Skocz do zawartości

Prośba o pomoc, 35m2, tanio a dobrze


emeryt

Recommended Posts

Spróbuj ustawić w Q5pro funkcję E1 i skoryguj ją delikatnie regulacją basu. Koniecznie napisz jak z basem po takim zabiegu. Może subwoofer nie będzie konieczny. Zawsze można podłączyć do niego jakiś sensowny sub.

W tym wzmacniaczu regulacje odbywają się w dziedzinie cyfrowej na poziomie DSP i jeśli nie są przesadzone, to nie rujnują dźwięku. Również ścieżka sygnału nie jest przez to dłuższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E1 mi nie podpasowal,chyba podbija też średnicę. Natomiast E5 mi się spodobał, początkowo dałem dodatkowo bass na +2 ale później wróciłem na 0. I ponownie porównywalem q5 pro z rn803d i nie wyczułem różnicy - przynajmniej przy głośniejszym sluchaniu. Przy cichym podejrzewam że YPAO zrobi swoje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E1 i E2 to systemy podbicia basu. E1 podnosi głównie poziom niskiego basu i powinien się dobrze sprawdzić z tymi kolumnami. Nie zauważyłem aby działał na średnie tony. E5 to z kolei EQ do muzyki jazzowej i raczej nie wpływa na bas. Raczej go uszczupla.

Trochę jestem rozczarowany wynikiem tego eksperymentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O E1 myślałem ze powinno zadziałać z równoczesnym obniżeniem nieco poziomu basu. Ale to nie zawsze musi się sprawdzić z każdymi kolumnami. E3-E7 dość delikatnie modyfikują brzmienie i warto je używać jeśli dają poprawę. Zawsze można z nimi użyć delikatnej regulacji barwy. E2 to z kolei mocne podbicie gównie wyższego basu, poznaczone chyba do bardzo małych głośniczków z dużym niedoborem jakiegokolwiek basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że ustawienie E5 z bass +2 to w sypialni przy głośniejszym sluchaniu. Natomiast w salonie przy głośnym sluchaniu E0 z bass+3, a przy cichym sluchaniu E2 z bass+3 i jestem zadowolony. Yamahę już spakowałem. Zastanawiam się tylko czy kolumny zostawić,czy szukać coś tańszego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny zostają. Posłuchałem wieczorem z żoną muzyki i jakoś tak milej, mniej dokuczliwy ten dźwięk, jakby czystszy.

No to teraz pytanie co ze wzmacniaczem. A bardziej kwestia źródeł. Jeśli chodzi o streaming to funkcjonalnie tylko Chromecast audio mnie przekonał (ani Onkyo,ani musicast Yamahy,ani malinka z moode nie wydają się do ogarnięcia przez żonę). Przydałoby się radio - żona często słucha, i od czasu do czasu CD, mamy parę płyt może parę przybędzie, ale nie nastawiam się na dużą kolekcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi namieszaleś. A czy on nie będzie za jasny? Szczerze mówiąc patrzyłem na jakieś używane np. Naim 5i za 1,5tys lub caspian MK1 za 2tys. ale w sumie się nie znam. A ten A8 nie będzie za jasny? No i pytanie gdzie kupić. Amazon to dopiero z chin ciągnie - będzie za 1-1,5 m-ca. No i opinie o jakości są różne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien być zbyt jasny. Bubuu kupił z tego co pamiętam na Amazonie i dostawa była z magazynu w Europie jeśli się nie mylę. Co do jakości to chyba również jego musiał byś zapytać. Ponoć jakiś Niemiec słyszał jakiś dźwięk z głośnika wysokotonowego swoich kolumn gdy trzyma blisko niego ucho. Tyle że sensownej odległości już go nie słyszał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu 2 rozbieżne podejścia. Z jednej strony uzywane klasyczne wzmacniacze, z drugiej nowoczesna klasa D. Jeden i drugi może być miną. Nowoczesny ma jednak DAC i wejścia cyfrowe - i jednak jest nowy. Ale nie jest klasą A/B.

Na którym więcej stracę w perspektywie lat?

Ktoś zna www.soundimports.eu ? jak u nich z serwisem gwarancyjnym?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe i dobrze grające wzmacniacze impulsowe wykazują zdecydowanie więcej zalet niż wad dźwięku przy swojej cenie. Dlatego że nie jest klasą A/B traktował bym jako zaletę. Co innego porównywania klocków hi-end i kręcenie nosem ze wzmacniacz nie pracuje w klasie A a tylko w A/B. Jednak nowe wzmacniacze zwykle tracą więcej na wartości niż używane. Z drugiej strony oba SMSL-e o których była mowa w tym temacie jakoś nie pojawiają się na rynku wtórnym, choć nie są nowościami. Jakoś ich posiadacze nie garną się do tego aby się ich pozywać. Jeśli czytam o nich coś niepochlebnego, to są to jakieś bardzo dziwne rzeczy ... podejrzane :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...