Skocz do zawartości

Kompaktowy zestaw 5.1 do sypialni


fid3k

Recommended Posts

Cześć wszystkim, potrzebuję Waszej porady dot. doboru kina domowego do małej sypialni (ok 3x3m). Generalnie pomieszczenie to kwadrat, 1 łóżko 180x200, naprzeciw na ścianie tv 50", pod TV mała szafeczka. 

Robiłem próby z soundbarem - z uwagi na to, że jest mało miejsca postawiłem na Yamahę YAS-107, ale jakość dźwięku z tego czegoś to nieporozumienie, nie mówiąc o jakimkolwiek dźwięku przestrzennym. 

Generalnie widzę, że chyba musi być ampli + głośniki 5.1. Zależy mi na małym rozmiarze, wybrałem wstępnie Canton Movie 75, chociaż jakby znalazło się coś z bardziej płaskim subem to byłoby super, bo bym go wrzucił pod łóżko. Problem mam duży z ampli - szukam czegoś małego, ponieważ mam małą szafeczkę i standardowy ampli będzie po prostu za duży, ale nic fajnego w sensownej kasie nie widzę. Do kina będzie spięty jedynie TV (po HDMI lub optycznym), ew PC (też po HDMI lub optyk). Wykorzystanie generalnie 99% netflix i jakieś inne materiały z TV, nie planuję innych zewnętrznych źródeł. Budżet na całość to ok 1500 zł - biorę pod uwagę używki. 

Canton Movie 75 znalazłem za ok 850 nówki na Allegro. 

Prośba o pomoc w doborze i doradzenie, czy w ogóle idę dobrą drogą. 

Najchętniej kupiłbym jakiś fajny soundbar z tylnimi satelitkami, ale tu budżet muszę mieć większy z tego co widzę.

Nie chcę też żadnych dużych głośników w drewnie itp, to ma być jak najbardziej kompaktowy zestaw dający pełny dźwięk przestrzenny z w miarę fajną jakością. Większy zestaw mam w salonie więc nie kupuję też "przyszłościowo" - zestawu nie planuję rozbudowywać.

Z góry dzięki za każdy komentarz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w ogóle sens szukania takich ampli jak np. Sony STR-KSL500 ?

https://allegro.pl/oferta/amplituner-sony-str-ksl500-5x60w-dts-dvd-ns355-8620963242?item=8620963242

Koszt niewielki, pytanie jak sobie poradzi z tymi kolumnami ? 

A może nie ma sensu kombinowania i jedyna słuszna opcja to pełnowymiarowy wzmak ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo fajnie, jeszcze znalazłem DAV IS 10, który chyba tylko tym się od 50 różni, że nie ma bezprzewodowych tylnich głośników. Ciekaw jestem jak z jakością dźwięku w tych maleństwach ? Słuchałeś może tego na żywo ? Dają radę przenieść pełne pasmo, z wyraźnym wokalem ? Fizykę ciężko oszukać, a ja myślałem, że Canton Movie są małe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...