Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla początkującego


Mariuzz

Recommended Posts

Witam,

Moi drodzy, 
bardzo proszę o poradę w wyborze stereo. Jestem totalnym laikiem w tego typu sprzętach . Gatunki muzyki które głównie słucham to: drum and bass, rock i sporadycznie rapu. Sprzęt chciałbym również podłączyć do TV. Salonik w którym sprzęt będzie grał ma około 25m2.
Wzmacniacze które brałem pod uwagę to: Yamaha N-R602 albo Yamaha A-S701( bliżej mi do kupna 602 ) Oczywiście jestem otwarty na wasze sugestie.
Kolumny które mnie zainteresowały to: Magnat Shadow 209 i Tonsil Maestro III. Mam nadzieję, że wasze doświadczenie pomoże mi się na coś zdecydować .
Muzyka głównie będzie odtwarzana z konsoli PS4 lub smartfona .

Edytowano przez Mariuzz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz przede wszystkim gatunki muzyki, dobrym rozwiązaniem jest elektronika Yamaha. Porównując amplituner R-N602 do wzmacniacza A-S701, dźwiękowo oczywiście lepiej wypadnie klasyczny wzmacniacz, ale brakuje mu wyposażenia sieciowego, funkcjonalności, którą oferuje amplituner. Jest jeszcze amplituner Yamaha R-N803D, który jest w pełni wyposażony, dodatkowo zbudowany jest na bazie wzmacniacza Yamaha A-S701. Jeśli tylko budżet pozwoli, namawiałbym na ten model, zagra lepiej, dodatkowo posiada system automatycznej kalibracji akustyki pomieszczenia. 

Kolumny - do Twoich gatunków muzycznych sugerowałbym zestaw STX Electrino 250 oraz troszeczkę droższe, ale znacznie lepszy Pylon Audio Sapphire 25, ewentualnie Melodika BL40 MK3. Każda z powyższych kolumn będzie moim zdaniem wyraźnie lepsza od Magnat i Tonsil.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. Spójrz także na przygotowane pakiety promocyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariuzz napisał:

Gatunki muzyki które głównie słucham to: drum and bass, rock i sporadycznie rapu. Sprzęt chciałbym również podłączyć do TV. Salonik w którym sprzęt będzie grał ma około 25m2.

Do drum'n'bass dobrym rozwiazaniem bedzie Denon choc do rocka juz nie. Napisz ile chcesz przeznaczyc na calosc pieniedzy +/- oczywiscie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ciekawie wybierasz z jednej strony RN 602 a z drugiej znacznie lepszy 701. Rozumiem że korci cię sieć? I jego możliwości?:)

Powiem tak brzmieniowo 701+ aurora700 i wxad10 dorzucam kabelki i nasz pozamiatane. Sam słuchał techstep i darkstep czasem forest. Ten set ci się sprawdzi. 

Ewentualnie nieco jaśniej ale wciąż dobrze magnat 780 + bronze 6. Tu możemy wyjść nieco ponad budżet. Ale dźwięk warty sprawdzenia. Zapraszam po wybór sprzętu, odsłuch i wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za udzielenie się w temacie.  Wasze propozycje dają mi dużo na myślenia ale też wpędzają w zakłopotanie i chyba bez odsłuchu się nie obejdzie.  

@S4Home dokładnie, możliwości sieciowe które daje rn602 są dużym udogodnieniem Niestety 701 jest ograniczona wyłącznie do bluetooth co mnie wgl nie zadowala. Rozszerzenie go o wxad 10 już robi robotę ale w tym wypadku cenowo bardzo zbliża się do rn803d. 

W takim przypadku 803 nie będzie lepszym rozwiązaniem ? Czy ten model amplitunera też ustępuje mocą wzmacniaczowi 701 ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mariuzz napisał:

W takim przypadku 803 nie będzie lepszym rozwiązaniem ? Czy ten model amplitunera też ustępuje mocą wzmacniaczowi 701 ?

 

Jest tu na tym forum taki temat, ale sam stalem przed takim dylematem. W mojej subiektywnej ocenie wzmacniacz gra lepiej tz. czysciej z wieksza dynamika po prostu lepsza jakosc brzmienia.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie chce otwierac dodatkowego tematu wiec chcialbym spytac tutaj czy  ten zestaw jest dobry na start ? 

 

Glownie sluchanie muzyki i ogladanie filmow na komputerze w malym pokoju. ale w przyszlosci chcialbym rozbudowac.

https://www.richersounds.com/hi-fi/mini-hi-fi-system-deals/marantz-melody-m-cr412-black-bowers-wilkins-606-white.html

Marantz Melody M-CR412 (Black) & Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition (White)    

Edytowano przez sandal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...