Skocz do zawartości

Pomoc w doborze KD do +/- 4000 zł


Grzegorz Bacik

Recommended Posts

35 minut temu, St1 napisał:

Słucham dosłownie każdego gatunku- od progresywnego rocka, przez black metal a na muzyce elektronicznej kończąc. Muzyki z głośników słucham przeważnie weekendowo, głośno i też coś przy niej robię - np. piję piwo i sprzątam :P W sumie procentowo to zdecydowanie więcej słucham na słuchawkach - w pracy, transporcie publicznym, na spacerze.

100 % odsłuchu muzyki idzie za pośrednictwem Spotify.

Zauważyłem, że dużo osób poleca Taga 606 i cenowo to naprawdę kuszący zestaw. Szkoda tylko, że są takie brzydkie bez osłon ;)

Jak chcesz ładne, to bierz Klipsch'a 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2019 o 09:05, S4Home napisał:

Był już o tym temat.

Netflix nie ma atmosa. To tylko marketingowy bubel. Także nie przejmuj się tym. 

Wiem wiem możesz być oburzony, co on gada przecież ma. 

Ale Netflix ma DD+ i tyle :)

A skad te rewelacje? Dla czesci produkcji, dla niektorych odtwarzaczy, atmos dziala. Tak, skompresowany, ale jednak. Chyba,ze czego nie wiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tenfilip napisał:

A skad te rewelacje? Dla czesci produkcji, dla niektorych odtwarzaczy, atmos dziala. Tak, skompresowany, ale jednak. Chyba,ze czego nie wiem?

Tak skompresowany. No właśnie. A atmos na nie być skompresowany. 

Nie ważne działa ci to ok. Nie moim zadaniem jest tłumaczyć co to atmos :)

4 minuty temu, seba3002 napisał:

A czy dolby atmos, dolby true hd, dts HD ma to nie jest kompresja ... z tym, że bezstratna 🙂?

To kontener. Zgadzam się. Ale zobacz na pojemność ścieżki audio dolby true HD z atmosem. A zobacz na pojemność dd+ z atmosem. No cos to jednak mówi. Któryś w takim razie jest stratny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowicze! 

Jestem nowy ale czytam ten portal już dłuższy czas. Przyszła pora na zmianę mojego wysłużonego Philipsa. Salon mam 36m2 (6x6). Chcę kino domowe docelowo 5.0 plus SUB. Zależy mi na Amplitunerze Denon DVR-X1600H lub DVR-X2500H - bardzo ale to bardzo zależy mi na frontowym HDMI. Przegapiłem promocję bo dziś w nocy była na niego promocja w Euro agd na 1999zł. Mam na wszystko budżet max 4000zł i nie jestem żadnym audiofilem. Chciałbym obejrzeć jakiś film, pograć na konsoli czy w sobotę wypić kawkę na kanapie przy dźwiękach radia.

1. Proszę doradźcie czy warto brać zeszłoroczny ale wyższy model (wiem że nie obsługuje słuchawek bluetooth) który podobno ma lepszą elektronikę.

2. Czy odtwarzacz z XBOX360 da sobie radę z filmami na DVD ? Zależy mi na dźwięku 5.1. Czy kupować od razu odtwarzacz bluray, mam taki na oku: Sony BDP-S6700

3. Jakie kolumny? Naczytałem się trochę, ba byłem na odsłuchu Yamahy 485 z zestawem Indiana Line Nota - no grało to ale nie mam porównania i nie chcę mieć bo nie kupię nic sensownego tak się miotając, a 28 grudnia mam urodziny i chcę sobie sprawić prezent...

- Polk Audio T531 - nie widzę bass reflexu w nich... więc raczej średnio zagra do stereo kiedy będę słuchał audycji radiowych

- TAGA HARMONY TAV-606v.3 mają bass reflex i to z przodu co dla mnie jest bardzo ważne - ale czy to dobry sprzęt jak na entry level ?

- Wilson Movix 5.0 - widzę że to łączone jest z Denonem. Pytanie co to warte jest ?

Subwoofer - celuję Magnat Monitor Supreme Sub 302A.

Dziękuję z góry za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dlaczego Denon? Pracuję z kolegą który jest użytkownikiem Onkyo i nie jest do końca zadowolony. Wiesza się czasami w losowych momentach np. na 30sek po czym gra już ok. Usterki żadnej nie da się wykazać do reklamacji. Bo akurat wtedy potrafi być wszystko ok.

Posłuchałem też opinii odnośnie Onkyo w jednym z salonów. Raczej polecali ampli Yamahy.

Do tego Onkyo nie ma Heosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...