z tyłu, a ja nie mogę za bardzo odsunąć frontów od ściany. Co z ustawieniem suba obok głośnika centralnego, może lepiej na podłodze. Myślałem jeszcze o o focal chorus 716 lub 726 ale kolumny  surround dość duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zensory na pewno nie będą za małe do takiej powierzchni mimo że siedzisz dość blisko. Faktycznie tutaj sposób oglądania jest hmmm. No jakoś tak z boku? Ale jak przymierzysz to nie widzę problemu. Dlatego testu sprzęt w domu. 

Moim zdaniem nie ma problemu także z wyborem oberon. Pisałem kiedyś o tym na forum bass reflex niewiele ci zmieni jeśli co kolwiek.

Ale sub w tym przypadku to koniecznie e12!

Jako alternatywa pod sr5013/5014 sprawdź jeśli heco aurora 700 albo cały set oparty o monitor audio bronze 6. Te myślę że u ciebie by się dobrze sprawdziły. Są mocne, przejrzyste a zarazem dobrze kontrolowane. 

Pozostaje do dyspozycji. Wypożycz od nas sprzęt i sprawdź u siebie 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co z amplitunerem,czy to dobry wybór jeżeli chodzi o zachowanie kompromisu między kinem domowym a audio(może jest coś lepszego)? Czy jest duża różnica między Marantz sr5013 a 5014? Co subwooferem - czy może stać na szafce, czy lepiej na podłodze? Co myślicie o połączeniu amplituner+cd +konsola? Proszę szanownych forumowiczów o uwagi. Oczywiście zdaję sobie sprawę ze słabego ustawienia, ale musiałbym o tym myśleć już na etapie budowy domu.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadając pokrótce na Twoje pytania

50 minut temu, walter83 napisał:

Co z amplitunerem,czy to dobry wybór jeżeli chodzi o zachowanie kompromisu między kinem domowym a audio

z popularnych marek - tak, Marantz nieźle wypada w tym kompromisie. Tylko, jak to z kompromisami bywa - człowiek na wstępie chciałby wszystko, a w ramach kompromisu ma jednego i drugiego po trochu.

53 minuty temu, walter83 napisał:

(może jest coś lepszego)?

oczywiście. Jak w każdej dziedzinie, wiąże się to ze zwiększeniem "kosztów" ;) 

47 minut temu, walter83 napisał:

Czy jest duża różnica między Marantz sr5013 a 5014

Po prostu modele następujące po sobie rok do roku - różnice kosmetyczne

48 minut temu, walter83 napisał:

Co subwooferem - czy może stać na szafce

absolutnie wykluczone. Podłoga, podłoga i jeszcze raz podłoga

48 minut temu, walter83 napisał:

Co myślicie o połączeniu amplituner+cd +konsola?

połączyć się da. 

 

Natomiast moje zdanie jest takie - jeżeli nie wchodzi w grę poprawne ustawienie kolumn w układzie 5.1, to ja na twoim miejscu wykreśliłbym wszystkie powyższe pytania i przede wszystkim zastanowił się nad wyborem po prostu lepszego "stereo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w połączeniu wypada nie źle w porównaniu do innych ampli ale jak zaczniemy na niego głębiej patrzeć to nie jest tak kolorowo. Bo dźwięk w kinie jest mdły. Delikatny. W stereo gra po prostu dzięki temu poprawnie. Moim zdaniem Onkyo czy Yamaha w kinie grają znacznie lepiej chodź w stereo różnie. Mają swój styl który nie wszystkim się podoba a inni powiedzą że tak super.

Sub nie może stać na szafce. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...