Skocz do zawartości

Chromecast czy chromecast audio?


TKK

Recommended Posts

Szukam najlepszego rozwiązania podłączenia tv, ps4  i sporo muzyki spotify do zestawu z wzmacniaczem NAD c356bee.

Na wstępie dodam, że posiadam już chromcast podłączony do tv, tv podłączony do taniego przetwornika DAC/ taki za 60 zł.:) i to do wzmacniacza.

Czy jest sens dokupić jeszcze chromecast audio do tego. Czy będzie duża różnica w jakości dźwięku bezpośrednio z chromcasta audio, a tego podłączonego do wzmacniacza przez tv i dac-a?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wyeliminowanie TV z toru audio może tylko poprawić sytuacje. Wchodzisz w telewizor złączem cyfrowym HDMI i teraz drogi mogą być dwie ale bez konwersji to trafia na wyjście Toslink ( pewnie wychodzisz optykiem z TV?) albo jest poddane dwukrotnej konwersji D/A A/D. W telewizorze nikt się nie zastanawia jakiej jakości przetwornik wkłada - ma działać (takie jest moje zdanie po obcowaniu z kilkoma rożnej marki telewizorami ) i tu pewnie tracisz. Chyba ze ktoś zbudował telewizor z myślą o Twoim Chromecast. Ja proponuje spróbować ryzyko równe cenie Chromecast Audio około 129PLN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, lepiej zainwestuj w lepszy dac. 

Miałem oba różnica w jakości dźwięku nie jest aż tak duża. 

Z tym że ja korzystam w TV z gniazda spdif. Tu nie ma optyka i wszystko idzie po koaksjalu. 

Możesz zrobić test, kupić przez internet od firmy, ale nie od osoby prywatnej. Jak nie będzie znaczących różnic skorzystasz z odstąpienia od umowy zawartej na odległość, w terminie 14 dni zrobisz zwrot od dnia zakupu. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inferno na rację. Musisz wyeliminować z obiegu audio tv. Lepszy dac nie wiem czy tu pomoże. Pewnie niewiele. Kup po prostu proporcjonakny odtwarzacz do systemu wxad10 od Yamahy. 

Bo rozumiesz że masz chromecast ten na HDMI? To jego do wzmaka przez żaden dac nie podłączysz. Wówczas chromecast audio i dac po optyki mogły by tu coś zmienić.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...