Skocz do zawartości

Kino domowe + wzmacniacz stereo - pytania


Mastan

Recommended Posts

  • 2 months later...

Witam ponownie,

wracam z informacją na temat tego jak mój zestaw stereo gra w domu w stosunku do salki odsłuchowej. Z tego co pamiętam różnice są na korzyść salki, dźwięk w salce był jakby pełniejszy, bardziej przestrzenny. W przypadku mojego pokoju aż takiego efektu nie ma. To że nie jest tak jak w miejscu odsłuchowym to nie znaczy że u mnie w domu mi się nie podoba - mało tego, bardzo mi się podoba 🙂 Nie wiem może to kwestia tego, że jestem amatorem i to moje pierwsze takie audio do domu. Ważne że to moje audio, które spełnia moje oczekiwania😉

Dla mnie wrażenia są świetne. Każdorazowe słuchanie muzyki to banan na twarzy. Moc jest duża - Roksan jest na prawdę mocny. Czuć dynamikę.

W moim odczuciu Roksan z Fyne Audio F501 to dobre połączenie - zaznaczam jeszcze raz że to moje odczucia i nie każdy może mieć takie samo zdanie/odczucie jak ja. Choć moi znajomi jak słuchali to również byli pod wrażeniem.😁

Czasami myślę sobie jak w moim pokoju zagrałby Roksan z Fyne Audio F502, czy byłoby jeszcze lepiej, czy to nie byłyby jednak już za duże kolumny i powstałby efekt zbyt dużego basu. To jest tylko moja ciekawość.

Oczywiście czytając to forum i sugestie osób, bezpieczniej jest wypożyczyć sprzęt do domu żeby sprawdzić jak to zagra. Ja jestem zadowolony ale równie dobrze po głębszym zastanowieniu i przemyśleniach, faktycznie mogłoby być rozczarowanie.

Zastanawiam się tylko czy warto dokupić streamer czy pozostać przy tym co mam czyli amplituner Yamaha V685 jako streamer - sugestie mile widziane🙂 na ile po kupnie streamera może się poprawić jakość dźwięku.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas jako streamera też używałem amplitunera - marantz nr1509. Naczytałem się na forum, że amplitunery mają słabe pre ampy i takie połączenie jest ogólnie rzecz ujmując - kiepskie. Kupiłem zatem streamer bluesound node 2i. Jestem zadowolony gdyż to bardzo fajne urządzenie, które ma fajniejsza apke niż marantz... ale jakiegoś wow nie było. Oferuje on co prawda delikatnie cieplejsze brzmienie niż marantz ale dla jednych może to być plus, dla innych minus. Może gdybym używał zewnętrznego DACa różnica byłaby większą. Ale w moim skromnym systemiku byłby to już chyba przerost formy nad treścią. Dlatego jeśli odpowiada Ci to jak gra system - nie drąż. Szkoda czasu i pieniędzy 😁. Poza tym można nabawić się choroby zwanej audiofilizmem 😉. Pozdrawiam 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy taki wxad 10 zagra lepiej niż amp połączony z amplitunerem? Sam zastanawiałem się nad kupnem tego urządzenia ale panowie z top hi fi zasugerowali, że bluesound node 2i bije streamer Yamahy na głowę. Jeśli ktoś nie potrzebuje pełnowymiarowego sprzętu z wyświetlaczem  to bluesound jest naprawdę moim zdaniem świetnym rozwiązaniem. Ale jak już zauważyłem w poście wyżej pomiędzy nim a amplitunerem połączonym ze wzmacniaczem nie ma aż tak wielkiej przepaści. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...