Skocz do zawartości

Amplituner/wzmacniacz ok 5 000


sxc

Recommended Posts

Szukam amplitunera/wzmacniacza i głośników w budżecie za 10 000.
Na początku chciałbym skupić się na jednostce centralnej i do niej dobrać głośniki

W tym momencie mam kierunek na TX-RZ840/TX-RZ830 lub TX-8390.
Do jednostki centralnej będę musiał dokupić  tej samej firmy DVD lub Blu-ray do odtwarzania muzyki i filmów dzieci. Odtwarzacz może być z rynku wtórnego, ważne by się komponował.
Docelowo systemy 5.1 lub 2.1

Pomieszczenie 40m2 otwarte na kuchnię 13m2 i przedpokój 12m2.
Kanapa stoi po środku salonu.
Wymagania:
Uniwersalność do muzyki i kina.
2 wyjścia HDMI

Czego słucham, raczej mocno gitarowo.

Prosił bym o pomoc w wyborze i jakieś alternatywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mamy zgrzyt.

Bo nie 

7 godzin temu, sxc napisał:

Docelowo systemy 5.1 lub 2.1

Lub! 

To robi tu znaczna zmianę. Jeśli nie chcesz iść w 5.1 to nie idź w amplituner kinowy. Wówczas stereo Onkyo 8390. A jeśli będzie kino ale bankowo i będziesz to używał to wtedy widzę sens w amplitunerze kinowym. 

Do obu systemów pasuje elac że swoimi świętymi modelami uni fi FS. Na prawdę dobre zrównoważone brzmienie. Oprócz tego fyne audio f502 albo podstawowe małe ale jakże melodyjne kolumny opera. Zapraszam po wypożyczenie sprzętu. Testy domowe i specjalnie przygotowane dla ciebie ceny.

Pozostaje do dyspozycji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zakładam, że docelowo rozbudujesz system do konfiguracji wielokanałowej, ale kładziesz także duży nacisk na odsłuch stereo. W związku z tym moja propozycja to Onkyo TX-RZ840 lub Marantz SR6013. Onkyo świetnie sprawdzi się w kinie domowym, oferuje potężny, szybki dźwięk. Marantz pokaże swoją klasę przede wszystkim przy odsłuchu muzyki, reprezentując szkołę grania trochę spokojniejszą, bardziej plastyczną, na pewno dźwięk jest lepiej wypełniony, gęsty. Nie zmienia to jednak faktu, że Marantz także dobrze sprawdzi się w kinie domowym.

Wybór kolumn powinien być podyktowany przede wszystkim Twoimi preferencjami muzycznymi. Słuchasz mocniejszych gatunków muzycznych, dlatego musimy szukać kolumn o zdecydowanym, szybkim brzmieniu. Moim zdaniem dobrą opcją będzie Monitor Audio Silver 300 (wiem, że to powyżej budżetu, ale propozycja warta rozważenia), koniecznie Focal Chora 826, Polk Audio RTi A7 oraz kolumny Klipsch RP-6000F.

Przyjrzyj się moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. To tylko kilka konkretnych propozycji, na miejscu mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać. Oczywiście dla forumowicza atrakcyjna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, O 8390. to chyba jedyny wzmacniacz z 2xhdmi out? Czy już ktoś go słyszał, ciekawi mnie jak wygląda w konfrontacji z tx-rz840?
Muszę przemyśleć opcję wypożyczenia głośników.

Q21, Marantz SR6013, ciekawa alternatywa.

Muszę prześledzić od was propozycję głośników, dziękuję.

seba3002, takie założenie też mi chodziło po głowie ale obawiam się że może być to problematyczne. Pomijam włącznie dodatkowego urządzenia, ale czy da radę uzyskać w miarę proporcjonalną zmianę głośności w kinie zakładając że fronty są podłączone do wzmacniacza stereo zawsze. Czy każda zmiana polega na dostosowaniu 2 urządzeń amplitunera i wzmaka?
Jakie stereo polecasz, słyszałem że fajny jest Vincent SV-500, ale to będzie poza budżetem.
Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sxc napisał:

seba3002, takie założenie też mi chodziło po głowie ale obawiam się że może być to problematyczne. Pomijam włącznie dodatkowego urządzenia, ale czy da radę uzyskać w miarę proporcjonalną zmianę głośności w kinie zakładając że fronty są podłączone do wzmacniacza stereo zawsze. Czy każda zmiana polega na dostosowaniu 2 urządzeń amplitunera i wzmaka?

 

Oczywiście, że da radę uzyskać proporcjonalna zmianę głośności. Kupujesz wzmacniacz, który ma tryb pracy jako końcówka mocy i po problemie. Masz kilka amplitunerów do 3000 PLN z wyjściem pre out i kilka wzmacniaczy z Main in w podobnej cenie. Kolumny za 4000 - 5000 i masz i dobre kino i fajne stereo. Vincent nie ma wejścia main in więc przy sterowaniu głośnością jest trochę więcej zabawy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma go jeszcze w sprzedaży ale już model na AS stał. Szkoda że nie grał 🙃

Na pewno wypadnie lepiej w stereo od 840 bo tu szału nie ma. Jest po prostu ok

 

Jeśli koniecznie chcesz łączyć systemy to też stawiał bym na amplituner + wzmak. I wówczas taki 840 i 6014 nie jest ci potrzebny. Wystarczy ci Yamaha 685 z pre outem oraz fajny wzmak tudzież końcówka mocy.

Atoll, nad itp

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S4Home napisał:

Nie ma go jeszcze w sprzedaży ale już model na AS stał. Szkoda że nie grał 🙃

Na pewno wypadnie lepiej w stereo od 840 bo tu szału nie ma. Jest po prostu ok

 

Jeśli koniecznie chcesz łączyć systemy to też stawiał bym na amplituner + wzmak. I wówczas taki 840 i 6014 nie jest ci potrzebny. Wystarczy ci Yamaha 685 z pre outem oraz fajny wzmak tudzież końcówka mocy.

Atoll, nad itp

Pozdrawiam

Kupując te yamahe i atolla in 50 se wyjdzie Ci ok 5000 za oba sprzęty. A wydaje mi się, że połączenie jasnej Yamahy z dość basowym atollem będzie fajnym rozwiązaniem. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...