Skocz do zawartości

Pomoc w doborze KD do +/- 4000 zł


Grzegorz Bacik

Recommended Posts

Na początek witam wszystkich serdecznie, ponieważ jestem tu aktywnie pierwszy raz. Póki co od pewnego czasu śledzę forum, ponieważ przymierzam się do zakupu jakiegoś nagłośnienia do nowego domu.

Nie jestem żadnym audiofilem, oraz jestem dość zielony w tym temacie, po prostu chciałbym zestaw w rozsądnej cenie, – aktualnie mam plastikowego Philipsa SA-PT850, który ma już dobrze z 10 lat jak nie lepiej, więc przeprowadzka jest dobrym momentem na zakup :) co prawda wydatków innych też sporo, ale myślę, że i na to coś uda się wykrzesać. Początkowo myślałem o sundbarze, ale wydaje mi się, że klasyczne KD będzie lepszym rozwiązaniem. 

Więc przechodząc do konkretów:

- poszukuję zestawu do 3000-4000 zł, idealnie jakby się udało z Atmosem – jeżeli będzie jakaś znacząca różnica to mogę coś dołożyć (wiem, że cudów nie mogę oczekiwać w tej kwocie, ale i ucho moje nie wiem czy jest w stanie wychwycić te różnice :) )

- zestaw głównie do film/serial (TV, Neflix, HBOGO itp.), muzyka (Spotify)

- pomieszczenie salon + jadalnia ma ok. 31m2, z czego sama część wypoczynkowa to ok 21m2. (poniżej schemat)

- trochę poczytałem forum i mam parę typów, ale na początek mam kilka pytań:

     1. czy w tej cenie będzie słyszalny efekt przy Dolby Atmos – niestety nie mam już możliwości głośników sufitowych, tylko takie stawiane na kolumnach z odbiciem od sufity – wys. 2,7m (ewentualnie zamocowane do szafki po drugiej stronie TV, ale z tego co czytałem, to głośniki efektowe powinny znajdować się w z przodu słuchacza)

     2. w związku z tym, że szafka pod TV planowana jest na całej szerokości, to czy w tym budżecie jestem w stanie kupić głośniki podstawkowe, które w zadowalający sposób nagłośnią moje pomieszczenie. Chyba, że są jakieś głośniki większe, które można postawić na szafce. W ostateczności może się uda namówić drugą połówkę, do ucięcia kawałka szafki, ale to naprawdę w ostateczności J

     3.  czy szerokość pokoju (a raczej jej brak nie będzie jakoś mocno ograniczała efektu w filmach?

     4. czy temp. bijąca od kominka nie będzie jakoś znacząco wpływała na trwałość kolumny? Co prawda kominek będzie służył tylko do dogrzania, a powiedziałbym, że bardziej do atmosfery, no ale jednak będzie grzane.

    5. jeżeli zestaw będzie z subem ( a raczek do kina będzie taka potrzeba), to czy będę go mógł ustawić pomiędzy kanapami, bo nie bardzo mam gdzie inaczej - chyba, że obok tej postawionej pod ścianą.

Będę wdzięczny za każdą pomoc, w rozwianiu moich wątpliwości, a może następnie podejdziemy do tematu wyboru jakiegoś zestawu. Chyba, że od razu możecie coś podsunąć. 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

unnamed.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od elektroniki - moim zdaniem najlepszą opcją będzie Onkyo TX-NR686. To nowoczesny, bogato wyposażony amplituner, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Kolumny - z troszkę tańszych opcji masz Polk Audio T531. To dobra konfiguracja, szczególnie do kina domowego. Inną opcją może być Pylon Audio Pearl 25 Set oraz Indiana Line Nota 550X Set. Podałem Ci propozycje zestawów z kolumnami przednimi podłogowymi, będzie to naprawdę lepsza konfiguracja niż monitorki. Natomiast spokojnie możesz kolumny postawić po bokach stolika.

Na koniec subwoofer - spójrz na Klipsch R-12SW, to mocny model, który bez problemu nagłośni Twój salon. Pewnie lepiej byłoby postawić go z przodu, ale nie będzie dużym błędem umiejscowienie go z boku pomiędzy kanapami.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. 

A co sądzisz o JAMO S807, który można rozbudować o Atmos. Czy jest sens patrzyć pod Atmos, czy nie ma sensu i lepiej zostać przy 5.1? Patrzyłem również pod bardziej budżetowe rozwiązanie z Taga Harmony TAV-606 v.3 - czy duża będzie różnica pomiędzy nimi, a tymi zaproponowanymi przez ciebie?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzegorz Bacik napisał:

Dzięki za odpowiedz. 

A co sądzisz o JAMO S807, który można rozbudować o Atmos. Czy jest sens patrzyć pod Atmos, czy nie ma sensu i lepiej zostać przy 5.1? Patrzyłem również pod bardziej budżetowe rozwiązanie z Taga Harmony TAV-606 v.3 - czy duża będzie różnica pomiędzy nimi, a tymi zaproponowanymi przez ciebie?

 

 

Jamo sobie odpuść, koledzy z forum również mi odradzili i bardzo dobrze.

Ja postawiłem na Yamahę 485 i Polk Audio 485 i jestem bardzo zadowolony z zestawu. Teraz swój zestaw będę rozbudowywał o subwoofer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

W twoim budżecie zapomnij o atmos. Lepiej jest wybrać dobry system 5.1 niż przeciętny czy też nazwijmy wprost zły 5.1.2. 

Nie ma na to po tortu budżetu.

Druga sprawa to zostaw te jamo na półce w sklepie. Ładnie wyglądają chyba pod to zostały zrobione. I tyle w temacie. Serio.

Patrząc na budżet to ja osobiście stawiam na Onkyo 686+taga 606 z magnat 302a. To standardowy wybór jakich wiele tutaj na forum. Ale to dobry i sprawdzony wybór 

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzętu 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odpowiedź i pomoc. Do waszych siedzib, mam dość daleko, ale może mi się uda podjechać gdzieś w Poznaniu posłuchać tych zestawów, i mam nadzieję, że coś wybiorę. 

Jeszcze jedne pytanko, czy w związku z zbliżającym się sławnym Black Friday to w takich salonach można liczyć na jakieś promocję? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zakupy jednak póki co odłożone na początek roku, żeby ewentualnie testować nowy zestaw w docelowym pomieszczeniu. Pewnie wtedy będę sie odzywał po ewentualne wyceny. Ale mam pytanie - bo caly czas chodzi mi po głowie ten atmos, i mam pytanie techniczne - posiadam TV LG 65SK9500 a on nie ma eARC tylko zwykłe, a wszędzie czytam że do przesyłu sygnału musi być HDMI 2.1. Czy w takim przypadku filmy z Hetflixa z Atmosem nie będą obsługiwane przez amplituner? Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tym przesyłem.

I przy okazji, który z proponowanych przez was zestawów najlepiej się sprawdzi pod słuchanie muzyki (lub ewentualnie ciut dołożyć do jakiegoś innego) - pytam, bo żonka sie nastawia na dobre odsłuchy muzyki 😀

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ma się to tak do atmosa jak mp3 do flaca HR. Ale ludzie to lykaja. Niestety streaming idzie tak szybko do przodu, że niewiele osób orientuje się o co w tym tak naprawdę chodzi. I proszę mnie źle nie zrozumieć bo uważam, że spotify dla przeciętnego zjadacza chleba jakością nie będzie odbiegalo od bezstratnego flaca, to już wciskanie ludziom kitu, że dd+ to Dolby atmos jest moim zdaniem lekką przesadą. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moglibyście mi pomóc w wyborze niedrogiego zestawu kina domowego, co z wymienionych niżej kompletów byście postawili najwyżej? Oczywiście najbardziej preferuje zestaw dobrany w dobrym stosunku ceny do jakość.

DENON AVR-X1500H + WILSON VIPER 5.0 - Cena 2299 zł za komplet

Yamaha RX-V485 + Indiana Line Nota 550X + 740X + 240X - 3800 zł

YAMAHA RX-V483 CZARNY + TAGA HARMONY TAV-606 +- 2800

 JAMO STUDIO S 805 HCS WALNUT + amplituner - ?

DENON AVR-X550BT + WILSON MOVIX 5.0 - 2500 zł

Znalazłem też w rewelacyjnej cenie Dali Spektor 6 5.0 - 2999 zł może warto pójść na całość?

Mieszkanie w bloku, pokój maksymalnie 20 metrów (jeszcze nie nie wiem)

Muzyka której słucham najczęściej to: black metal, trance, metalcore, progresywny rock, acid - także kategorie dźwięków z zupełnie innej parafii. Bardziej zależy mi jednak na ciepłym, czystym, głębokim dźwięku, niż agresywnym z mocnym basem - czyli bardziej nastawiona pod trance. Z tego co pamiętam to dźwiękowo pasował mi Denon, ale nie miałem za wiele do czynienia z różnymi zestawami.

Z góry dziękuję

Adrian / Warszawa

 

Edytowano przez St1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, St1 napisał:

Cześć, moglibyście mi pomóc w wyborze niedrogiego zestawu kina domowego, co z wymienionych niżej kompletów byście postawili najwyżej? Oczywiście najbardziej preferuje zestaw dobrany w dobrym stosunku ceny do jakość.

DENON AVR-X1500H + WILSON VIPER 5.0 - Cena 2299 zł za komplet

Yamaha RX-V485 + Indiana Line Nota 550X + 740X + 240X - 3800 zł

YAMAHA RX-V483 CZARNY + TAGA HARMONY TAV-606 +- 2800

 JAMO STUDIO S 805 HCS WALNUT + amplituner - ?

DENON AVR-X550BT + WILSON MOVIX 5.0 - 2500 zł

Znalazłem też w rewelacyjnej cenie Dali Spektor 6 5.0 - 2999 zł może warto pójść na całość?

Mieszkanie w bloku, pokój maksymalnie 20 metrów (jeszcze nie nie wiem)

Muzyka której słucham najczęściej to: black metal, trance, metalcore, progresywny rock, acid - także kategorie dźwięków z zupełnie innej parafii. Bardziej interesuje mnie jednak na ciepłym, czystym, głębokim dźwięku, niż agresywnym z mocnym basem - czyli bardziej nastawiona pod trance. Z tego co pamiętam to dźwiękowo pasował mi Denon, ale nie miałem za wiele do czynienia z różnymi zestawami.

Z góry dziękuję

Adrian / Warszawa

 

Potrzebujesz kina domowego czy zestawu stereo? Bo piszesz o muzyce natomiast nie wspominasz nic o filmach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w innym temacie napisałem, natomiast tu zapomniałem :) 

Jestem zarówno kinomanem jak i melomanem, muzyki słucham praktycznie całymi dniami czy to w pracy czy w domu. Uwielbiam również filmy, oglądam je dosyć często dlatego idealnym rozwiązaniem byłby jakiś kompromis. Stereo wyklucza całkowicie wrażenia związane z systemem 5.0, natomiast może udałoby się dobrać jakoś kino domowe, które mógłbym jakoś ustawiać w zależności od tego czy słucham muzyki czy oglądam film. Jednak jeżeli różnica jest znacząca, mogę zastanowić się nad zestawem stereo. Problem w tym, że niektóre zestawy kosztują podobnie w 5.0 co w stereo. Przykładowo dwa głośniki Dali Spektor 6, kosztują tyle samo co w systemie 5.0 :P Podkreślę, że nie jestem audiofilem. Mój komunijny sprzęt - Technics SH EH550 trzymał się prawie 20 lat, także czego bym nie wybrał przeskok będzie ogromny.

Edytowano przez St1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Napisz ile procent zawierają filmy a ile muzyka. Będziemy mieli jasność. 😁

Dobra powiedzmy, że muzyka jest ważniejsza bo wyszło mi 50/50 :D 

2 godziny temu, seba3002 napisał:

A czy przewidujesz budowanie kina etapami? Tz kupujesz najpierw amp i 2 fronty a potem stopniowo koleje elementy.

Jak najbardziej, to ciekawa opcja :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 1Ender napisał:

To poszedłbym w stereo. Filmy bardzo dobrze się ogląda w stereo. Porządny wzmacniacz z funkcją loudness załatwi sprawę filmów. 

Chyba połączę wasze dwie porady :D Pójdę w stereo ale z ampli a później ewentualnie rozbuduję zestaw o wzmacniacz :) 

 

21 godzin temu, seba3002 napisał:

Drugi zestaw ok z tym, że zamiast Yamahy rxv 485 wybierz rx-v685. Model przyszłościowy gdyż ma wyjście pre out na wzmak. Skoro 50% to muzyka zostawił bym sobie drogę do rozbudowy zestawu o klasyczny wzmacniacz stereo. Pozdrawiam 

O widzisz, dobrze, że napisałeś. O to mi chodziło, aby nie blokować się na ewentualną rozbudowę :) W takim razie jestem już przekonany, że jeżeli wybrałbym amplituner to z wyjściem na wzmacniacz, Chyba zrobię tak jak mówisz i kupię ten amplituner z tym, że na początek wezmę tylko dwa głośniki 550X a później dokupię resztę.  

Bardzo dziękuję za waszą pomoc! :) P.S kurde te Dali są kuszące, bardzo dobra cena jak na takie głośniki, ale to już chyba nieco przekracza mój budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2019 o 18:32, St1 napisał:

YAMAHA RX-V483 CZARNY + TAGA HARMONY TAV-606 +- 2800

Ten ale z 485.

Jak słuchasz muzyki? Skąd? Bo to tez ma znaczenie. Ja się tak u siebie nabrałem. Słucham muzyki, słucham dużo ale zawsze w tle. W domu. Zawsze przy tym coś robię. A jednak film ogłądam w skupieniu. Zastanów się nad tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ten ale z 485.

Jak słuchasz muzyki? Skąd? Bo to tez ma znaczenie. Ja się tak u siebie nabrałem. Słucham muzyki, słucham dużo ale zawsze w tle. W domu. Zawsze przy tym coś robię. A jednak film ogłądam w skupieniu. Zastanów się nad tym.

A lepiej z tymi glosnikami zagra ta Yamaha, czy Onkyo tx-nr686? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ten ale z 485.

Jak słuchasz muzyki? Skąd? Bo to tez ma znaczenie. Ja się tak u siebie nabrałem. Słucham muzyki, słucham dużo ale zawsze w tle. W domu. Zawsze przy tym coś robię. A jednak film ogłądam w skupieniu. Zastanów się nad tym.

Słucham dosłownie każdego gatunku- od progresywnego rocka, przez black metal a na muzyce elektronicznej kończąc. Muzyki z głośników słucham przeważnie weekendowo, głośno i też coś przy niej robię - np. piję piwo i sprzątam :P W sumie procentowo to zdecydowanie więcej słucham na słuchawkach - w pracy, transporcie publicznym, na spacerze.

100 % odsłuchu muzyki idzie za pośrednictwem Spotify.

Zauważyłem, że dużo osób poleca Taga 606 i cenowo to naprawdę kuszący zestaw. Szkoda tylko, że są takie brzydkie bez osłon ;)

Edytowano przez St1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...