Skocz do zawartości

Kino domowe + wzmacniacz stereo - pytania


Mastan

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość🙂

Niedawno kupiłem kino domowe składające się z amplitunera Yamaha 685 + Fyne Audio F501 +F500c + F500. W kinie jak dla mnie sprzęt gra świetnie, jestem bardzo zadowolony. Wiem że do kina powinien być sub - to w przyszłości🙂 Obecnie nie jest najgorzej.

Pokój ma 23m2

Chciałbym jednak na ten moment rozbudować sprzęt o możliwości stereo. Od razu zaznaczę - kupiłem amplituner ponieważ stosunek oglądania filmów do słuchania muzyki to 50/50. Mój amplituner posiada wyjście pre-out na fronty. Chciałbym to wyjście wykorzystać po zakupie wzmacniacza, tak aby fronty były podpięte do wzmacniacza.

Teraz pytania:

1. Czy przy oglądaniu telewizji będę mógł sterować głośnością całego zestawu z jednego pilota - od telewizora?

2. Czy przy włączaniu telewizora(z którym włącza się automatycznie amplituner) będę musiał włączać oddzielnie wzmacniacz?

3. Czy wzmacniacz przy włączeniu telewizora i amplitunera automatycznie będzie robił za końcówkę mocy?

4. W przypadku streamu z np. Titala powinienem włączać tylko wzmacniacz czy amplituner do streamu i wzmacniacz? Jeżeli tylko wzmacniacz  to zapewne musiałbym dokupić dodatkowy sprzęt z którego mógłbym przesyłać stream na wzmacniacz?

5.  Jaki wzmacniacz polecacie? Słucham różnorodnej muzyki, prawie wszystkie gatunki. Zależy mi na dźwięku przestrzennym, lekko ocieplonym, żeby nie kłuł w uszy, wszystkie tony słyszalne juz od cichego słuchania.

6. Myślałem o wzmacniaczu hybrydowym czy to dobra opcja? 

W przypadku wyboru wzmacniacza ważne żeby miał pilot - jestem leniwy więc chce wszystkim sterować z poziomu kanapy.

Budżet nie jest do końca określony na wzmacniacz. Wszystko zależy od propozycji, może być i 7 lub 8 tys. chociaż jeżeli jest coś w niższym lub o wiele niższym budżecie sensownego to i lepiej😉

Za wszystkie sugestię będę bardzo wdzięczny.

 

 

 

 

Edytowano przez Mastan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Jeżeli wzmacniacz będzie pracował w trybie końcówki mocy to tak, będziesz mógł sterować.

Ad. 2 Raczej będziesz musiał. Przynajmniej u mnie tak jest.

Ad. 3 Jeżeli ustawisz tryb pracy jako końcówka mocy to będzie w tym trybie pracował. Jeżeli przelaczysz na inne wejście we wzmacniaczu wtedy będą grały wszystkie kolumny poza frontami.

Ad. 4 Ja używam amplitunera jako streamery a wzmacniacza jako ... wzmacniacza. Wzmacniacz musisz mieć zawsze włączony jeśli chcesz usłyszeć dziwek z kolumn frontowych.

Ad. 5 Jest wiele wzmacniaczy, które posiadają funkcję pracy jako końcówka mocy i to w cenie dużo poniżej 6-7000 PLN. Do tej Yamahy może powinieneś celować np w atolla in 100. 

Ad. 6 Jeżeli wzmacniacz ma pracować jako końcówka mocy to raczej nie powinieneś celować we wzmacniacze z lampami (czestsza wymiana lamp).

Tyle z mojej strony. Pozdrawiam .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wzmacniaczu możesz zmienić tryb pilotem. Nie wiem jak jest w innych. W cenie 3000 - 5000 znajdziesz wiele modeli, które mogą działać jako końcówka mocy. Atoll, Creek, Cyrus, Pioneer, Marantz - to te, które znam ja. Który z tych wzmacniaczy zagra dla Ciebie najlepiej, musisz ocenić sam. A odnośnie lamp. Można oczywiście używać takiego wzmaka jako końcówkę mocy (chociaż nie wiem czy są hybrydy oferujące taka funkcje - czysta lampa jest), ale czy ma to sens - sprawa dyskusyjna 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie tylko końcówki mocy. Jeśli będzie to Integra to także będzie reagować na zmiany wyjścia pre w amplitunerze. Więc nie ma znaczenia specjalnego. Inaczej się to ustawia ale wcale nie wyklucza zastosowania integry. Mało tego przy czystej muzyce nie trzeba by włączać amplitunera.

Do tych kolumn polecam ci tani Marantz pm6006 albo drożej Cyrus one, albo jeszcze lepiej Marantz pm8006 czy xindak 6950. 

Nie stosował bym lampy do połączenia kina z muzyką. Przy częsty. Ciągłym gaszenia uruchamianiu i oglądaniu tv na lampie będziesz je wymieniał. Tu cena różna ale za driver lampy to tak kilka stówek trzeba dać. Lampy mocy wymieniane częściej. Co dwa lata około. Sterujące rzadziej co 4? Chodź to różne w różnych sposobach używania. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się spieral z branżą ale dla mnie ustawianie głośności we wzmacniaczu, który nie posiada trybu pracy jako końcówka mocy jest troszkę upierdliwa. Odnośnie Cyrusa One - sam mam ten sprzęt i uważam go za godnego polecenia. Odnośnie marantza - 8006 kosztuje chyba coś ponad 5000 PLN, za 3000 z kawałkiem można zdaje się  wyrwać pm8004. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że sprzęt będzie używany nie tylko przeze mnie, muszę dobrać taki sprzęt, który będzie łatwo "łączył się z amplitunerem" przy oglądaniu filmów, tzn. przy oglądaniu filmów włączam tv i wzmacniacz a głośność steruję tylko i wyłącznie z jednego pilota - tego od TV. To jest warunek konieczny. Pytanie czy przy każdym włączeniu amplitunera i wzmacniacza będę musiał dodatkowo na pilocie wzmacniacza włączać tryb końcówki mocy czy taki tryb będzie zawsze przy włączeniu dopóki sam nie zmienię tej funkcji na inną?

Czy wszystkie zaproponowane powyżej wzmacniacze mają taką funkcję?

W momencie słuchania samej muzyki mógłbym pomikać amplituner ale zapewne potrzebuje dodatkowego źródła zeby streamować.

Cyrus one ma pilota? Wiem że ma Bluetooth, pytanie czy można np. włączyć tidala w tel. i odtwarzać bezpośrednio przez wzmacniacz. Z tego co widziałem to są trzy wersje cyrus one, pytanie czy warto dopłacać do droższej wersji.

Wymiana lamp co 2 lata mnie nie przeraża, gorzej jeśli musiałbym to robić co pół roku🙂

A co myślicie o wzmacniaczu Musical Fidelity M3si?

Z racji tego, że wypowiedziała się branża, która ma na stanie te kolumny co ja kupiłem, to tak z czystej ciekawości jestem ciekawy opini na ich temat🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pilotem od TV sterujesz głośnością amplitunera, to tak, wystarczy Ci ten jeden pilot. Odnośnie musical fidelity - nie słuchałem, ale wzmak ten nie ma wejścia main in co może być dla innych użytkowników trochę niewygodne. Odnośnie trybu pracy - przelaczenie mojego wzmacniacza w tryb końcówki mocy to kwestia naciśnięcia jednego przycisku na pilocie bądź telefonie (tablecie). Proponuje, żebyś wypożyczyl np Cyrusa i sprawdził czy odpowiada Ci w Twoim zestawie. Ja tak zrobiłem i ten mały ale bardzo mocny wzmak został ze mną na dłużej 🙂. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz mieć podłączona końcówkę mocy do amplitunera. Więc żaden wzmak nie wchodzi w grę. Jeśli to faktycznie konieczność.

Jeśli jednak opcja sterowania dodatkowymi pilotami wchodzi w grę to ja obstawiam zastosowanie wzmacniacza. Zrobisz co będziesz chciał. Twoje pieniądze i wy tego będziecie używać. :)

m3di jest dość drogi jak na swoje możliwości. Fyne czy też tannoy bo to prawie to samo zawsze łączył się i uwielbiał z marantzem. Dobry rabat na 8006 i sprawa załatwiona. 8004 to jednak inaczej skonsultowana maszynka. 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seba3002 napisał:

Chyba, że wzmacniacz, który działa też w trybie końcówki mocy. 

Seba3002 czyli jak dobrze zrozumiałem Ty masz cyrusa one i on ma możliwość pracy jako końcówka mocy dzięki czemu możesz sterować głośność całego sprzętu przy kinie za pomocą jednego pilota - od TV.

Biorąc pod uwagę Wasze wypowiedzi, powinienem wybierać wzmacniacz pomiędzy: cyrus, atoll, marantz, Xindak 6950. Wolałbym wzmacniacz niż końcówkę mocy ponieważ do słuchania muzyki włączałbym tylko wzmacniacz.

Czyli z tego zestawienia tylko cyrus da mi możliwość pracy jako końcówka mocy?

Zaintreresował mnie również marantz z dobrym rabatem 🙂🙂 ale jeżeli nie ma możliwości pracy jako końcówka mocy sterowana głośnością z pilota tv to odpada. Chyba że się mylę.🙂

Jaka jest różnica między cyrus one, cyrus one hd, cyrus one cast.

P.S. Bardzo dziękuję za dotuchczasowe Wasze opinie🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat steruje głośnością za pomocą pilota od amplitunera ale tym od TV też mogę 🙂. Cyrus, atoll i Marantz pm 8006 mają opcje pracy jako końcówka mocy. A skoro branża twierdzi, że z Twoimi kolumnami najlepiej zagra Marantz, to pozostaje Ci tylko wypożyczyć polecany przez S4home model i samemu się przekonać. A jeśli jesteś z okolic Lublina zapraszam na odsłuch i sprawdzenie jak to wszystko "wygląda" do mnie? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, seba3002 napisał:

Chyba, że wzmacniacz, który działa też w trybie końcówki mocy. 

Ale z drugiej strony nie każdy albo nawet i żądło który ma triger. Więc sam się nie włączy. Znowu opcja dwóch pilotów.

Chodź jak mówię jest to do zrobienia czasem.

Tak tutaj podłączenie marantza to miodek na uszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie pliotem wzmacniacza jest przewidziana 🙂 w przypadku obsługi głośności miałem na myśli sterowanie z jednego pilota.

seba3002 dziękuję za zaproszenie, pochodzę z lubelskiego ale obecnie mieszkam na śląsku. Nie zmienia to faktu że bywam w rodzinnych stronach😉

Jak będę w Lublinie przed kupnem wzmacniacza to chętnie posłucham jak to gra u Ciebie. 

Pod uwagę obecnie biorę marantza i cyrusa. Jeszcze kwestia streamowania bez udziału amplitunera. W cyrusie jest chyba możliwość, a w marantzie nie. W cyrusie natomiast nie ma informacji o tym żeby był pilot.

s4home może udałoby nam się umówić na odsłuch z kolumnami takimi jakie mam? 

Edytowano przez Mastan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂W cyrusie masz tylko bluetooth, w marantzu nie masz nic. Ja jako streamer wykorzystuje amplituner. Wiem, że źródło to nienajlepsze, ale dla mnie różnica w  jakości dźwięku między moim ampem a najtańszym cd marantza, obydwa podłączanie pod Cyrusa, jest niezauważalna. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach wzmacniaczy. Wzmacniacze były podłączane do kolumn takie jakie ja mam czyli Fyne Audio F501. W odsłuchu brały udział:

1. Roksan K3 - byłem pod ogromnym wrażeniem melodyjności i dynamiki wzmacniacza. Fantastyczna scena, każdy dźwięk tam gdzie powinien być. Chciało się cały czas słuchać. Coś cudownego.

2. Atoll in 100 - dzięk dobry, ładnie grał ale czuć mniejszy power w stosunku do Roksana. Nie ma tej dynamiki i sceny co Roksan.

3. Marantz 8006 - i tu moje rozczarowanie. Według mnie zagrał najgorzej, jakiś taki rozlazły, powolny dźwięk. Nie tego oczekiwałem.

Decyzja padła na Roksana, tym bardziej że cena obecnie jest przystępna🙂

Przy okazji wielkie podziękowania dla S4Home za obsługę i pomoc w wyborze. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mastan napisał:

W salonie, wiem że u mnie może być trochę inaczej. Nie zmienia to faktu, ze biorąc pod uwagę słuchanie w tym samym miejscu, tych samych utworów, najbardziej podobał mi się Roksan.

No i dobrze powiadasz, ale to było tam w ichnich warunkach akustycznych.

Tylko się cieszyć, jeśli u Ciebie będzie trochę inaczej i oby tak było, bo wcale nie musi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...