Skocz do zawartości

Prośba o pomoc, 35m2, tanio a dobrze


emeryt

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 28.12.2019 o 11:47, JohnDoe napisał:

@emeryt jeśli jeszcze tego nie robiłeś - określ swoje preferencje brzmieniowe,

Osobie bez dużego doświadczenia trudno mówić o preferencjach brzemieniowych. Byłem na 3 odsłuchach i wyglądało to tak samo: sprzedawca przygotował w pokoju odsłuchowym jego zdaniem dobry zestaw w podanej kategorii cenowej, która szybko okazywała się, że ma słabą górę. Więc musiałem prosić o podpięcie innych kolumn, co trwało ładnych pare minut, zanim przynieśli, podpięli i zazwyczaj się okazywało, że to też było nie to. Nie czuję się komfortowo widząc sprzedawcę dźwigającego kolumny, które po chwili się okazuję, ze to też nei to. Ostatnio byłem w salonie Denona. Tam mieli wszystkie(kilka) kolumn podpiętych pod jeden wzmacniacz i przełącznik, ktory pozwalał na momentalne przepinanie się między kolumnami słuchając jednej piosenki, potem kolejnej. W takim zestawieniu mam wrażenie, że Polk S60e zagrały najmilej (i to już kolejny raz, że szczególnie zwróciłem uwagę na Polka), chociaż Dali opticon 6, też ładnie grały, ale tu uderzyła/odrzuciła? mnie dość gruba średnica.

Dochodzę do wniosku, że lubię bas, ale nie za dużo, średnicy w swojej mini wieży nie miałem i jest to dla mnie nowość,wydaje mi się, że lubię wysokie tony, ale nie wiem czy nie mieszam ich z detalicznoscią (westchnienia, szuranie o struny) , w mini wieży treble dawałem na max, ale to tez o niczym nie musi świadczyć).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaz jeszcze taka opcje w przypadku gdyby to co zamowiles nie przypadlo Ci do gustu. Polacz kolumny ktore zaproponowalem wyzej i wzmacniacz ktory brales pod uwage tj. Yamaha A-S501. Do tego kable glosnikowe miedziane o grubosci 3mm² lub 5mm² i zamykasz sie w kwocie 4K.

Swoja droga Polki ktorych sluchales w salonie tez mi sie podoba ich granie tylko sama ich cena przekracza Twoj budzet, no chyba ze sie cos zmienilo w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No więc jak pisałem, zamówiłem Dali Ikon 6 mk2 +Marantz PM7001KI. Wzamacniacz i jedna kolumna dotarły 2.01, a druga kolumna 9.01. Wszystko nadane za jednym razem przez inPost. Można osiwieć wpatrując się w jedną głuchą kolumnę i wyłączony wzmacniacz, i wydzwaniając po kilka razy dziennie do inPostu.

No ale wracając do dźwięku. Podpiąłem do tego chromecast audio. Podoba mi się góra, choć może ciut za dużo. Średnica - mogłoby być jej trochę więcej. Bas czasem fajny, ale trochę niedosyt.

W ustawieniach chromecasta jak dam soprany  w dół do połowy to jest w porządku. Zwiększanie basu w chromecast, lub pokrętłem nie daje fajnego efektu, lepiej jak jest na 0. Gdy podpiąłem telefon i pobawiłem się equalizerem, to najbardziej pasowało mi ustawienie flat (a więc znowu góra trochę zmniejszona, średnie trochę zwiększone).

Z tego co czytałem, jakiś ciemniejszy wzmacniacz by sie przydał. Pytanie czy NAD C355 lub C370 lub C372? Na forum tez się często pojawia Roksan Kandy 2 do tych kolumn, ale jak to przetestować u siebie, gdy ktoś prywatnie sprzedaje?

No i martwi mnie, że słuchając muzyki bez kawałków basowych trudno mi zauważyć różnicę, między moją miniwieżą a tą nową. Trochę zauważam, ale tak naprawdę to jedynie w basie słysze różnicę. Przynajmniej przy muzyce akustycznej. Dopiero jak puściłem "Why so Serious?" Hansa Zimmera, to widać różnicę, bo małe głośniki nie wyrabiają. Generalnie im cichszy odsłuch tym mniejsze różnice. A chciałbym, żeby już od cichego zwłaszcza bas był wyczuwalny. Za słaby wzmacniacz?

 @lysyrafal skąd te sugestie nowego sprzętu? Wydaje mi się, że jednak w danej cenie używany będzie grał lepiej niż nowy.

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez emeryt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emeryt

Wzmacniacze do testów domowych. Nad C 370

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-nad-c370-z-pilotem-myslenice-8227067813

C 355    https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-nad-c355bee-z-pilotem-myslenice-7972767082

O Roksana zapytaj, bo kolega @Pumpurek  dość często ma. Przed kliknięciem kup teraz skontaktuj się ze sprzedawcą. Zapytaj o inne wzmacniacze, które muzycznie wpasują się w Twój gust. Te dwa Nady bierz na odsłuch.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2019 o 18:14, emeryt napisał:

Mieszkanie jest w bloku. Nigdy nie brakowało mi głośności w tym sprzęcie.

 

Proponujac dla Ciebie mini stereo z monitorami sugerowalem sie tym, ale w odpowiedzi dostalem iz bedzie to za malo ok rozumiem. Dlatego pozniej zaproponowalem kolumny podlogowe skoro to bedzie malo. Troche sie w tym wszystkim sie pogubilem bo w koncu nie wiem jakich szukasz kolumn.

22 godziny temu, emeryt napisał:

 @lysyrafal skąd te sugestie nowego sprzętu? Wydaje mi się, że jednak w danej cenie używany będzie grał lepiej niż nowy.

 

Proponuje zestawy nowe poniewaz nie mam duzego doswiadczenia w tym starszym (co nie ze znaczy gorszym) sprzecie i tyle.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal podoba mi się to co piszesz. Faktycznie, jeśli Chromecast mam na max, to praktycznie gałki wzmacniacza używam między 7 a 8

Spakowałem dziś mini wieżę, pojechałem do kolegi, który ma Denon AVR-2313 i zestaw Tannoy Mercury - to słuchając jego sprzętu zainspirowałem się do zmiany. Gdy włączył w tryb stereo i Direct, przy spokojniejszym sluchaniu,też nie wyczuwał różnicy. Gdy wyłączył direct, no to już software trochę robił magii. Ale to co u niego robi różnice to po prostu druga para głośników. I może powinienem rozstawić sobie 4 polki t15, jakiś prosty wzmacniacz i już?

Wypożyczyłem dziś jeszcze AMC Xia 50, wg sprzedawcy ma on amerykańskie brzmienie,gra dołem itd. A wg forów podobny do NADa. I gdy przynioslem do domu to wydawał się wow, a teraz porównując z marantzem to chyba nie widzę różnicy (amc chyba ciut ładniej). Zdaniem sprzedawcy NAD c370 będzie słabszy. Mam już w domu dwa komplety głośników i wzmacniaczy,nie nadążam z odsylaniem.

W salonie grały sobie jakieś monitorki za 4tys plus Onkyo 8270 i brzmiało to wow. A w domu ten sam utwór i już nie ma wow. Pewnie akustyka, tam jednak pomieszczenie było mniejsze.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2020 o 01:28, emeryt napisał:

Spakowałem dziś mini wieżę, pojechałem do kolegi, który ma Denon AVR-2313 i zestaw Tannoy Mercury - to słuchając jego sprzętu zainspirowałem się do zmiany. Gdy włączył w tryb stereo i Direct, przy spokojniejszym sluchaniu,też nie wyczuwał różnicy. Gdy wyłączył direct, no to już software trochę robił magii. Ale to co u niego robi różnice to po prostu druga para głośników. I może powinienem rozstawić sobie 4 polki t15, jakiś prosty wzmacniacz i już?

 

Podlaczajac 4 kolumny do wzmacniacza musisz wiedziec, ze moc sie rozklada i bedzie jeszcze wiekszy deficyt basu. Jaki duzy byl ten pokoj u kolegi?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1EnderDojdą kolejne koszty przesyłki w obie strony, kolejne 2-3 dni złudzeń (choć to w sumie nie argument). 

Ale tak szczerze, czy jak spróbuję tego NADa to nagle usłyszę eksplozję dzwięków, które 2 wcześniejsze wzmacniacze nie były w stanie wydobyć? Ja nie mówię o zmianie odcienia dźwięku, że mi bas troche bardziej zamruczy, albo średnica się ciutkę wyeksponuje, bo tak naprawdę to jestem bardzo elastyczny w tym względzie. Ja zauważam róznicę, między mp3, youtube po BT do tej pory, a gdy odpalam pliki Master z Tidala przez mój LG V30 z wbudowanym dobrym dac'iem podpiętym po kablu. I tu mam efekt wow, ale ten sam na miniwieży i na Ikonach.

Ja jestem alergikiem. Miałem dwa razy czyszczone uszy przez laryngologa. Po czyszczeniu miałem efekt wow, słyszałem każdy szelest tak głośno i wyraźnie, jak nigdy. Ale taki efekt się utrzymuje góra tydzień. Może wy macie taki słuch na codzień?

Natknąłem się jeszcze na ten wątek, co w pewnym stopniu poiwerdza moje przemyślenia: 

 

 

 

Edytowano przez emeryt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak , nie wiem czy czytałeś cały wątek. Prównywałem moje sony z "hi-fi stereo" zarówno w domu w różnych ustawieniach, jak i w sklepie - zachowując to samo ustawienie kolumn w każdej sytuacji, co wyklucza kwestie akustyki. Największą różnicę na niekorzyść sony (aczkolwiek nigdy nie słyszałem, żeby ta miniwieza grała tak świetnie jak w tym sklepie) słyszałem właśnie w sklepie, gdzie oprócz dobrej akustyki, źródłem był porządny odtwarzacz CD. 

Wiem, że dobry zestaw stereo może grać o niebo lepiej od sony. Ale stwierdzam, że póki co powinienem bardziej zainwestować w źródło i akustykę, a dopiero może później w sprzęt. Aczkolwiek jestem zdziwiony, ze samo zainwestowanie 4tys w używany dobry sprzęt samo z siebie nie przyniosło zauważalnego dla mnie efektu(czyli,że przy ślepym odsłuchu umiem wskazać, który sprzęt aktualnie gra). Co może wskazywać, ze problemem jest mój słuch, chociaż na słuch nie narzekam.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...