Skocz do zawartości

Prośba o pomoc, 35m2, tanio a dobrze


emeryt

Recommended Posts

Wracam po przerwie. Dotarły do mnie Davisy Mia 60 i Onkyo TX-8250 i rozczarowanie. Nie słyszę zbytniej różnicy między moją starą mini wieżą z chromeacastem (z podbitymi tonami) a tym nowym zestawem. Jak przełączam się między jednym a drugim, i po paru minutach zapomnę, która aktualnie gra to trudno mi rozpoznać, której słucham. Jest trochę róznica w barwie, w przestrzeni, ale nie uzasadnia ona wydatku 4000zł. Czy to może być wina nierozgrzanych kolumn? Póki co już grają ponad 10h.  Czy jednak słabe kolumny? Kable raczej podpięte dobrze, muzyka w obu przypadkach z Tidala i nie przez jakiś bluetooth czy coś, tylko Onkyo kablem z sieci ciągnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Według mnie troszkę za mało powierzchni membran jak na 35m2. Żeby było fajnie trzeba ruszyć powietrze, wygrzanie nie jest rozwiązaniem. Jak wejdziesz na stronę Focal i podasz 35m2 to wyskoczą kolumny klasy Aria 926, 936 Chorus 726 w każdym przypadku sporo więcej mięsa niż ten model Davisa. To pewnie fajne kolumny ale nie na ten metraż. Swojego czasu słuchałem Davisow Renoir w Ministerstwie Dźwięku i  one były no ..naprawdę fajne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Inferno napisał:

Według mnie troszkę za mało powierzchni membran jak na 35m2. Żeby było fajnie trzeba ruszyć powietrze, wygrzanie nie jest rozwiązaniem. Jak wejdziesz na stronę Focal i podasz 35m2 to wyskoczą kolumny klasy Aria 926, 936 Chorus 726 w każdym przypadku sporo więcej mięsa niż ten model Davisa. To pewnie fajne kolumny ale nie na ten metraż. Swojego czasu słuchałem Davisow Renoir w Ministerstwie Dźwięku i  one były no ..naprawdę fajne!

Dokładnie też uważam że za małe kolumny .  Mam ten sam metraż . 

Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ars_Poland napisał:

Sorki że zapytam dlaczego wybrałeś akurat te kolumny? 

Oprócz tego o czym wcześniej pisałem, byłem jeszcze na odsłuchu Pylon Pearl 25 i Opal 30 (z tym samym Onkyo, or Yamahą R-N602).  Pearl za mało góry, Opal trochę lepiej, ale też mnie nie zachwyciły - też za mało góry (lubię słyszeć świsty, szmery, westchnięcią jak np. wokalista nabiera powietrza).

Natomiast jak posłuchałem tych Davisów (tych bo w podanym budżecie takie mi zaproponowano do odsłuchu) dokładnie z tym Onkyo, to mi to tak bardzo fajnie zabrzmiało, w szczególności góra. Dopiero później przyszła refleksja, że w sumie to nie słuchałem swojego repertuaru tylko sluchałem dwóch jakby nie patrzeć bardzo specyfikcznych kawałków: Nils Lofgren - Keith don't Go i Chros Jones - Long After You Are Gonne (które są tak świetnie nagrane, że nawet na słuchawce od domofonu dobrze by zabrzmiały).

Ale kolumny mogę zwrócić nawet za miesiąc, więc jeszcze mam czas i mogę jeszcze je powygrzewać. 

Natomiast czuję, że jak zwracać kolumny to i wzmacniacz, i na spokojnie jak się remanenty pokończą, zacząć wybierać od zera.

Musze przyznać, że się rozczarowałem tym Onkyo jeśli chodzi o funkcjonalność, a zwłaszcza komunikację z telefonem, raz jest dobrze, raz wolno, raz się nie widzą. Nie aktualizowałem softu, żeby móc zwrócić w pierwotnym stanie.

No wydatek 4tys zł. to dla mnie dużo, więc chcę czuć różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzanie to jedno oczywiście ale nie róbmy z tego leku na wszystko. 

W takim razie albo sprzęt jest źle dobrany do siebie albo źle dobrany do pomieszczenia albo któryś element po prostu nie odpowiada ci dźwiękowo. Jeśli jest aż tak jak mówisz że różnicy nie słyszysz żadnej to nie licz na wygrzanie a tym prędzej oddawaj i szukaj czegoś innego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, emeryt napisał:

Musze przyznać, że się rozczarowałem tym Onkyo jeśli chodzi o funkcjonalność, a zwłaszcza komunikację z telefonem, raz jest dobrze, raz wolno, raz się nie widzą.

@emeryt  Cześć, pozwól że coś Ci doradzę. Odpuść sobie te  wszystko-mające kombajny zwane amplitunerami - Onkyo, Yamaha czy inne. Fakt, że niektóre z nich grają dosyć fajnie, wabią światełkami i ładnym wyglądem. Jednak ich funkcjonalność i wygoda użytkowania jest szczerze mówiąc na bardzo marnym poziomie. Miałem kiedyś Yamaha 803D - i do samego dzwięku nie mogłem się bardzo przyczepić ale obsługa tego urządzenia to jakiś koszmar był. Te wszystkie amplitunery mają niedopracowane, ubogie w możliwości apki i sprawiają problemy w codziennym użytkowaniu. Kup sobie normalny wzmacniacz stereo + Chromecast + dobre sprawdzone kolumny. Dobrze by było gdyby wzmacniacz miał wbudowany DAC (do podłączenia optycznie Chromecast lub/i  telewizor)  ale jeśli nie to można dokupić jakiś DAC niedrogo. Zapewniam Cię, że taki zestaw zagra dużo lepiej niż amplituner i co ważne - nie będziesz mieć problemów z obsługą z apki Tidal czy innej. Chromecast to takie malutkie urządzenie które można nawet schować i go nie widać. Jednak moim zdaniem, funkcjonalnością i niezawodnością obsługi bije te wszystkie amplitunery z wbudowanym streamerem. Nie zaproponuję Ci konkretnego wzmacniacza ani kolumn ale koledzy tutaj,  branża albo jeśli sprzęt może być używany to forumowicz @Pumpurek z pewnością pomogą.  Oczywiście nie musisz słuchać mojej rady ale jeśli  zestaw ma działać bez problemów i brzmieć zadowalająco to rozważ powyższe i nie marnuj pieniędzy na amplituner. 

Pozdrawiam. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2019 o 18:32, JohnDoe napisał:

@emeryt  Cześć, pozwól że coś Ci doradzę. Odpuść sobie te  wszystko-mające kombajny zwane amplitunerami - Onkyo, Yamaha czy inne. Fakt, że niektóre z nich grają dosyć fajnie, wabią światełkami i ładnym wyglądem. Jednak ich funkcjonalność i wygoda użytkowania jest szczerze mówiąc na bardzo marnym poziomie. Miałem kiedyś Yamaha 803D - i do samego dzwięku nie mogłem się bardzo przyczepić ale obsługa tego urządzenia to jakiś koszmar był. Te wszystkie amplitunery mają niedopracowane, ubogie w możliwości apki i sprawiają problemy w codziennym użytkowaniu. Kup sobie normalny wzmacniacz stereo + Chromecast + dobre sprawdzone kolumny. Dobrze by było gdyby wzmacniacz miał wbudowany DAC (do podłączenia optycznie Chromecast lub/i  telewizor)  ale jeśli nie to można dokupić jakiś DAC niedrogo. Zapewniam Cię, że taki zestaw zagra dużo lepiej niż amplituner i co ważne - nie będziesz mieć problemów z obsługą z apki Tidal czy innej. Chromecast to takie malutkie urządzenie które można nawet schować i go nie widać. Jednak moim zdaniem, funkcjonalnością i niezawodnością obsługi bije te wszystkie amplitunery z wbudowanym streamerem. Nie zaproponuję Ci konkretnego wzmacniacza ani kolumn ale koledzy tutaj,  branża albo jeśli sprzęt może być używany to forumowicz @Pumpurek z pewnością pomogą.  Oczywiście nie musisz słuchać mojej rady ale jeśli  zestaw ma działać bez problemów i brzmieć zadowalająco to rozważ powyższe i nie marnuj pieniędzy na amplituner. 

Pozdrawiam. 

Po przejrzeniu oferty Pumpurka sklaniam się do kolumn Dali Ikon 6 mk2 - i tu czuję spokój, że będą mi pasować.

Natomiast nie wiem jaki wzmacniacz. W ofercie Pumpurka jest NAD C370 i wydaje się, że z aktualnie dostępnych u niego to będzie najlepsza opcja, ale czy 1500zł to nie jest wygórowana cena za ten dość leciwy wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emeryt jeśli jeszcze tego nie robiłeś - określ swoje preferencje brzmieniowe, rodzaj muzyki, wielkość pomieszczenia i zwróć się z pytaniem do @Pumpurek albo może ktoś inny tutaj pomoże. Ja nie jestem w stanie doradzić co wybrać. Ale fajnie, że zdecydowałeś finalnie na wzmacniacz a nie ampli. Nie będziesz żałować, tylko spokojnie z rozwagą wybierz, najlepiej posłuchaj coś od Pumpurek u siebie w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny są dużo za małe w ten opisany metraż, grają za analitycznie z też twardo i precyzyjnie grającym Onkyo. Kup większe używane Dali, coś z Heco np Aurora do Onkyo pasuje.

Aplikacja i system w Onkyo pracuje gorzej, wolniej niż w Yamasze, samo brzmienie w Yamasze ma bardziej mięsisty dòł, średnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...