Skocz do zawartości

Bardzo budżetowy zestaw do salonu (1000-1500 zł)


L3gion

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Chciałbym złożyć bardzo podstawowy zestaw do salonu:

 

  • Powierzchnia 20m2, telewizor stoi po środku dłuższej ściany i odsłuch głównie z kanapy znajdującej się na wprost.
  • Budżet +/-1000 zł z górną granicą 1500 zł - budżet bardzo niewielki ale może jest szansa na coś co "ujdzie" na sam początek
  • Sprzęt jak najbardziej używany (a nawet "vintage" mnie nie razi)
  • Użycie w połączeniu z telewizorem i Apple TV - 70% użycia to streaming muzyki (rap, elektroniczna i rock) a reszta to YT/Netflix/gry z PC. W przyszłości pewnie dojdzie też odtwarzacz CD
  • Z doświadczeń... Można powiedzieć że wychowałem się na dźwięku z wieży TECHNICS SA-EH550 i według mnie dalej gra ona w porządku. Obecnie posiadam głośniki Microlab Solo 5C i są ok ale to "ślepa droga" bez możliwości rozbudowy, wolałbym je zmienić. Lubię dość mocny bass, jestem fanem dobrego dźwięku ale zdecydowanie nie mam audiofilskich uszu że tak to ujmę. Albo coś brzmi mi dobrze albo nie, unikam tzw "audiovoodoo" ;) 
  • Szukam kolumn podstawkowych + wzmacniacz stero/amplituner. Myślałem o MAGNAT SUPREME 202, co do wzmaka na Allegro widzę pełno dość tanich używanych sprzętów Denon, Onkyo, Yamaha itd w dobrym stanie.


Z góry dziękuję za porady. Mam nadzieję że uda się zebrać coś znośnego.

Edytowano przez L3gion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...